خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی  
رییس کمیسیون تشکل های اتاق بازرگانی اراک:

هپکو برای تهیه کارت بازرگانی و ترخیص مواد اولیه دچار مشکل است

می متالز - مهدی نیا، رییس کمیسیون تشکل های اتاق بازرگانی اراک با اشاره به اینکه بانک مرکزی در حوزه تامین ارز مشکلات فراوانی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است، گفت: شرکت هپکو که در این اوضاع بد اقتصادی نیاز به حمایت دارد، برای تهیه کارت بازرگانی و ترخیص مواد اولیه از گمرک به علت نداشتن‌ تسویه حساب مالیاتی دچار مشکل شده است.

به گزارش می متالز، حمیدرضا  مهدی نیا  با اشاره به اهمیت حوزه تشکل ها، رییس اتاق بازرگانی اراک در جلسات با تشکل ها شخصا حضور پیدا می کنند گفت: این  امرمیتواند به حل سریع تر مشکلات و مسائل مرتبط با تشکل های اتاق کمک‌کند.

مهدی نیا با بیان اینکه اتاق بازرگانی ایران برای اتحادیه ها به دلیل شاخص تر بودن جایگاه اتحادیه ها نسبت به انجمن ها، جایگاه بهتری در نظر گرفته است اظهار داشت: با تشکیل مجدد کمیسیون‌ تشکل ها در اتاق بازرگانی‌ اراک، فرصت پیگیری مشکلات انجمن ها و تشکل ها فراهم‌شده است و در حال  حاضر تلاش خواهیم کرد در راستای حمایت از تشکل های اتاق بازرگانی برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: ماموریت اصلی کمیسیون‌ تشکل های اتاق بازرگانی اراک حمایت مادی و معنوی از تشکل های استان می باشد و تاکنون‌ به صورت‌ مرتب با تشکل ها نشست هایی خصوصی برگزار شده است تا مشکلات آنها احصا شود و انجمن ها میتوانند خودشان در آمدزایی داشته باشند.

رییس کمیسیون تشکل های اتاق بازرگانی اراک عنوان داشت: بخش بزرگی از مشکل ما تحریم های داخلی است، واحد هایی که بیش از چهار ماه حقوق پرسنل را نداده اند نمیتوانند حتی البسه استاندارد برای‌ کارگر خود تامین‌ کند.

مهدی نیا گفت: بانک مرکزی در حوزه تامین ارز مشکلات فراوانی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است، قوانین هیچ زمان نبایستی عطف به ماسبق شوند و قانون بازگشت ارز صادراتی شامل این قضیه نمی شود و مشکلات زیادی را برای صادرکنندگان به وجود آورده  برای مثال شرکت هپکو که در این اوضاع بد اقتصادی نیاز به حمایت دارد، برای تهیه کارت بازرگانی و ترخیص مواد اولیه از گمرک به علت نداشتن‌ تسویه حساب مالیاتی به مشکل خورده است.

وی افزود: در حال حاضر دوران جنگ اقتصادی است که بایستی برای سربازان خط مقدم که تولیدکنندگان هستند برخی شرایط خاص من جمله تمدید فرصت و همچنین بخشش جرایم  مالیات و تامین اجتماعی را فراهم‌ نمود.

کد خبر: 137258
تاریخ: 1399/07/26 - 12:40
منبع: تحلیل بازار

هپکو  حمیدرضا مهدی نیا  کارت بازرگانی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 پرداخت تسهیلات ۱۱ درصدی به صادرکنندگان؛

صادرات کالا در گیلان ۲۸ درصد رشد یافت

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اعطای تسهیلات ۱۱ درصدی به فعالان حوزه صادرات گفت: صادرات کالا امسال در گیلان ۲۸ درصد رشد یافت.
 

فروش ۵ درصد از سهام هپکو به کارگران و بازنشستگان/ نگرانی کارگران از واگذاری‌های مکرر

می متالز - قرار است پنج درصد از سهام هپکو اراک به کارگران و بازنشستگان آن واگذار شود.
 در نامه‌ی سرگشاده‌ی کارگران هپکو مطرح شد؛

مروری بر درد مشترک کارگران از هفت تپه تا هپکو/ به پرونده فساد آشکار در سازمان خصوصی‌سازی رسیدگی کنید

می متالز - جمعی از کارگران شرکت هپکو با انتشار نامه‌ای به طرح نگرانی‌های خود و سایر کارگران کشور، در مورد واگذاری شرکت‌های دولتی پرداختند و بر ضرورت افشای فساد رخ داده در آنها تاکید کردند.
 رئیس کل دادگستری استان مرکزی:

واگذاری ‌هپکو ‌نهایی شد/ دیگر اجازه حیف و میل در هپکو را نمی‌دهیم

می متالز - ‌رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به "نظارت دادگستری استان مرکزی بر روند فعالیت‌ها و واگذاری در هپکو" گفت: دیگر اجازه حیف و میل در هپکو را نمی‌دهیم.
 

نماد «تپکو» چه زمانی بازگشایی خواهد شد؟

می متالز - کارشناس سهام شرکت تولید تجهیزات ‌سنگین‌ هپکو با نماد بورسی تپکو، در مورد بازگشایی این نماد توضیحاتی ارائه کرد.
 

عرضه 5 درصد سهام هپکو به کارگران و بازنشستگان در قالب سهام ترجیحی

می متالز - تعداد 580 میلیون و 852 هزار و 85 سهم شرکت هپکو در قالب سهام ترحیجی به کارگران و بازنشستگان این شرکت فروخته می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما