خبر
فلزات غیرآهنی  

بایدن با تعرفه فلزات چه خواهد کرد؟

می متالز - ماده ۲۳۲ تعرفه‌گذاری بر واردات فولاد و آلومینیوم که در دولت ترامپ اجرا شده، می‌تواند با تغییر دولت و پیروزی نامزد حزب دموکرات یعنی جو بایدن در انتخابات ۱۳‌آبان امسال مورد اصلاح قرار گیرد یا به کلی لغو شود. با این حال، کارشناسان تجارت می‌گویند هر‌گونه تغییری در برنامه‌های فعلی تجارت آمریکا ناگهانی نخواهد بود.

به گزارش می متالز، ویل پلنرت، یکی از شرکای موسسه موریس، منینگ و مارتین به پلتس گفته بایدن ممکن است در صورت رسیدن به کاخ‌سفید با چالش ظریفی مواجه شود چراکه او نمی‌تواند به راحتی تعرفه‌هایی که از سال ۲۰۱۸ برقرار بودند را حذف کند.

این کارشناس می‌افزاید این کار از نظر قوانین دموکراتیک نیز دشوار به‌نظر می‌رسد که به صنعت فولاد این کشور و اتحادیه‌ها بگویید این عوارض را برمی‌دارید و مرزها را برای واردات بیشتر بازمی‌کنید. پلنرت می‌گوید انتظار دارد دولت احتمالی بایدن به‌جای لغو کامل تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم، آنها را با تعرفه‌های دیگری جایگزین کند.  او می‌گوید: «چیزی که خواهید دید روش‌هایی برای منطقی‌کردن این عوارض خواهد بود. علاوه بر این، آنها سعی می‌کنند با مذاکره بر سر توافقات گسترده‌تر، این تعرفه‌ها را از چرخه خارج کنند.»

پلنرت معتقد است اگر پیروزی بایدن با کسب بیشتر کرسی‌های کنگره همراه شود، ممکن است تلاش‌های قانون‌گذارانه با هدف تغییر ماده ۲۳۲ به این صورت که محدودیت‌های زمانی یا تایید کنگره را برای ظرفیت خاصی اعمال کنند، انجام شود. به گفته این کارشناس، چنین اقدامات مرتبط با تعرفه‌های ماده ۲۳۲ می‌تواند فرآیند تعرفه‌گذاری را کنترل کند و اعمال تعرفه را برای هر رئیس‌جمهوری که بخواهد به میل خود این کار را انجام دهد، سخت‌تر کند.

مارک هرالچ که یک وکیل و شریک در «اورشد ساترلند» است در این‌باره گفته دولت جدید باید تاثیر حذف تعرفه‌ها را در نظر گیرد و در کنار آن چگونگی طراحی این ماده قانونی را مورد ارزیابی مجدد قرار دهد. از سوی دیگر، تلاش‌هایی برای ادامه حمایت از کارکنان آمریکایی صورت خواهد گرفت. همزمان اثبات شده که تعرفه‌ها باعث ایجاد شکاف با برخی شرکای تجاری کلیدی ایالات‌متحده شده است؛ به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود که به هر ترتیبی باید از شر آنها خلاص شد و رویکردی با چاشنی همکاری بیشتر اتخاذ کرد.

هرالچ می‌گوید بایدن احتمالا بازخوردهای گروه‌های صنعتی مختلف را پیش از اصلاح یا لغو تعرفه‌ها در نظر بگیرد. این حقوقدان افزود: «اگر بخواهم پیش‌بینی کنم، باید بگویم به نظر من شانس خوبی برای لغو احتمالی تعرفه‌ها وجود خواهد داشت اما مخالفت‌هایی از سوی فعالان صنایع فولاد و آلومینیوم نیز برای دست کشیدن از این اقدامات، به گوش خواهد رسید. با این حال‌ افرادی که مشتری این صنایع هستند نیز با حمایت از لغو تعرفه‌ها تلاش خواهند کرد. من فکر می‌کنم بررسی‌های جدی برای کمک به صنایع فولاد و آلومینیوم به نحوی غیر از تعرفه‌گذاری انجام خواهد شد.»

هرالچ با این وجود بر این باور است که در صورت انتخاب دوباره دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا، هیچ دلیلی برای اتخاذ رویکردی متفاوت وجود نخواهد داشت و این اقدامات با هدف اثرگذاری بر شرکای تجاری آمریکا همچنان ادامه خواهد داشت. او می‌گوید: «من فکر می‌کنم دولت به همین دلیل است که از تعرفه‌گذاری استفاده می‌کند چون این کار میل ترامپ به داشتن اختیارات افسارگسیخته را ارضا می‌کند. در مورد فولاد و آلومینیوم هم دیده‌ایم که دولت با ابتکار خودش اقداماتی را انجام داده که نشان‌دهنده این هستند که هدفشان تا حد زیادی فشار بر شرکای تجاری بوده است.»

وزارت بازرگانی آمریکا هفته گذشته تایید کرده که ۱۸ کشور ورق آلیاژی آلومینیوم را به قیمت‌هایی که بر بازار داخلی آمریکا اثر منفی می‌گذارد (دامپینگ)، به این کشور صادر کرده‌اند. این کشورها شامل، بحرین، برزیل، کرواسی، مصر، آلمان، یونان، هند، اندونزی، ایتالیا، عمان، رومانی، صربستان، اسلوونی، آفریقای‌جنوبی، کره‌جنوبی، اسپانیا، تایوان و ترکیه می‌شود که با نرخ دامپینگ بین ۷۲/ ۲ درصد و ۷۱۲/ ۳۵۲ درصد به این کشور صادرات آلومینیوم انجام داده‌اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ترامپ بیش از یک میلیارد دلار بدهی دارد

می متالز - گمانه‌زنی‌ها در مورد هیچ زمینه‌ای از تجارت ترامپ بیش از گمانه‌زنی در مورد بدهی او نبوده است و حالا داده‌های جدید نشان می‌دهد که بدهی او خیلی بیشتر از میزانی است که خود او معترف است.
 

خط و نشان تجاری ترامپ برای اروپا

می متالز - روز پنج‌شنبه دونالد ترامپ در جمع خبرنگاران اعلام کرد در صورتی که اتحادیه اروپا تعرفه‌هایی که هفته گذشته «سازمان تجارت جهانی» برای اجرای آن به این اتحادیه چراغ سبز نشان داد را به اجرا درآورد، با مواضع بسیار سخت‌تر دولت آمریکا مواجه خواهد شد. او پیش از آنکه کاخ‌سفید را به مقصد یکی از گردهمایی‌های انتخاباتی خود ترک کند به خبرنگاران گفت: «اگر آنها مقابله به مثل کنند، آنگاه ما پاسخ حمله آنها را بسیار سخت‌تر خواهیم داد. من می‌توانیم این را به شما بگویم که آنها نمی‌خواهند هیچ‌کاری را انجام دهند.»
 

ارزیابی وضعیت تولید فولاد ضدزنگ چین و تاثیر آن بر صنعت خودرو

می متالز - یکی از پر مصرف ترین کالاهای زنجیره فولاد ضد زنگ خودروسازی است. حدودا چهل درصد از تولید فولاد ضد زنگ دنیا به مصارف مربوط به خودروسازی اختصاص داده شده است. در شرایط موجود پیش بینی می شود از سال 2020 تا 2027 شاهد رشد 6.3٪ رشد در تولید ناخالص داخلی کشورهایی باشیم که در این زمینه سرمایه گذاری می کنند. از نظر درآمدزایی این شاخه از بازار فولاد بسیار جذاب و بکر محسوب می شود.
 

تعرفه آمریکایی بر ورقه‌های فولادی ۱۸ کشور

می متالز - ایالات‌متحده تصمیم دارد بر ۹۶/ ۱ میلیارد دلار از واردات ورقه‌های آلومینیومی از ۱۸ کشور تعرفه‌های جدید اعمال کند. به گفته ویلبر راس، وزیر بازرگانی این کشور، این تصمیم پس از آن است که دولت آمریکا تشخیص داد پیرامون تجارت این کالاها سیاست دامپینگ وجود دارد.
 

تعرفه بر واردات فولاد در آمریکا نتیجه عکس داد/ یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های فولاد تعطیل شد

می متالز - در حالی که ایالت میشیگان یکی از مناطق تولید فولاد در آمریکا به شمار می‌رود و نقش پررنگی در پیروزی ترامپ در انتخابات سال 2016 داشت اما حالا برنامه‌های ترامپ به ضرر مردم این ایالت تمام شده است.
 در پایان معاملات هفتگی؛

داوجونز ۱۶۰ واحد رشد کرد

می متالز - سهام آمریکا در معاملات دیشب پس از این که ترامپ حمایت خود از بسته مالی بزرگتری را اعلام کرد، جهش کرد و بهترین هفته در چند ماه اخیر ثبت شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما