خبر
سیمان و بتن   سیم و کابل   صنعت  

انتخاب سه واحد صنعتی نمونه استاندارد در همدان

می متالز - مدیرکل استاندارد همدان از انتخاب صنایع برتر استان خبر داد و گفت: سه واحد صنعتی در زمینه تولید سیم و کابل، چینی آلات بهداشتی و سیمان پس از پالایش و ارزیابی‌های صورت گرفته به عنوان نمونه برگزیده شدند.

به گزارش می متالز، محمد مددی روز پنجشنبه با حضور در کارخانه سیم و کابل همدان اظهار داشت: استمرار پروانه استاندارد، گواهینامه‌های ایزو ۹۰۰۰ و ۱۴۰۰۰، شرکت در فعالیت‌های آموزشی، بهره‌مندی از مدیر کنترل کیفی و رعایت معیار مصرف انرژی از عوامل ارزیابی واحدهای تولیدی برتر است.

او با بیان اینکه معرفی و قدردانی از سرآمدان و برگزیدگان موجب دلگرمی و خرسندی آنها می‌شود گفت: در راستای حمایت از فعالان عرصه تولید و اشتغال از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنیم.

مدیرکل استاندارد همدان افزود: کارخانه سیمان هگمتان، چینی آلات ابراهیمی مفتخر و کارخانه سیم و کابل همدان به عنوان واحدهای برتر در زمینه استاندارد سازی محصولات انتخاب و تندیس استاندارد و لوح سپاس به انها اهدا می‌شود. 

به گفته مددی فرآیند انتخاب واحدها و نهادهای نمونه در سطح ملی و استانی از مرداد ماه آغاز شد و صاحبان صنایع و واحدهای خدماتی پس از بارگزاری مدارک و مستندات خود در سامانه طراحی شده، مورد ارزیابی و بررسی توسط کارشناسان قرار گرفتند.

او خاطرنشان کرد: در این پایش‌ها مشخص شد واحدهای صنعتی و خدماتی ۸۷ درصد با موازین استاندارد انطباق داشته اند و باید برای کیفیت بخشی به تولیدات و ارتقای شاخص‌ها تلاش و تکاپوی بیشتری داشته باشند.

مدیرکل استاندارد همدان با قدردانی از واحدهای تولیدی و صادراتی استان در شرایط سخت تحریم و کرونا افزود: بی‌تردید بهره‌مندی از استانداردهای ملی و بین‌المللی در کیفیت بخشی محصولات و حضور موفق در بازارهای جهانی تاثیر بسزایی دارد و فعالان اقتصادی نباید از این مهم غفلت کنند.

با قدرت در مقابل تحریم‌ها ایستاده‌ایم 

مدیرعامل شرکت سیم و کابل همدان نیز گفت: این واحد صنعتی از سال ۱۳۶۱ با سرمایه گذاری بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز کرده و انواع کابل فشار ضعیف و مخابراتی را طبق استاندارد ملی ایران و استانداردهای بین‌المللی تولید می‌کند. 

محمود علیمیان با اشاره به اشتغال ۱۴۷ نفر در این واحد صنعتی افزود: بیش از ۹۰ درصد مواد اولیه این کارخانه از داخل تامین می‌شود که این عامل در موفقیت و پایداری ما بسیار تاثیر دارد. 

او از طرح توسعه این واحد خبر داد و خاطرنشان کرد: بخش تولید کابل های شبکه کامپیوتری(LAN) و کابلهای فشار متوسط و قوی در دست اجرا است و به زودی در سبد محصولات این شرکت قرار می‌گیرد. 

علیمیان تاکید کرد: اگر چه در سالهای گذشته نیروهای بیشتری در این واحد مشغول به کار بودند اما با وجود تحریم و فشارهای اقتصادی با قدرت ایستاده و در اندیشه توسعه و رونق تولید و صادرات محصولاتمان هستیم. 

بر اساس آخرین آمار ۵۶۸ واحد صنعتی و خدماتی در استان همدان مشمول استاندارد اجباری است.

امسال به دلیل محدودیتهای کرونایی همایش تجلیل از برترین های استاندارد برگزار نشد و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان و تعدادی از کارکنان استاندارد با حضور در واحدهای یاد شده از زحمات آنها قدردانی و تندیس و لوح سپاس را اهدا کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل سیمان هگمتان عنوان کرد

ارزانی سیمان؛ مانع تنوع تولید

می متالز - دهه ۸۰ اوج صدور مجوز احداث کارخانه‌های سیمان توسط دولت بود که به دنبال آن نیاز سالانه کشور تامین و رفته‌رفته صادرات سیمان آغاز شد، اما متاسفانه از نیمه دوم سال ۱۳۹۳ همزمان با آغاز رکود اقتصادی در کشور، صنعت ساختمان و پروژه‌های عمرانی نیز وارد رکودی سنگین شد که به تبع آن صنعت سیمان نیز بدترین سال‌های عمر خود را در سال ۱۳۹۴ تجربه کرد؛ به گونه‌ای که فعالان این صنعت برای فروش تولیدات خود دچار مشکل اساسی شده و با رقابت‌های منفی در بازار‌های داخلی و صادراتی سرمایه‌های کلانی که باید وارد صنعت می‌شد، به دست واسطه‌ها و دلال‌ها افتاد.
 

نتیجه مزایده «سهگمت»

می متالز - شرکت سیمان هگمتان نتایج برگزاری مزایده را منتشر کرد.
 

حضور «سهگمت» در مزایده «ستران»

می متالز - شرکت سیمان هگمتان از حضور این شرکت در مزایده شرکت سیمان تهران خبر داد.
 طی دوره ۹ ماهه؛

«سهگمت» ۱۵۱۶ ریال سود شناسایی کرد

می متالز - شرکت سیمان هگمتان با سرمایه ثبت شده ۵۰۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، صورت‌های مالی ۹ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۰ دی ۱۳۹۹ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.
 طی دوره ۹ ماهه؛

"سهگمت" ۱۵۱۶ ریال سود ساخت

می متالز - شرکت سیمان هگمتان در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۵۱۶ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۹۱۶ اعلام شده بود، از افزایش ۶۶ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
 

آغاز بازارگردانی در سیمان تهران و زیرمجموعه‌هایش

می متالز - مدیرعامل شرکت سیمان تهران از عملیات بازارگردانی سهام شرکت سیمان تهران، سیمان ایلام و سیمان هگمتان در بورس اوراق بهادار تهران خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما