خبر
نفت   گاز   ریلی و راه آهن  

آمادگی ایران برای اتصال خط لوله گاز و فرآورده‌های نفتی به افغانستان

می متالز - رئیس‌جمهوری گفت: ایران آمادگی دارد که با اتصال خط لوله گاز و فرآورده‌های نفتی به افغانستان امکان استفاده مردم این کشور از این انرژی‌ها را فراهم کند.

به گزارش می متالز، حسن روحانی، امروز (دوشنبه، ۲۸ مهرماه) در دیدار با عبدالله عبدالله، رئیس شورای‌عالی مصالحه ملی افغانستان، با بیان اینکه در طول دوره‌ای که افغانستان در برابر تجاوزهای بیگانه قرار داشته، ملت و دولت ایران در کنار دولت و مردم این کشور بوده‌اند، گفت: امیدواریم صلح و امنیت پایدار در این کشور برقرار باشد و مردم افغانستان در آرامش زندگی کنند.

وی با اشاره به روابط خوب ایران و افغانستان به‌عنوان دو کشور دوست و همسایه، بر توسعه و تعمیق روابط تهران – کابل تاکید کرد و افزود: توافق بلندمدت بین دو کشور می‌تواند به توسعه و تعمیق روابط در همه زمینه‌ها بینجامد.

رئیس‌جمهوری با  اشاره به افتتاح راه‌آهن خواف – هرات در روزهای آینده، اتصال راه‌آهن‌های ایران و افغانستان را سبب تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور دانست و تصریح کرد: ایران آمادگی دارد که با اتصال خط لوله گاز و فرآورده‌های نفتی به افغانستان امکان استفاده مردم این کشور از این انرژی‌ها را فراهم کند.

رئیس شورای‌عالی مصالحه ملی افغانستان نیز در این دیدار، از حمایت‌ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره تحولات و تلاش‌ها برای برقراری صلح و امنیت پایدار در این کشور قدردانی کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران دوست و همسایه خوب افغانستان است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

در جلسه معاون اقتصادی روحانی درباره شیوه‌نامه جدید بازار فولاد چه گذشت؟

می متالز - در جلسه معاون اقتصادی رئیس جمهور با مدیران و فعالان صنعت فولاد و مسوولان بورس بخشی از شیوه‌نامه جدید دولت برای تنظیم بازار فولاد اصلاح شد.
 

پتروشیمی لردگان توسط رییس‌جمهور افتتاح شد

می متالز - رئیس جمهور از افتتاح پتروشیمی لردگان خبر داد و گفت: طرح اوره آمونیاک لردگان یک طرح صادراتی است و با افتتاح پتروشیمی لردگان هم جهش صادرات و هم جهش تولید را شاهد خواهیم بود.
 درخواست وزیر راه از روحانی

۲۰۰۰ کامیون معطل در گمرک ترخیص شود

می متالز - درپی ترخیص نشدن کامیون‌های وارداتی زیر سه سال ساخت طرح نوسازی ناوگان فرسوده، وزیر راه و شهرسازی از رییس جمهور درخواست کرد تا دستور ترخیص هر چه سریعتر ۲۰۰۰ دستگاه کامیون معطل مانده در گمرک را صادر کند.
 در قالب پروژه‌های ریلی جهش تولید

3 هزار و ٤٠٠ کیلومتر طرح ریلی جدید تا پایان 1400 ساخته می شود

می متالز - هفت پروژه ریلی با نام پروژه‌های ریلی جهش تولید به طول حدود سه هزار و ٤٠٠ کیلومتر تا پایان سال آینده تکمیل می‌شود که از میان آنها، پروژه خواف- هرات به مرحله راه‌اندازی رسیده است.
 رئیس جمهور در ستاد ملی مبارزه با کرونا:

بانک مرکزی ارز مورد نیاز برای تامین واکسن کرونا را تامین کند

می متالز - بانک مرکزی ارز مورد نیاز برای تامین واکسن کرونا را تامین کند
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما