خبر
مالیات   مسکن و اقتصاد  
نیکزاد مطرح کرد؛

پیشنهاد تشکیل «صندوق حمایت از تولید مسکن» با استفاده از مالیات بر عایدی

می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از پیشنهادات ما در طرح جهش تولید مسکن، تشکیل صندوقی برای جمع‌آوری مالیات بر عایدی مسکن است تا با ایجاد آن در سنوات آتی، صندوقی برای حمایت از تولید مسکن در کشور داشته باشیم.

علی نیکزاد ثمری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی

به گزارش می متالز، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی طرح جهش تولید مسکن در کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس گفت: این طرح از صحن علنی مجلس به کمیسیون عمران مجلس ارجاع شد اما به منظور دریافت نظرات تخصصی پیرامون تاثیرات اجرای این طرح در حوزه‌های اقتصادی و بودجه‌ای کشور به کمیسیون‌های دیگر ارسال شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامیدرباره اعلام کمیسیون‌های بودجه و اقتصادی برای تشکیل کمیسیونی مشترک برای بررسی تخصصی و هرچه بیشتر این طرح تاکید کرد: تاکنون درخواست تشکیل کمیسیون مشترک به در هیئت رئیسه یا کمیسیون عمران ارسال نشده است اما ما گفت‌وگو و تبادل اطلاعات و نظرات در این مورد استقبال می‌کنیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس بیان کرد: ما از تمامی نمایندگان مجلس خواسته‌ایم تا نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در حوزه‌های مالی، صدور پروانه، تامین مصالح تولید مسکن، دریافت مالیات، تامین زمین برای ساخت و ... به ما اعلام کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از پیشنهادات ما در این طرح تشکیل صندوقی برای دریافت و جمع‌آوری مالیات بر عایدی مسکن است تا با ایجاد آن در سنوات آتی، صندوقی برای حمایت از تولید مسکن در کشور داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نیکزاد با اشاره به برگزاری نشستی با تولیدکنندگان لاستیک:

مشکلات تولیدکنندگان لاستیک بررسی و راه حل هایی ارائه شد

می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکلات تولید لاستیک در کشور و حل برخی از آنها با کمک وزارت صمت و بانک ها خبر داد.
 

سهم فروش نوسازها از معاملات مسکن مناطق ۹ و ۱۰

می متالز - از هر پنج معامله آپارتمان مسکونی که در مدت سپری شده از مهر ماه در یکی از دو منطقه ۹ و ۱۰ پایتخت انجام شده، یکی نوساز یا حداکثر یکی، دو سال ساخت بوده است.
 آمار نیم ساله تیراژ عرضه آپارتمان درپایتخت منتشر شد؛ سازنده‌ها کجا سرمایه‌گذاری کنند؟

محدوده سوم برای ساخت مسکن/ فرصت ساختمانی در محله‌های غیرفرسوده جنوب پایتخت

می متالز - رکود ساخت‌و‌ساز در شهر تهران نسبت به سال گذشته بیشتر شد. تیراژ ساخت مسکن در پایتخت طی نیمه اول امسال با افت ۱۴ درصدی به ۲۶ هزار و ۶۴۸ واحد رسید. این میزان عرضه، ۴۵ درصد کمتر از «حداقل نیاز سالانه به آپارتمان جدید» است. بسازوبفروش‌ها به سه علت، توان افزایش سرمایه‌گذاری ندارند. اما محدوده‌هایی از جنوب پایتخت مناسب ورود سازنده‌ها است.
 

آخرین مهلت ثبت‌نام وام ودیعه برای مستاجران/ اختصاص وام ودیعه به ۷۰۰ هزار مستاجر

می متالز - معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آخرین مهلت برای ثبت‌نام وام ودیعه خبر داد و گفت: مستاجران تا دو روز دیگر می‌توانند در سامانه مسکن ملی ثبت‌نام کنند.
 

امید وزیر اقتصاد به روزهای روشن بازار بورس/ زمان پذیره‌نویسی «دارا سوم» مشخص نیست

می متالز - وزیر امور اقتصادی و دارایی معتقد است که نوسان‌های چند روز اخیر بازار سرمایه را نمی‌تواند کف جدید اعلام کند.
 مدیرعامل چادرملو خبر داد:

زمان بهره‌برداری از دو طرح چادرملو + اختلاف بر سر شمول معافیت‌ مالیاتی

می متالز - مدیرعامل چادرملو با اشاره به اختلاف لاینحل با سازمان مالیاتی درباره شمول معافیت‌ها از زمان بهره برداری پروژه‌های آب شیرین خلیج‌فارس و نیروگاه خورشیدی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما