خبر
مس   بورس و سهام   سرمایه گذاری  
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه خبر داد؛

رشد 40 درصدی پروژه فلوتاسیون سرباره/ تقسیم 80 درصد از سود بین سهام داران طی 5 ساله گذشته

می متالز - علی ارجمندی گفت: طرح فلوتاسیون سرباره (بازیابی کنسانتره) به‌ صورت EPC توسط شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در حال انجام است و تاکنون بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی، 16 درصد پیشرفت مالی در بخش ریالی و 58 درصد پیشرفت مالی در بخش ارزی داشته است.

به گزارش می متالز، علی ارجمندی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه؛ در خصوص عملکرد این شرکت در 6 ماهه نخست سال جاری گفت: یکی از مهمترین اقدامات ما در شش ماهه اول سال 99 ثبت سرمایه 5 هزار و 100 میلیارد ریالی شرکت در مرداد ماه بود که با هدف تامین منابع مالی مناسب و به موقع طرح‌های توسعه‌ای شرکت در راستای سرمایه‌گذاری صورت گرفت.

وی با بیان اینکه شاخص های رشدی سرچشمه از ابتدای سال جاری تا کنون بازدهی خوبی نصیب سهامداران کرده است افزود: قیمت هر سهم در ابتدای سال 6217 ریال بوده است و در تاریخ 30 شهریور این رقم به 11.260 ریال به ازای هر سهم رسیده که نشان دهنده بازدهی 84 درصدی آن برای سهامداران بوده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه اضافه کرد: همچنین برنامه‌ریزی جهت مشارکت با سایر شرکت‌های معدنی و صنعتی استان کرمان جهت راه اندازی کارخانه لاستیک در استان از دیگر اقدامات مهم این شرکت در شش ماهه نخست سال جاری است.

ارجمندی در ادامه به دیگر فعالیت های این شرکت در 6 ماهه نخست سال اشاره کرد و گفت: توسعه فعالیت ها در زمینه سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان، اجرای پروژه پیمان مدیریتی حمل اسید مجتمع مس سرچشمه، برنامه‌ریزی جهت خرید واگن باری و ایزوتانک به ارزش 3000 میلیارد ریال به صورت اجاره به شرط تملیک برای شرکت ناو صنعت و تامین منابع مالی برای بازارگردانی سهام شرکت در بازار سرمایه از دیگر فعالیت‌ها و اقدامات مهم این شرکت در سال جهش تولید است.

وی با بیان اینکه تامین منابع مالی برای پرداخت سود سهامداران زودتر از زمان قبلی اعلام شده اذعان کرد: از ابتدای سال تاکنون از فرصت بازار سرمایه جهت شناسایی سود و متنوع کردن پرتفوی بورسی (پرتفوی یک واژه فرانسوی به معنی سبد سهام است که با تشکیل پرتفوی می‌تواند ریسک بازار سرمایه را کاهش داد) استفاده کرده‌ایم و به همین منظور پرتفوی بورسی ما با مبلغ 5000 میلیارد ریال در بازار سرمایه شکل گرفته است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه با اشاره به فعالیت و عملکرد شرکت‌های تابعه این شرکت که در حوزه های صنعتی، معدنی و تولیدی- فنی، مهندسی و پژوهشی خدمات فنی و عمومی مالی و اقتصادی و در راستای نیازهای شرکت مس و سایر مشتریان به طور پویا فعالیت می کنند؛ افزود: خوشبختانه مدیرعامل شرکت مس در خصوص حمایت از شرکت های تابعه تاکید زیادی دارند به همین دلیل این شرکت ها ضریب افزایش خوبی با توجه به افزایش هزینه‌ها دریافت کرد‌ه‌اند.

ارجمندی در ادامه به عملکرد مالی شرکت سرمایه گذاری سرچشمه در نیم سال نخست اشاره و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون سود عملیاتی حدود 2000 میلیارد ریال شناسایی کرده‌ایم و با این میزان سود  طی دوره 6 ماهه نخست اهداف بودجه‌ای محقق شده است و پیش بینی شرکت بر این است که با توجه به شناسایی سود حاصل از بازار سرمایه، سود پروژه ها نیز در نیمه دوم سال جاری حداقل 5000 میلیارد ریال سود عملیاتی برای سهامداران به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه نماد سرچشمه از ابتدای سال 99 تا کنون بازدهی خوبی نصیب سهامداران کرده است، خاطرنشان کرد: قیمت هر سهم در ابتدای سال 6217 ریال بوده است و در تاریخ 30 شهریور به 11، 260 ریال به ازای هر سهم افزایش یافت که این امر که نشان دهنده بازدهی 84 درصدی  سهم برای سهامداران بوده است.

ارجمندی با اشاره به تقسیم بیش از 80 درصد از سود شرکت سرمایه گذاری سرچشمه طی 5 سال اخیر گفت: تشکیل پرتفوی بورسی بهینه و سود ده با مبلغ 5000 میلیارد ریال در بازار سرمایه و درآمدزایی بالا از پروژه فلوتاسیون سرباره از مهمترین مزیت‌های سرمایه‌گذاری برای سهام داران در این شرکت است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه همچنین پیرامون پروژه فلوتاسیون سرباره نیز اظهار کرد: طرح مذکور به‌صورت EPC توسط این شرکت در حال انجام است و تاکنون بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی، 16 درصد پیشرفت مالی در بخش ریالی و 58 درصد پیشرفت مالی در بخش ارزی داشته است.

وی در پایان به ارزش ذاتی بالاتر از قیمت تابلو سهم شرکت سرمایه‌گذاری در بورس اشاره و خاطر نشان کرد: در حال حاضر نسبت قیمت به ارزش ذاتی 37 درصد است و با توجه به اینکه شرکت از پتانسیل رشد عالی برخوردار شده، گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری میان‌مدت محسوب می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ذوب آهن اصفهان از زیان انباشته خارج شد​

می متالز - جلسه ارزیابی عملکرد شش ماهه ذوب آهن اصفهان با حضور مدیرعامل و دیگر مدیران ارشد تاصیکو و مدیران شرکت ذوب آهن اصفهان به صورت ویدیو کنفرانس ۳۰ مهرماه در اصفهان و تهران برگزار شد.
 مدیرعامل شرکت نوآوران مس خبر داد:

تعمیر اساسی موتور 16 سیلندر کامینز برای اولین بار در شمال‌غرب کشور

می متالز - دکتر غلامرضا هاشمی مدیرعامل شرکت نوآوران مس گفت: این شرکت در نیمه نخست سال 1399 با استعانت از خداوند متعال، حمایت و همراهی دکتر سعدمحمدی مدیر عامل محترم شرکت مس و مدیریت ارشد شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه و با اتکا به دانش فنی و تجربیات تلاشگران این مجموعه، توانسته است گام‌های موثری در جهت پیشبرد برنامه‌های تولید و تحقق بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر دستیابی به جهش تولید بردارد.
 سخنگوی هیات رییسه مجلس:

بورس کالا محور مبادلات فولاد کشور می شود/ ریشه مشکلات بازار در «قیمت گذاری دستوری»

می متالز - سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: عرضه کامل فولاد تولیدی کشور در بورس کالا یکی از مهمترین دغدغه های دولت و مجلس در ماه های گذشته است البته مشکل کار به آنجا برمی گردد که به دلیل قیمت دستوری اعمال شده، شاهد ایجاد تلاطم در بازار فولاد و سواستفاده برخی افراد بودیم که با حضور رزم حسینی وزیر جدید صمت تعاملی جدید با مجلس آغاز شده تا عرضه فولاد از طریق بورس کالا تنها محور بازار باشد تا نرخ گذاری محصولات نیز در شفافیت کامل انجام شود.
 

چرا دامنه نوسان بورس تغییر نمی‌کند؟

می متالز - روند بازار سهام نزولی است و برخی عقیده دارند دامنه نوسان باید کاهش پیدا کند تا زیان وارده بر سرمایه سهامداران کمتر شود. از سوی دیگر برخی هم پیشنهاد برداشته شدن سقف نوسان را مطرح می‌کنند. آیا تغییر دامنه نوسان مشکلی را حل می‌کند؟
 [ویدئو]

خدمات رسانی کاروان سلامت به روستاییان سیرجان

می متالز - رئیس جمعیت هلال احمر سیرجان گفت: کاروان سلامت با همکاری گروه جهادی بقیه الله و مجتمع مس سرچشمه به مدت سه روز به ۱۲۰۰ نفر خدمات رایگان ارائه کردند.
 گام آخر برای اجرای مصوبه هیات وزیران در بازارسرمایه:

جزییات ابلاغیه مهم بورس انرژی به کارگزاران رینگ برق اعلام شد

می متالز - سید علی حسینی مدیر عامل بورس انرژی ایران در ابلاغیه ای به تمام شرکت‌های کارگزاری عضو این بازار، با اشاره مصوبه اخیر هیات وزیران پیرامون تامین برق در بورس انرژی عنوان کرده است: بر اساس ابلاغ مصوبه شماره هـ ۵۷۴۶۷ ت/۸۲۳۵۷ مورخ ۲۰ مهر ماه هیات محترم وزیران به ویژه بند (۱) آن ؛«کلیه مشترکین صنعتی برق با قدرت بالای ۵ مگاوات موظفند برق (انرژی الکتریکی) مورد نیاز را از طریق قرارداد های دو جانبه و یا سایر روش‌های متداول در بورس انرژی ایران تامین کنند.»
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما