خبر
مواد معدنی   محیط زیست  
مدیرکل دفتر اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت:

ضوابط زیست محیطی در فعالیت‌های معدنی کشور به دقت رعایت می‌شود

می متالز - مدیرکل دفتر اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد که در فعالیت‌های اکتشافی و استخراجی در بخش معدن ضوابط زیست‌محیطی به دقت بررسی و رعایت می‌شود.

به گزارش می متالز، ابراهیم علی‌مولا بیگی روز شنبه در دیدار با استاندار اردبیل بیان کرد: ما اجازه نداریم به هر قیمت ممکن و با تخریب منابع طبیعی و محیط زیست عملکرد خود را بالا برده و حقوق دیگران را تضییع کنیم.

وی از تفویض بیشتر اختیارات به استان‌ها در بخش معدن خبر داد و بیان کرد: تمرکززدایی و واگذاری امور به استان‌ها باعث پیشرفت سریع کارها و نتیجه‌دهی متناسب با نیاز مناطق می‌شود.

او اضافه کرد: طبق نتایج حاصله از تفویض اختیارات به استان‌ها، تصمیم بر این شده که مسائل و مشکلات موجود در بحث معادن در مرکز استان‌ها با اختیاراتی که به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت داده شده حل شود.

 

نتایج امیدوار کننده در ۲۰ منطقه معدنی استان اردبیل 

استاندار اردبیل هم گفت: از چند سال پیش عملیات اکتشاف در پنج پهنه معدنی در استان  شروع شده و فعالیت‌ها در  ۲۰ منطقه از  این پهنه‌ها امید بخش اعلام شده است.

اکبر بهنامجو اضافه کرد: اردبیل از لحاظ معدن و ذخایر  فلزات معدنی یکی از مناطق بکر و منحصر بفرد بوده و می بایست با سرمایه گذاری کلان جهت بهره‌برداری و ایجاد اشتغال در این بخش اقدام شود. 

به گفته وی، در سال جهش تولید و در شرایط حاکم اقتصادی فعال‌سازی و استفاده از معادن با ارزش با اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم می‌توان از بحران پیش آمده عبور کرد و از ظرفیت‌های موجود در استان برای توسعه و پیشرفت آن بهره برد.

استاندار اردبیل تشریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده، قول مساعد مسوولان و جذب سرمایه‌گذاران برای افزایش فعالیت‌ها در اکتشافات منابع موجود و ایجاد صنایع تبدیلی،  انقلاب معدنی در استان ایجاد خواهد شد.

 بهنامجو  بر ضرورت حفظ و صیانت از منابع طبیعی نیز تاکید کرد و افزود: وظیفه ما علیرغم رسیدن به یک نتیجه مطلوب در بحث تولید صیانت از منابع طبیعی و ملی است و نباید به بهانه فعالیت های معدنی،  اراضی ملی، جنگل‌ها و محیط زیست را تخریب و به حال خود رها کنیم بلکه کارهای اکتشاف همراه با بازسازی و احیای منابع طبیعی هم راستا با یکدیگر پیش رود.

وی گفت: هر قدر واگذاری امور به استان‌ها بیشتر باشد مسیر روان‌تر و دولت و مردم ذینفع خواهند بود، با تفویض اختیار به استان‌ها و با کاهش بروکراسی اداری به سرعت تصمیم‌گیری می‌شود.

او با اشاره به اکتشاف معادن سنگ‌ها و فلزات گرانبها در استان گفت: سرمایه‌گذار برای پروژه اکتشاف عقیق در استان انتخاب شده که ظرف ۲ هفته آینده برنامه اجرایی خود را ارائه می‌دهد و در صورت راه‌اندازی این پروژه، استان رتبه اول در کشور را به خود اختصاص داده و بیش از ۳۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد خواهد شد.

رامین صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز از احصای معادن راکد در استان اردبیل خبر داد و گفت: معادن راکد شناسایی و مشخص شده و پس از رفع معارض، در قالب نامه‌ای به استان‌ها اطلاع‌رسانی شده که آماده واگذاری به سرمایه گذاران در راستای استخراج معادن منجمد است.

وی بیان کرد: ۲۱۰ پروانه بهره‌برداری در بخش معدن استان اردبیل صادر شده که از این تعداد ۱۲۰ مورد معدن فعال بوده و تعدادی نیز در مرحله برگزاری مزایده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بزرگترین شرکت دولتی فولاد، ۷ ماه معطل مصوبه شورای پول و اعتبار

می متالز - بیش از ۷ ماه است که درخواست سرمایه در گردش یکی از بزرگترین شرکت های دولتی فولادی کشور در شورای پول و اعتبار بانک مرکزی معطل مانده است.
 

بزرگترین شرکت دولتی فولاد، ۷ ماه معطل مصوبه شورای پول و اعتبار

می متالز - بیش از ۷ ماه است که درخواست سرمایه در گردش یکی از بزرگترین شرکت های دولتی فولادی کشور در شورای پول و اعتبار بانک مرکزی معطل مانده است.
 

رعایت ضوابط زیست‌محیطی در فعالیت‌های معدنی کشور

می متالز - مدیرکل دفتر اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با استاندار اردبیل گفت: در فعالیت‌های اکتشافی و استخراجی در بخش معدن ضوابط زیست‌محیطی به دقت بررسی و رعایت می‌شود.
 

ثبت رکورد تولیدی جدید «نوری» در نیمه نخست سال

می متالز - شرکت پتروشیمی نوری از ثبت رکورد جدید تولید خود در نیمه نخست سال خبر داد.
 

ضرب الاجل سرپرست فرمانداری شهرستان نظرآباد بمنظور حل مشکلات سیمان آبیک

می متالز - پیرو گزارش‌های واصله مبنی بر کمبود و به دنبال آن افزایش قیمت سیمان، با دستور و پیگیری مستمر مهندس ارمندپور سرپرست فرمانداری شهرستان، جلسه بررسی و حل مشکلات کارخانه سیمان آبیک به ریاست وی و باحضور مدیرکل صنعت، معدن، تجارت استان البرز، معاون اداره کل راهداری استان البرز، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری، مدیرعامل کارخانه سیمان آبیک، مسوول و هیات مدیره انجمن صنفی رانندگان برگزار شد.
 با حضور رضا طاهری فرماندار تاکستان

مسائل و مشکلات شرکت شمش ریزان البرز واقع در شهرک صنعتی حیدریه بخش ضیاآباد بررسی شد

می متالز - در راستای تحقق شعار سال (جهش تولید) صورت گرفت: به منظور بررسی مسائل و مشکلات شرکت شمش ریزان البرز واقع در شهرک صنعتی حیدریه بخش ضیاآباد طاهری فرماندار تاکستان، رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، علی خلجی مدیر عامل برق منطقه ای استان زنجان، آرش رحمانی بخشدار ضیا آباد از این شرکت که در زمینه صنایع فلزی، آهن و فولاد با ۱۲۰ نفر نیروی کار فعالیت میکند بازدید نمودند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما