خبر
آهن و فولاد  
در جلسه پایش اقدامات انجام شده شرکت صنایع فولاد کردستان مطرح شد:

غریب پور: افزایش سرمایه 350 میلیارد تومانی فولاد کردستان تا سال آتی/ برنامه زمانبندی اجرای پروژه، تا 7 آبان تهیه می شود

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اهتمام این سازمان در راه اندازی پروژه فولاد کردستان، اعلام کرد: به منظور اجرای برنامه های توسعه ای پروژه های صنایع فولاد کردستان، افزایش سرمایه این مجموعه تا سال آینده به 350 میلیارد تومان خواهد رسید.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور در "جلسه پایش اقدامات انجام شده در فولاد کردستان" که با حضور استاندار کردستان برگزار شد، افزود: شرکت صنایع فولاد کردستان با هماهنگی شرکت ملی فولاد ایران به نمایندگی از ایمیدرو، مسوولیت تهیه برنامه زمانبندی اجرای پروژه فوق را تا هفتم آبان ماه امسال تهیه، و در اختیار سهامداران قرار خواهد داد.

وی با تاکید بر نظارت دقیق در فرایند انتخاب پیمانکار این پروژه، گفت: انتخاب پیمانکار با نظارت معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی و شرکت ملی فولاد انجام می شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: شرکت ملی فولاد ایران مسوول نظارت بر حسن انجام کار برای پیشرفت این پروژه خواهد بود.
رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش گفت: شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات به هر میزان که در معادن استان کردستان سرمایه گذاری کند، ایمیدرو منابع آن را در کارگروه کنترل مدیریت شرکت ها(افزایش سرمایه) لحاظ خواهد کرد.

 

پایان انتظار 5 ساله مردم کردستان

در ادامه استاندار کردستان ضمن قدردانی از حمایت های ایمیدرو در راه اندازی این پروژه بزرگ استانی، گفت: فولاد کردستان به مدت 5 سال است که برنامه های آن به کندی پیش می رود و امیدواریم با تصمیماتی که در این جلسه اتخاذ شد، تسریع در عملیات اجرای پروژه را شاهد باشیم.
بهمن مرادنیا افزود: مردم خواستار اجرای این پروژه کلیدی در استان هستند و استانداری آماده هرگونه همکاری با ایمیدرو و سایر سهامداران برای اجرای برنامه های توسعه ای این پروژه است.

 

اجرای برنامه ها در حوزه زیرساخت

مدیرعامل فولاد صنایع کردستان نیز طی سخنانی با بیان اینکه برنامه های عملیاتی تامین زیرساخت های این مجموعه فولادی در حال اجرا است، گفت: فرآیند انتخاب و عقد قرارداد مشاور نظارت عالیه و کارگاهی و فراخوان انتخاب پیمانکار طرح های تکمیل زنجیره فولاد در قالب EPCF برگزار شده است و فهرست کوتاه پیمانکاران تعیین شده است.
محمدرضا احمدی گفت: قرارداد تامین برق آهن اسفنجی بیجار منعقد و هزینه های تامین آن پرداخت شده است. از سوی دیگر تامین آب این طرح از پساب تصفیه خانه بیجار تامین می شود.
وی عنوان کرد: علاوه بر این، آب و برق دوران بهره برداری در مرحله عقد قرارداد است. همچنین برای تامین آب و برق دوران ساخت، قراردادهای لازم با مراجع ذیربط منعقد و اقدامات مربوطه در حال انجام است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

احیای ۱۵۷ معدن تا پایان آبان ماه ۹۹

می متالز - وزارت صنعت اعلام کرد که از ابتدای سال ۱۳۹۹ و در قالب طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس تعداد ۱۵۷ معدن وارد چرخه تولید و بهره‌برداری شده اند.
 غریب پور در برنامه رادیو گفت و گو مطرح کرد:

شرکت ها، دو مجموعه دستورالعمل را برای مقابله با کرونا اجرا می کنند/استخراج از عمق را به عنوان ضرورت ملی در دستور کار داریم/افزایش سرمایه 10هزار میلیارد تومانی شرکت مس؛ فردا

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت ها و واحدهای معدن و صنایع معدنی، علاوه بر پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا،‌ ضوابط سختگیرانه ای بهداشت،‌ ایمنی و محیط زیست خود را نیز اجرا می کنند.
 در جلسه ویدئوکنفرانس ایمیدرو و استاندار جدید خراسان جنوبی مطرح شد:

غریب پور اعلام کرد: اقدامات ایمیدرو در آماده سازی "آهن اسفنجی قائنات"، توسعه زیربناها، اکتشاف معادن و فعال سازی معادن کوچک خراسان جنوبی/ استاندار خراسان جنوبی: وزارت صمت و ایمیدرو علاقمند به انقلاب معدنی در استان هستند

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه ویدئوکنفرانسی با استاندار خراسان جنوبی، گزارشی از اقدامات متعدد ایمیدرو و شرکت های تابعه در راه اندازی کارخانه آهن اسفنجی قائنات، توسعه زیربناها، اکتشاف و احیای معادن کوچک استان ارایه داد.
 غریب پور در جمع بسیجیان ایمیدرو:

بسیج در همه بخش های کشور موثر، درخشان و پا‌ک عمل کرده است

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: بسیج در همه بخش های کشور مفید، موثر، درخشان، پاک و بی آلایش عمل کرده است.
 سرپرست حوزه مقاومت بسیج ایمیدرو اعلام کرد:

تهیه و توزیع کمک های مومنانه بسیج ایمیدرو در جنوب تهران

می متالز - سرپرست حوزه مقاومت بسیج ایمیدرو اعلام کرد: این حوزه طی ماه های اخیر اقدام به تهیه و توزیع کمک های مومنانه در مناطق محروم جنوب تهران کرد.
 

معدن؛ پهنه‌ای برای گردش چرخ توسعه استان اردبیل

می متالز - سالیان سال است که گنجینه عظیمی از ثروت استان اردبیل زیر خاک مدفون بوده و تاکنون از این ظرفیت خدادادی در ایجاد شغل، کسب ثروت و به حرکت درآوردن چرخ توسعه استان استفاده بهینه نشده، هر چند که در سال‌های اخیر گام های بلندی در این زمینه برداشته شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما