خبر
صنعت   خودرو  

کاهش قیمت خودرو چقدر واقعیت دارد؟

می متالز - عبور از شوک ناگهانی افزایش قیمت اخیر، پیش‌فروش اخیر دو خودروساز، جانشینی سازمان حمایت به جای شورای رقابت برای تصمیم‌گیری درباره قیمت خودرو و پیش‌بینی ارزانی توسط فعالان بازار خودرو همه حکایت از نزولی شدن قیمت خودرو دارد. آیا این ارزانی ادامه خواهد یافت؟

به گزارش می متالز، اخیرا بازار خودرو شاهد افزایش قیمت شدید بود که به نظر می‌رسد در روزهای اخیر این نوسانات کاهش یافته است.

از سوی دیگر در هفته گذشته دو خودروساز ایران‌خودرو و سایپا پیش‌فروش خودرو داشتند که از طریق قرعه‌کشی قرار است خودروهای ارزان‌تر از بازار را در قالب طرح فروش فوق‌العاده به متقاضیان بدهند.

در همین حال اخیرا طبق تصمیم کمیته خودرو، شورای‌رقابت از قیمت‌گذاری خودروهای داخلی کنار گذاشته شد تا سازمان حمایت جانشین آن شود. حضور سازمان حمایت البته فعلا موقتی است اما برخی امیدوار به افزایش نظارت‌ها و برخوردهایی هستند که طبیعتا رکود را در بازار خودرو به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو نیز اخیرا پیش‌بینی کرد که قیمت‌ها در بازار خودرو افت شدیدی خواهد داشت.

در همین مورد فیروز نادری، یک فعال بازار خودرو می‌گوید: قیمت تمام خودروهای ایرانی ظرف یک هفته گذشته بین چهار تا پنج میلیون تومان ارزان شده است. پیش‌بینی می‌شود چنانچه وضعیت بازار خودرو به همین منوال راکد بماند قیمت خودروها مجدد روند نزولی را طی خواهد کرد.

آیا این روند نزولی قیمت خودرو ادامه خواهد یافت؟

کد خبر: 136799
تاریخ: 1399/07/26 - 14:05
منبع: تجارت نیوز

بازار خودرو  ایران‌خودرو  سایپا  فیروز نادری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سقوط لحظه‌ای قیمت خودرو در واکنش به ریزش بهای دلار

می متالز - سقوط قیمت خودرو که از ابتدای هفته جاری به آرامی آغاز شده بود، امروز متاثر از کاهش شدید نرخ ارز سرعت بالایی به خود گرفت، به طوری که قیمت‌ها به صورت لحظه‌ای در حال فرو ریختن است.
 

قفل معاملات در بازار خودرو

می متالز - تفاوت قیمت کارخانه و بازار خودروهای داخلی به قدری افزایش یافته که بازدیدهای میدانی از بازار خودرو نشان می‌دهد معامله خاصی در بازار صورت نمی‌گیرد و قیمت‌ها صرفا روی کاغذ اعلام می‌شوند.
 

خودرو سازان در تلاش برای تک نرخی کردن قیمت ها

می متالز - تعیین قیمت محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز این روزها داغ‌تر از هر زمان دیگر از سوی دست‌اندرکاران و متقاضیان خودرو دنبال می‌شود. از سویی مدیران خودروساز پیشنهاد دادند که شورای رقابت از پروسه قیمت گذاری حذف و قیمت خودرو در حاشیه بازار تعیین شود.
 

فروش فوق‌العاده «خساپا» تا پایان سال ادامه دارد

می متالز - قائم‌مقام مدیرعامل سایپا، از تداوم ماهانه طرح‌های فروش فوق‌العاده تحویل فوری محصولات این شرکت تا پایان سال خبر داد.
 

مراسم قرعه‌کشی ۸ محصول «خساپا» برگزار شد

می متالز - گروه خودروسازی سایپا امروز (سه‌شنبه 29 مهرماه) از برگزاری مراسم قرعه‌کشی طرح فروش فوق‌العاده ۸ محصول سایپا با حضور نهاد‌های نظارتی و مسوولان این شرکت خودروسازی خبر داد.
 آیا اوضاع کنونی بازار خودرو به صنعت لیزینگ نیاز دارد:

گزارش ناامیدکننده "ولغدر" و قیمت سهمی که جا برای اصلاح دارد

می متالز - سود خالص این شرکت در دوره ۹ ماهه نخست سال جاری منجر به شناسایی سود خالصی ۱۴۵ میلیارد ریال و ۲۷۵ ریالی به ازای هر سهم بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما