خبر
زغال سنگ  

تولید و صادرات زغال سنگ ونزوئلا افزایش یافت

می متالز - ونزوئلا در پی تشدید تحریمهای آمریکا علیه صادرات نفت، برای کسب منابع جدید ارزآوری در حال افزایش تولید و صادرات زغال سنگ به کشورهای اروپایی است.

به گزارش می متالز، آمار تجاری کام ترید سازمان ملل متحد نشان می دهد صادرات زغال سنگ ونزوئلا سال گذشته سه برابر افزایش یافت و به ۳۱۰ هزار تن رسید و حدود ۴۰ میلیون دلار درآمدزایی داشت. صادرات امسال این کشور که تا ژوئن به ۳۶۵ هزار تن رسید و ۳۷ میلیون دلار درآمد به همراه داشت، از رقم سال گذشته فراتر می رود.

واشنگتن شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا را در ژانویه سال ۲۰۱۹ هدف تحریم قرار داد. افزایش صادرات زغال سنگ نشان می دهد چگونه این کشور عضو اوپک در پی تحریمهای آمریکا علیه صنایع کلیدی نفت و طلا در دو سال گذشته، خود را با محدودیتها وفق داده و منابع درآمد جدیدی یافته است.

اگرچه افزایش صادرات زغال سنگ به هیچ وجه میلیاردها دلار درآمد نفتی از دست رفته ونزوئلا را جبران نمی کند اما منابع جدید درآمد ارزی ولو اندک مانند صادرات زغال سنگ یا کاکائو برای دولت نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا که واشنگتن در تلاش برای سرنگونی آن است، اهمیت دارند.

بانک مرکزی ونزوئلا امسال تنها ۴۷۷ میلیون دلار ارز دریافت کرده که در مقایسه با ۴۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ بسیار ناچیز است.

انگلیس که دولت مادورو را به رسمیت نمی شناسد و دهها سیاستمدار و افسر نظامی ونزوئلا را هدف تحریمهای مالی قرار داده است، یکی از مقصدهای اصلی صادرات زغال سنگ این کشور آمریکای جنوبی بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، اگرچه تحریمهای آمریکا به زغال سنگ اشاره نکرده اند اما تهدید کرده اند هر شرکتی که به نظر برسد از نظر مادی به دولت ونزوئلا کمک می کند، تحریم خواهد شد.

طبق آمار سازمان زمین شناسی آمریکا، تولید سالانه زغال سنگ ونزوئلا از کمتر از ۱۰۰ هزار تن در سال ۱۹۸۸ به هشت میلیون تن در اواسط دهه ۲۰۰۰ صعود کرد و این کشور را به سومین تولیدکننده زغال سنگ آمریکای لاتین پس از کلمبیا و برزیل تبدیل کرد. با این حال تولید پس از افزایش حضور دولت در این صنعت کاهش پیدا کرد و تا سال ۲۰۱۷ به ۱۷۰ هزار تن رسید. افزایش صادرات پس از تشکیل یک جوینت ونچر میان شرکت زغال سنگ دولتی کاربوزولیا و شرکت گلنمور ترکیه در سال ۲۰۱۸ روی داد. این جوینت ونچر مجوز ۲۰ ساله برای استخراج زغال سنگ در ایالت غربی زولیا دارد.

کد خبر: 136757
تاریخ: 1399/07/23 - 17:03
منبع: دنیای معدن

تولید و صادرات زغال سنگ  ونزوئلا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با رای دادگاه استیناف انگلیس؛

ونزوئلا یک میلیارد دلار طلای خود را باز پس گرفت

می متالز - دادگاه استیناف انگلیس در منازعه بازپس‌گیری یک میلیارد دلار طلای ونزوئلا از بانک مرکزی انگلیس به نفع دولت نیکلاس مادورو رای داد و تصمیم اولیه خود را لغو کرد.
 

آخرین نفتکش از ناوگان سه‌گانه حمل سوخت ایران به ونزوئلا رسید

می متالز - سومین کشتی نفتکش ایرانی حامل مواد سوختی، وارد آبهای ونزوئلا شد. این کشتی که تازه‌ترین نشانه از همکاری دو کشور محسوب می‌شود، آخرین نفتکش از ناوگان سه‌گانه‌ای است که برای انتقال محموله سوخت به ونزوئلا، در هفته‌های اخیر بنادر ایران را ترک کرده بودند.
 

تولید بنزین در ونزوئلا از سرگرفته شد

می متالز - رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد کشورش تولید بنزین را در دو پالایشگاه از سر گرفته است.
 

صادرات نفت ونزوئلا به بالاترین سطح در ۵ ماه گذشته رسید

می متالز - داده‌ها نشان داد که صادرات نفت ونزوئلا به بالاترین سطح در پنج ماه گذشته رسیده است.
 

رکورد 5 ماهه صادرات نفت ونزوئلا شکست

می متالز - صادرات نفت ونزوئلا در ماه میلادی گذشته که مشتریان به‌واسطه ضرب‌الاجل آمریکا برای پایان تجارت با کاراکاس، محموله‌های نفت بیشتری خریداری کردند، به بالاترین میزان در پنج ماه اخیر رسیده است.
 

دومین نفتکش ایران هم بدون مزاحمت وارد آب های ونزوئلا شد

می متالز - دومین کشتی از سه نفتکش ایرانی حامل سوخت عازم ونزوئلا، امروز، وارد آب های این کشور شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما