خبر
اقتصاد   صنعت  
فیروزی در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

کلیات لایحه اصلاح قانون حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های کشور تصویب شد

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های کشور در کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش می متالز، حجت الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در تشریح نشست امروز(یکشنبه 27 مهر ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: دستورکار نخست کمیسیون بررسی لایحه اصلاح قانون حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های کشور بود که کلیات آن در کمیسیون بررسی و تصویب شد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند کلیات لایحه مذکور در کمیسیون تصویب شد اما اعضای کمیسیون به جزئیات آن ایراداتی داشتند که مقرر شد ایرادات آن رفع شود.

وی با بیان اینکه دومین دستورکار کمیسیون صنایع و معادن بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک بود، اضافه کرد: ایزدخواه طراح طرح مذکور گزارشی از طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک ارائه کرد و پس از استماع نقطه نظرات موافقان، مخالفان و نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس مقرر شد، این طرح برای چکش کاری بیشتر به کارگروه صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع و پس از اصلاح مجدد در صحن کمیسیون بررسی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در تشریح ایرادات برخی نمایندگان به طرح مذکور،  ادامه داد: از آنجایی که عرضه خودرو در بورس تاکنون سابقه نداشته و کشور تجربه این کار را ندارد، ابهاماتی در روند اجرای آن وجود دارد؛ با توجه به اینکه در حال حاضر برخی کالاها مانند فولاد و لوازم خانگی در بورس عرضه می‌شود و بازار این کالاها ملتهب است، چه تضمینی وجود دارد با ورود خودرو به بورس التهاب بازار چهارچرخ‌ها بیشتر نشود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: به زعم طراح طرح مذکور دو ضمانت اجرایی بسیار مهم برای جلوگیری از تکرار سرنوشت عرضه فولاد در بورس، در طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک وجود دارد؛ نخست آنکه برخلاف سایر کالاهای عرضه شده در بورس که امکان عرضه آنها در بازار آزاد نیز وجود دارد، در صورتی که خودرو خارج از بورس عرضه شود، حکم کالای قاچاق پیدا می کند از سوی دیگر از آنجا که پس از اجرای این طرح، خودرو خارج از بورس شماره‌گذاری نمی‌شود، قابل شناسایی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

احیای ۱۵۷ معدن تا پایان آبان ماه ۹۹

می متالز - وزارت صنعت اعلام کرد که از ابتدای سال ۱۳۹۹ و در قالب طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس تعداد ۱۵۷ معدن وارد چرخه تولید و بهره‌برداری شده اند.
 

زیرمیزی در اخذ حقوق دولتی معادن حذف می‌شود؟

می متالز - در حالی کارشناس محاسبه حقوق دولتی معدن به‌راحتی می‌تواند با جابه‌جایی ردیف درجه‌بندی بلوک سنگ‌ها، اعداد متفاوتی از حقوق دولتی را از شرکت‌های معدنی مطالبه کند و زیرمیزی بگیرد که نرم‌افزار جدید حقوق دولتی معادن این امکان را از بین می برد.
 

استخدام مدیر کارخانه (رشته صنایع یا مکانیک) در اصفهان

می متالز - یک شرکت واقع در شهرک صنعتی سگزی اصفهان فعال در زمینه تولید مواد نسوز در نظر دارد جهت تکمیل کادر خود در استان‌ اصفهان یک نفر با تخصص مرتبط با مهندسی صنایع یا مکانیک را به عنوان مدیر کارخانه استخدام نماید.
 

بومی‌سازی سیستم کنترل مشعل‌های کوره توسط محققان کشور

می متالز - سیستم کنترلی مشعل‌های کوره مطابق با استانداردهای روز دنیا از سوی یکی از شرکت‌های دانش بنیان طراحی و تولید شد.
 

رشد ۵۵ درصدی سرمایه «کگل» ثبت شد

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از ثبت افزایش سرمایه ۵۵ درصدی خود در مرجع ثبت شرکت‌ها خبر داد.
 [ویدئو]

ساخت نخستین شناور فلزی خدمه بر در بوشهر

می متالز - این شناور ۱۰۰ تنی تمام فلزی بدلیل نیاز به حرکت با سرعت بالا به سبک‌ترین حالت ممکن با استفاده از ورق‌های ۴-۸ میل طراحی و ساخته شده و بدلیل استفاده از آهن بجای آلومینیوم، یک سوم هزینه نمونه مشابه آلومینیمی خود یعنی در حدود ۳۰ میلیارد تومان، هزینه خواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما