خبر
اقتصاد  
حاجی دلیگانی تشریح کرد

دلایل حضور مسوولان دولتی تنظیم‌ بازار در صحن مجلس

می متالز - عضو هیات رییسه مجلس، از حضور اعضای تیم اقتصادی دولت در نشست‌های این هفته صحن مجلس برای ارائه توضیحاتی پیرامون دلایل افزایش قیمت کالاهای اساسی و قاچاق آنها به خارج از کشور خبر داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی

به گزارش می متالز، حسینعلی حاجی دلیگانی در تشریح دلیل برگزاری جلسه غیرعلنی صحن مجلس با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: ضرورت دارد نه تنها وزیر صنعت، معدن و تجارت، بلکه سایر مسوولان دولتی مربوطه از رئیس جمهور تا سایر وزرای اقتصادی در مورد وضعیت اقتصادی و تورم ایجاد شده در خصوص کالاهای اساسی همچون برنج، روغن، مرغ، تخم‌مرغ و سایر اقلام حیاتی مورد نیاز مردم پاسخگو باشند.

 

حضور تیم اقتصادی دولت در مجلس برای بیان دلایل افزایش قیمت کالاهای اساسی

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جلسات این هفته صحن با حضور دولتمردانی که وظیفه تنظیم بازار را برعهده دارند به صورت علنی و غیرعلنی برگزار خواهد شد تا توضیحاتی را در مورد عملکرد خود و دلایل عدم مدیریت صحیح بازار ارائه دهند.

 

چرا کالاهای اساسی به خارج از کشور قاچاق می‌شوند؟

وی تصریح کرد: تیم اقتصادی دولت باید به بیان دلیل افزایش قیمت کالاهای اساسی که در کشور تولید می‌شوند، بپردازند، ضمن اینکه باید این موضوع نیز بررسی شود که چرا در پی عدم نظارت مسوولان دولتی این اقلام به خارج از کشور قاچاق می‌شوند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: مردم حق دارند که از وضعیت موجود در بازار گلایه داشته باشند و مسوولان هم باید در این زمینه پاسخگو باشند، ضمن اینکه وظیفه مجلس در این مورد بازخواست کردن از دولت است و باید از رییس جمهور تا وزرای مربوطه در این رابطه پاسخگو باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، در مورد دلیل کمبود نان در برخی شهرها، تاکید کرد: نباید در این زمینه کمبودی وجود داشته باشیم، اما متاسفانه برخی افراد سودجو کالاهای حیاتی که یارانه آنها پرداخت می‌شود را به طمع دریافت ارز از کشور خارج می‌کنند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هم‌اکنون باید تیم اقتصادی دولت اعم از روسای بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزرای اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی در این زمینه پاسخگو باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حاجی‌بابایی در تشریح نشست امروز کمیسیون برنامه و بودجه؛

منابع مالی طرح تامین کالاهای اساسی تعیین شد/ برگزاری جلسه‌ مشورتی با شورای نگهبان

می متالز - رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: امروز جلسه‌ای با حضور کارشناسانی از سازمان برنامه و بودجه، سازمان تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و ... برگزار و نحوه تامین منابع مالی لازم طرح تعیین شد.
 

راهکارهای وزارت صمت برای کنترل قیمت‌/ کمبود کالا نداریم

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت پیرو تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر کنترل قیمت‌ها راهکارها و اقدامات این وزارتخانه را برای کنترل قیمت تشریح کرد.
 

رشد 46 درصدی پرونده‌های تخلفاتی اصناف در آذربایجان‌شرقی/ علت افزایش قیمت‌ها

می متالز - سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی ضمن تأکید بر تداوم اقدامات نظارتی و بازرسی از رشد87 درصدی بازرسی‌ها و 46 درصدی پرونده‌های تخلفاتی متشکله در استان خبر داد.
 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس

اگر مشکلات مردم اولویت رئیس‌جمهور بود، در انتخاب وزیر صمت تعلل نمی‌کرد

می متالز - نایب‌رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگر واقعاً مشکلات مردم اولویت اول رئیس‌جمهور بود، در انتخاب وزیر تعلل نمی‌کرد.
 کمیسیون برنامه و بودجه طی هفته آینده:

جمع‌بندی نهایی منابع مورد نیاز طرح تامین کالاهای اساسی/ عملکرد اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی با حضور خاوازی بررسی می‌شود

می متالز - کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس روز سه‌شنبه هفته آینده، ضمن جمع‌بندی نهایی منابع مورد نیاز طرح الزام دولت به تامین کالاهای اساسی به بررسی اقدامات و عملکرد اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی با حضور وزیر و مسئولان مربوطه این وزارتخانه می‌پردازد.
 یک کارشناس مسائل اقتصادی عنوان کرد؛

عرضه کالاهای اساسی در بورس کالا راهکاری برای نظارت بر توزیع ارز

می متالز - ​​​​​​​تحلیل‌گر مسائل اقتصادی توزیع کارت‌های الکترونیکی خرید کالاهای اساسی، عرضه کالاها در بورس کالا و نظارت بیمه‌ها بر توزیع دارو را راهکار عملی نظارت بر توزیع ارز دانست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما