خبر
اقتصاد  
فیروزی نشست کمیسیون صنایع و معادن را تشریح کرد:

بررسی اولویت‌ها و راهکارهای عملیاتی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی اولویت‌ها و راهکارهای عملیاتی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ساماندهی بازار در کمیسیون متبوعش خبر داد.

نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی

به گزارش می متالز، حجت الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز(سه شنبه29 مهر ماه)کمیسیون متبوعش، به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وکلای مردم در خانه ملت نقطه نظرات خود را درباره ضرورت‌ها و مطالبات جامعه مطرح کردند، افزود: به زعم نمایندگان از آنجایی که عمر چندانی از دولت دوازدهم باقی نمانده، ممکن است وزارت صنعت، معدن و تجارت نتواند به تمامی اولویت‌ها و ضرورت‌ها رسیدگی کند در نتیجه باید مشکلات اصلی جامعه به عنوان اولویت وزارتخانه تعریف شود.

 

مطالبات نمایندگان از وزیر صمت؛ از حذف مصوبات دست و پاگیر دولت تا ساماندهی بازار خودرو

وی در تشریح موضوعات مدنظر نمایندگان که باید در اولویت وزارت صمت باشد، اضافه کرد: حوزه خودرو، فولاد، لوازم خانگی، کالاهای اساسی، تامین نهاده‌های دامی و کشاورزی، رفع مشکلات معادن و صنایع کوچک، توسعه صادرات مرزی با توجه به ظرفیت‌های موجود در این زمینه، انحصارزدایی از محصولات استراتژیک از جمله محور صحبت‌های نمایندگان بود.

به گفته این نماینده مردم در مجلس یازدهم حذف مصوبات دست و پاگیر دولت، تسریع در تفویض اختیارات به دستگاه‌های استانی، تاکید بر هدایت منابع بانکی به سمت تولید، آزادسازی کالاها از گمرکات، توجه به صنعت نساجیو پوشاک، مبارزه با قاچاق کالا و لزوم پرچم‌داری وزارت صمت، ضرورت مدیریت صادرات به ویژه محصولات کشاورزی که آسیب پذیری بیشتری دارند، خدمات‌دهی به شهرک‌های صنعتی، حمایت از قطعه‌سازان و... از جمله سایر نکات مطرح شده توسط نمایندگان بود.

 

توجه ویژه به تنظیم بازار اولویت وزارت صمت

فیروزی تاکید بر ارتباطات بیشتر کمیسیون صنایع و معادن و وزارت صمت و توجه ویژه به تنظیم بازار را از محور صحبت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت توصیف کرد و توضیح داد: آقای رزم حسینی به توافق صورت گرفته با بسیج اشاره کرد و توضیح داد مقرر شد از نیروهای بسیجی در حوزه نظارت استفاده شود تا کالاهای احتکار شده کشف و در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد همچنین برنامه وزارت صمت برای آزاد کردن منابع از دیگر مطالب بیان شده از سوی رزم حسینی بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 موسوی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

برای تنظیم بازار فولاد تمام زنجیره در نظر گرفته شود

می متالز - تنظیم بازار فولاد به موضوعی چالش برانگیز تبدیل شده است. برخی معتقدند طرحی که دولت برای این موضوع در نظر گرفته، عملا به سود دلال و به زیان فولادسازان است. از طرفی مجلس هم به این ماجرا ورود کرده و در حال تصویب طرحی است که با شیوه نامه دولت، تفاوت دارد. در این خصوص گفتگویی با موسوی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی داشتیم.
 حجت الله فیروزی

طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد نهایی شد

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: «هدف از توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد، اصلاح سیاست های تنظیم بازار به ویژه توزیع و قیمت‌ محصولات است. به‌طورحتم با متعارف شدن قیمت‌ها، مشکلات کنونی مصرف‌کنندگان واقعی برطرف و تولید کننده نیز به سود خواهد رسید.»
 فیروزی نشست کمیسیون صنایع و معادن را تشریح کرد:

بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی طرح تحول بازار و صنعت خودروی سبک در کمیسیون متبوعش خبر داد.
 اکبری تالارپشتی:

سرمایه گذاری در حوزه معادن، تحریم را بی معنا می‌کند

می متالز - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید: از آنجا که معادن ظرفیت مناسبی دارند، اگر سرمایه گذار بخش خصوصی و خارجی در این حوزه ورود کند، تحریم بی‌معنا می‌شود.
 فیروزی نشست کمیسیون صنایع و معادن را تشریح کرد:

بررسی سوال نمایندگان از رزم حسینی/سوال کنندگان به وزیر صمت یک ماه مهلت دادند

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی سوال نمایندگان از رزم حسینی در کمیسیون متبوعش خبر داد.
 هفته جاری

رزم حسینی برای پاسخ به سوالات نمایندگان به کمیسیون صنایع می‌آید

می متالز - رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در هفته جاری به منظور پاسخ به سوالات نمایندگان میهمان کمیسیون صنایع و معدن مجلس است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما