خبر
نفت  

واردات نفت چین رو به کاهش است

می متالز - واردات نفت خام چین در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی ۱۴.۵ درصد پایین ‌تر از فصل تابستان خواهد بود که برابر ۱.۷ میلیون بشکه در روز است.

به گزارش می متالز، چین که از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در حال خرید بالای نفت خام بوده، حالا با پر شدن فضای ذخیره‌سازی خود و ضعف تقاضا برای نفت در مناطقی که وارد کننده سوخت از این کشور بودند، واردات نفت خام را کاهش می‌دهد.

واردات نفت خام چین در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی ۱۴.۵ درصد پایین ‌تر از فصل تابستان خواهد بود که برابر ۱.۷ میلیون بشکه در روز است.

چین از ابتدای سقوط قیمت نفت به خاطر جنگ قیمت عربستان و روسیه و همه‌گیری ویروس کرونا، در حال وارد کردن نفت ارزان بوده است. تاجران و پالایشگاه ها هم به خرید خود ادامه دادند تا زمانی که گزارش شد منابع ذخیره سازی نفت چین به زودی پر می‌شوند.

ولی علی‌رغم این خبرها، خرید بالای نفت توسط چین تا پایان سه ماهه سوم سال جاری میلادی ادامه یافت، به طوری که متوسط خرید نفت در ماه سپتامبر ۲.۱ درصد بیشتر از ماه اوت و برابر با ۱۱.۸ میلیون بشکه در روز بود. یکی از دلایل افزایش خرید نفت چین ظرفیت جدید پالایشگاه‌های مستقل چین بود که هنوز سهمیه واردات خود را پر نکرده بودند. ولی حالا ظرفیت این پالایشگاه‌ها هم رو به پایین است که احتمالا یک کاهش قیمت دیگر را برای نفت در پی خواهد داشت.

نرخ متوسط واردات روزانه نفت چین در سه ماهه دوم سال جاری میلادی برابر با ۱۱.۳۶ میلیون بشکه و در سه ماهه سوم ۱۱.۶۸ میلیون بشکه بود. بیشتر واردات نفت چین در سه‌ماهه‌ جاری توسط شرکتهای انرژی دولتی انجام خواهد شد چون پالایشگاه های مستقل برنامه خرید خود در سال جاری را تکمیل کرده‌اند. یکی از دلایل دیگر کاهش واردات نفت توسط پالایشگاه‌های دولتی و خصوصی عرضه بیش از حد سوخت به بازار و کند شدن رشد تقاضا بوده که حاشیه‌های سوددهی را پایین آورده است.

کد خبر: 136769
تاریخ: 1399/07/26 - 16:22
منبع: ایران پترونت

نفت خام  ویروس کرونا  قیمت نفت  خرید نفت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ایجاد پنجره واحد انتقال ارز صادرات نفت چه مزایایی دارد؟

می متالز - شکل‌گیری پنجره واحد برای انتقال ارز حاصل از صادرات نفت به بخش صنعت و کشاورزی می‌تواند مسیر دورزدن تحریم‌ها را به دور از فساد امثال «بابک زنجانی» تسهیل کند.
 

تصویب طرح معافیت مالیاتی دانش‌بنیان‌های مناطق آزاد در کمیسیون آموزش

می متالز - دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین طرح معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی برای شرکت‌های دانش بنیان فعال در مناطق آزاد خبر داد و گفت: این طرح در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی مصوب شده و به زودی در صحن علنی مطرح خواهد شد.
 رئیس جمهور روسیه:

آمادگی روسیه برای تمدید توافق کاهش تولید نفت

می متالز - رئیس‌جمهوری روسیه از امکان تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت خام یا تعمیق آن خبر داد.
 

کرونا مدیرعامل گل‌گهر را راهی بیمارستان کرد

می متالز - محمد جواهری که به ویروس کرونا مبتلا شده بود برای ادامه درمان به بیمارستان منتقل شد.
 طی یک ماهه اخیر در بین کارکنان دفتر مرکزی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

انجام دومین آزمایش تشخیص و پیشگیری از ابتلای به ویروس کروناPCR

می متالز - تمامی کارکنان دفتر مرکزی چادرملو، با تاکیدات مدیر عامل شرکت (مهندس ناصر تقی زاده)، برای دومین بار در یک ماه اخیر تحت آزمایش وتست PCR قرار گرفتند.
 

پیش بینی بانک جهانی از قیمت نفت در سال آینده

می متالز - طبق پیش بینی بانک جهانی، قیمت نفت در پی افت ناشی از کرونا تا سال ۲۰۲۲ به سطح پیش از اپیدمی بازنخواهد گشت و طی سال آینده ۴۴ دلار در هر بشکه خواهد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما