خبر
آهن و فولاد   بانک ها  

بازار فولاد سوار بر موج دلار

می متالز - بعد از اینکه بانک مرکزی اعلام کرده بود با افزایش عرضه روزانه دلار به میزان ۵۰میلیون دلار و افزایش عرضه در نیما، بازار ارز کنترل خواهد شد.

به گزارش می متالز، کارشناسان با توجه به تحولات سیاسی و اقتصادی خارجی ازجمله سفر رئیس‌کل بانک مرکزی به عراق پیش‌بینی می‌کردند در هفته جاری، حداقل نرخ ارز ثابت بماند؛ اما گویا تورم انتظاری فعالان اقتصادی که در حال پیش‌خور کردن آثار انتخابات آمریکا است بسیار قوی‌تر از فعالیت‌های بازارساز است و درنتیجه روند افزایش قیمت دلار ادامه پیدا کرد و با توجه به اثرپذیری مستقیم قیمت محصولات فولادی از نرخ ارز، بازار فولاد نیز سوار بر موج دلار دچار افزایش قیمت شد.

کد خبر: 137801
تاریخ: 1399/07/29 - 18:17
منبع: معدن مدیا

بانک مرکزی  نرخ ارز  قیمت دلار  محصولات فولادی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فولاد در بورس کالا خریدار ندارد

می متالز - کاهش نرخ ارز و نبود ثبات در تصمیم گیری تعیین قیمت فولاد در بورس کالا، باعث رکود در بازار فولاد شد.
 

کاهش قیمت دلار و یورو ادامه دارد

می متالز - قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز (یکشنبه نهم آذر ماه) در معاملات صرافی‌های بانکی کاهش یافت و به 24 هزار و 600 تومان رسید.
 آمار هفت ماهه ۹۹؛

ارزش صادرات زنجیره و محصولات فولادی از ۱.۵ میلیارد دلار گذشت

می متالز - آمارهای تجارت خارجی در هفت ماهه ابتدایی امسال گویای صدور چهار میلیون و ۳۷۵ هزار و ۸۵۱ تن زنجیره و محصولات فولادی به ارزش یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون دلار است که ۷۶.۸ درصد در بخش شمش فولادی به بیلت و بلوم اختصاص داشت.
 درخواست کمیسیون انرژی اتاق ایران از معاونت امور برق و انرژی وزارت نیرو

قراردادهای حوزه برق بر اساس میزان تأمین مالی اولویت‌بندی شود

می متالز - رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران در نامه‌ای به معاونت امور برق و انرژی وزارت نیرو، ضمن یادآوری برخی مسائل و مشکلات پیمانکاران صنعت برق، بر لزوم اولویت‌بندی قراردادهای جاری حوزه برق بر اساس میزان تأمین مالی تأکید می‌کند.
 سخنگوی انجمن قطعه‌سازان:

دولت چشمش را به روی محصولات فولادی بسته است

می متالز - نحوه تعیین قیمت و فروش مواد اولیه فولادی مورد استفاده قطعه‌سازان همواره مورد اعتراض این قشر از صنعتگران بوده است. سازندگان قطعات خودرو با اعتراض به آنچه سودهای بالای صنایع پایین دستی صنعت خودرو عنوان می‌کنند، می‌گویند در شرایطی که شورای رقابت وظیفه نظارت بر کل زنجیره تولید خودرو را دارد، قیمت‌گذاری خودرو را محدود کرده، اما چشمش را به روی نحوه تعیین قیمت و توزیع فولاد، مس، آلومینیوم و محصولات پتروشیمی بسته است.
 

کاهش ۹ درصدی اقتصاد مکزیک

می متالز - بانک مرکزی مکزیک اعلام کرد با ریکاوری کُند اقتصاد جهانی از پاندمی کرونا، اقتصاد این کشور ۹/ ۸ درصد در سال جاری میلادی آب خواهد رفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما