خبر
مسکن و اقتصاد  
محرم زاده:

تولید مسکن استیجاری در حد حرف باقی مانده است

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بازار اجاره مسکن نیز همانند بازارهای دیگر اقتصادی تابع نظام عرضه و تقاضا است، بنابراین وقتی دولت در راستای تولید مسکن استیجاری حرکت کند، آن زمان قیمت اجاره مسکن نیز تعدیل خواهد شد.

احمد محرم زاده

به گزارش می متالز، احمد محرم زاده عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از افزایش 40 درصدی قیمت اجاره مسکن در تابستان سال جاری، گفت: به طور حتم افزایش چشمگیر قیمت اجاره مسکن به هیچ وجه قابل قبول نیست، متأسفانه روند افزایشی قیمت ها در این عرصه مشکلات بسیاری را برای مستأجران ایجاد کرده، به طوری که بسیاری از خانوارها قادر به تأمین مسکن مورد نیاز خود نیستند.

 

طرح تسهیلات ودیعه مسکن تأثیر چندانی در مدیریت بازار اجاره  ندارد

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در ماه های اخیر برای مدیریت بازار اجاره مسکن اقدام قابل توجهی نکرده است، البته در این مدت، طرح تسهیلات ودیعه مسکن اجرایی شد که به نظر می رسد که با توجه به افزایش قیمت ها، تأثیر قابل توجهی در بهبود اوضاع نخواهد داشت.

 

اثرات طرح تسهیلات ودیعه مسکن کوتاه مدت و مقطعی است

وی با بیان اینکه اثرات طرح تسهیلات ودیعه مسکن کوتاه مدت و مقطعی است، گفت: مهم ترین راه کار برای بهبود وضعیت بازار اجاره مسکن، تولید مسکن استیجاری است، مجلس در طرح جهش تولید و تأمین مسکن مقرر کرده که دولت اراضی 99 ساله را برای تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی تأمین کند.

محرم زاده ادامه داد: بازار اجاره مسکن نیز همانند بازارهای دیگر اقتصادی تابع نظام عرضه و تقاضا است، بنابر این وقتی دولت در راستای تولید مسکن استیجاری حرکت کند، آن زمان قیمت اجاره مسکن نیز تعدیل خواهد شد.

 

تولید مسکن استیجاری تاکنون در حد حرف باقی مانده است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: مسوولان دولتی اخیرا از اجرای طرح های تولید مسکن استیجاری خبر داده اند، اما متأسفانه تاکنون تمام وعده های داده شده، در  حد حرف باقی مانده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر نفت:

تحریم آمریکا من و همکارانم را مصمم‌تر کرد

می متالز - وزیر نفت گفت: تحریم من توسط آمریکایی ها هیچ تأثیری ندارد، من سرمایه ای در بیرون از ایران ندارم و این اقدام آمریکایی ها تنها من و همکارانم را در پیمودن اهدافمان مصمم تر کرد.
 نجف زاده:

بحران حمل‌ونقل جاده‌ای در شرایط کرونایی؛ راهی جزء حمایت تسهیلاتی دولت وجود ندارد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت باید در قالب ارائه تسهیلات از حمل و نقل جاده ای حمایت کند، همان طوری که کشورهای دیگر نیز با ارائه سوبسید و تسهیلات در شرایط کرونایی از شرکت ها و بخش های خدماتی حمایت می کنند.
 حسینی در تشریح نشست امروز کمیسیون عمران:

بررسی وضعیت حمل و نقل کالا در کشور/کمیسیون عمران از بخش کنترل بارنامه سازمان راهداری بازدید می‌کند

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز مقرر شد که اعضای کمیسیون در هفته های آتی، بازدیدی از بخش کنترل بارنامه حمل و نقل کالا در سازمان راهداری داشته باشند تا مجلس در آینده به این سازمان برای تقویت ناوگان حمل و نقل باری کمک کند.
 آذری مطرح کرد

انتقال مالکیت راه کار رفع مشکل مسکن نیازمندان؛ تداوم رویکرد سرمایه‌ای عامل بروز تلاطم در بازار مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در بسیاری از کشور برای رفع مشکل بخش مسکن، از راه کار انتقال مالکیت استفاده می کنند، یعنی آنکه دولت سامانه ای را برای شناسایی اقشار نیازمند طراحی کرده و سپس از طریق آن، مساکن اجاره ای را میان نیازمندان توزیع می کند، پس از گذشت مدتی، آن مساکن را از طریق انتقال مالکیت و با قیمت مناسب، به آن افراد واگذار می کند.
 

حضور وزیر نفت در نشست کمیسیون عمران/بررسی روند اجرای طرح‌های توسعه‌ای وزارت نفت

می متالز - نشست هفته جاری کمیسیون عمران مجلس با حضور زنگنه وزیر نفت برگزار می شود.
 فیروزی پوربادی خبر داد:

نشست ویژه کمیته حمل و نقل با حضور وزیر راه و مدیران ایرلاین‌ها/قیمت بلیط هواپیما تا زمان تصمیم‌گیری نباید افزایش یابد

می متالز - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس، از نشست ویژه این کمیته با حضور وزیر راه، رئیس کمیسیون عمران و مدیران ایرلاین ها خبر داد و گفت: ایرلاین ها تا زمان تعیین تکلیف پرونده نرخ بلیط هواپیما، مجاز به افزایش قیمت پروازهای هوایی نیستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما