خبر
زغال سنگ   ویدئو  
[ویدئو]

چین، پرچمدار تولید طلای سیاه

می متالز - براساس نمودار کشورهایی که بیشترین میزان تولید زغال سنگ را از سال ۱۹۸۰ تا کنون نشان می‌دهد، کشور چین با پیشی گرفتن از آمریکا در سال ۱۹۸۳، به مدت ۳۷سال پرچمدار بی‌رقیب تولید زغال سنگ در جهان بوده است. کشورهای هند و آمریکا با اختلاف فاحشی نسبت به چین در رده های دوم و سوم قرار دارند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اقتصاد چین زودتر از آنچه انتظار می‌رفت از آمریکا جلو می‌زند

می متالز - اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی جدید بلومبرگ پیش‌بینی کردند اقتصاد چین که در حال حاضر دومین اقتصاد بزرگ جهان است در سال جاری ۲/ ۸ درصد رشد کند و همچنان رشدی بالاتر از رقیبان جهانی خود شامل ایالات‌متحده داشته باشد.
 

تولید ناخالص داخلی چین از ۱۰۰ تریلیون یوآن فراتر رفت

می متالز - داده‌های رسمی اداره ملی آمار چین نشان داد در سال ۲۰۲۰ تولید ناخالص داخلی چین از رکورد ۱۰۰ تریلیون یوآن (معادل ۴۲/ ۱۵ تریلیون دلار) فراتر رفته است.
 یک هفته پس از انفجار در معدن طلای در حال ساخت

تلاش امدادگران برای نجات معدنچیان در شرق چین

می متالز - تلاش امدادگران برای یافتن نشانه‌هایی از حیات در یک معدن طلای در حال ساخت در شرق چین که دچار حادثه شد ادامه دارد.
 

تاثیر افزایش تولید فولاد چین بر قیمت سنگ آهن

می متالز - افزایش تولید فولاد بویژه از سوی چین موجب افزایش مجدد قیمت سنگ آهن در بازارها شده است.
 

چرایی تصمیم تازه چین در خصوص کاهش تولید فولاد در سال ۲۰۲۱/ بازار دنیا ملتهب شد

می متالز - چین بزرگترین تولید کننده فولاد در دنیا است و هر ساله بالغ بر ۵۳ درصد از فولاد دنیا را تولید می کند ولی در سال ۲۰۲۰ سهم این کشور در تولید فولاد دنیا به بیش از ۵۷ درصد رسید؛ با این حال اخیرا خبر از تصمیم چین در مورد کاهش تولید فولاد منتشر شده است.
 اقتصاد چین در ۲۰۲۰ به میزان ۳/ ۲ درصد رشد کرد

برنده اقتصادی سال کرونا

می متالز - داده‌های رسمی اقتصاد چین نشان می‌دهد، دومین اقتصاد بزرگ جهان در سال ۲۰۲۰میلادی رشد ۳/ ۲ درصدی را به ثبت رسانده است و به عبارتی تنها اقتصاد بزرگ جهان است که سال پاندمی کرونا را بدون انقباض اقتصادی سپری کرده است، این در حالی است که انتظار می‌‎رود بسیاری از اقتصادهای بزرگ جهان از جمله آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا سال گذشته را با کاهش در مقدار تولید ناخالص داخلی پشت سر گذاشته باشند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما