خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بورس و سهام  
رئیس کل دادگستری استان مرکزی:

نتیجه حسابرسی از شرکت «هپکو» به دادستانی کل اعلام شد/ تلاش دادگستری برای فریز بدهی کارخانجات بزرگ استان مرکزی

می متالز - حجت‌الاسلام موسوی رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی در خصوص آخرین وضعیت پرونده حسابرسی شرکت هپکو اراک گفت: پیرو حساسیت دادستان کل از باب حفظ حقوق عامه یک کارشناسی و برآورد توسط دادستان مرکز استان انجام و نتیجه به حوزه دادستانی کل کشور اعلام‌شد.

به گزارش می متالز، حجت‌الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص آخرین وضعیت پرونده حسابرسی شرکت هپکو اراک گفت: در نقل و انتقالات و واگذاری‌های شرکت هپکو صحبت‌هایی بود که مبالغ کلانی حیف‌ومیل شده است و دادستان کل  نیز از باب حفظ حقوق عامه روی این موضوع حساس بودند و می‌خواستند بدانند که آیا واقعاً اتلاف حقوق عامه سهامداران و مالکان اتفاق افتاده است یا خیر، لذا دستور دادند که این قضیه را کارشناسی کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی با تأکید بر پیگیری این موضوع ادامه داد: چون دستور دادستان کل به دادستان مرکز استان بود تا جایی که مطلع هستم دادستان اراک کارشناسی و برآوردی را انجام داده‌اند که نتیجه طی یک گزارش به حوزه دادستانی کل اعلام‌شده است لذا تصمیمات لازم از سوی دادستانی اتخاذ خواهد شد.

موسوی همچنین تصریح کرد: در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان از مسوولین تأمین اجتماعی و مدیران هپکو دعوت خواهیم کرد و بررسی می‌کنیم که کار تا کجا پیش رفته و خروجی چیست چرا که ما به لحاظ مشکلاتی که قبلاً پیش‌آمده بنا داشتیم در روند واگذاری ورود بکنیم و کنار کارخانه و کارگران باشیم.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی در خصوص اقدامات دستگاه قضایی استان مرکزی در ارتباط با پرونده های بدهی‌ واحدهای تولیدی بزرگ استان نیز گفت: کلیه ی‌ بدهی‌های تک‌تک شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ استان مرکزی به سازمان تأمین اجتماعی، امور مالیاتی و بانک‌ها را بررسی کردیم و از مدعیان و طلبکاران خواسته‌ایم که بدهی‌ها تا مدتی فریز شود و با صبر و تحمل آن را اجرایی نکنند.

موسوی خاطرنشان کرد: به همین منظور جا دارد هم از بانک‌هایی که با ما همکاری داشتند و هم سازمان‌های امور مالیاتی و تأمین اجتماعی که ازنظر دادگستری تمکین کردند و اقدام اجرایی نکردند نیز تشکر بکنیم، از این باب فشاری بر دوش هپکو و سایر کارخانه‌ها نیست اما مشکل نقدینگی، مواد اولیه و ثبت سفارش‌ها وجود دارد که در این مقوله نمی‌گنجد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 [گزارش تصویری]

چراغ خاموش "هپکو" در سایه وعده‌های بی‌سرانجام دولت

می متالز - هپکو که روزگاری نماد تولید ملی کشور بود این‌روزها علی‌رغم وعده‌های داده‌شده حال و روز خوشی ندارد.
 مدیر مهندسی شرکت هپکو خبر داد؛

تولید دامپتراک توسط هپکو برای اولین بار در کشور/ هپکو با مشکل کارت بازرگانی مواجه است

می متالز - میقانی مدیر مهندسی شرکت هپکو، گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات شرکت مربوط به کارت بازرگانی است؛ در حال حاضر قرارداد بسته ایم، مشتری هم مشخص است ولی علیرغم تمام تلاش ها کماکان به علت نداشتن کارت بازرگانی نمی توانیم کار را شروع کنیم.
 

تعیین مدیرعامل هپکو از سوی تامین اجتماعی

می متالز - یک مقام آگاه گفت: سازمان تأمین اجتماعی برای هپکو مدیرعامل انتخاب کرده و این شرکت روند اجرایی امور را پیگیری می‌کند و کارهایش جلو می‌رود.
 

حقوق مردادماه کارگران هپکو پرداخت شد

می متالز - حقوق مرداد کارکنان هفت تپه امروز با تاخیر به حساب کارگران واریز شد.
 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شوای اسلامی:

دولت قول داده تا سهام هپکو در اختیار سازمان تأمین اجتماعی باشد/ در مقابل واگذاری مجدد خواهیم ایستاد

می متالز - آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اگر بخواهد مجدداً هپکو را قبل از اینکه روی پا بیفتد به بخش خصوصی واگذار کند مطمئناً در مجلس به‌طور جد از دولت‌خواهیم خواست که این کار صورت نگیرد.
 رییس کمیسیون تشکل های اتاق بازرگانی اراک:

هپکو برای تهیه کارت بازرگانی و ترخیص مواد اولیه دچار مشکل است

می متالز - مهدی نیا، رییس کمیسیون تشکل های اتاق بازرگانی اراک با اشاره به اینکه بانک مرکزی در حوزه تامین ارز مشکلات فراوانی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است، گفت: شرکت هپکو که در این اوضاع بد اقتصادی نیاز به حمایت دارد، برای تهیه کارت بازرگانی و ترخیص مواد اولیه از گمرک به علت نداشتن‌ تسویه حساب مالیاتی دچار مشکل شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما