خبر
اقتصاد   حمل و نقل عمومی  
مدیر عامل ایران‌خودرو در آیین واگذاری ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس به شهرداری تهران:

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، دستاورد اعتماد به تولید داخل است

می متالز - مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی را یکی از دستاوردهای اعتماد به تولید داخل کشور دانست و گفت: رضایت مردم و شهروندان حاصل این اعتماد خواهد بود.

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، دستاورد اعتماد به تولید داخل است

به گزارش می متالز، فرشاد مقیمی ضمن اعلام آمادگی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی در بخش خودروهای برقی، گفت: با شروع به تولید در این بخش، قادر هستیم سطح داخلی‌سازی را در مدت کوتاهی، به میزان قابل توجه افزایش دهیم.
وی تصریح کرد: خط تولید اتوبوس در ایران‌خودرو دیزل بعد از حدود ۹ سال توقف، احیا شده و برنامه تولید روزانه به زودی به ۴۰ دستگاه خواهد رسید. این برنامه در پایان سال جاری به ۶۰ دستگاه و در اوایل سال آینده به ۷۰ دستگاه افزایش خواهد یافت.
مقیمی تعمیق ساخت داخل را یکی از مهم‌ترین موضوعات در سیاست‌های کلان کشور خواند و گفت: ایران‌خودرو دیزل توانسته سطح داخلی سازی اتوبوس را از ۲۹ درصد به ۳۸ درصد برساند که این عدد تا پایان سال به ۴۶ درصد خواهد رسید.
وی افزود: میزان ارزبری تولید اتوبوس از ۵۸ هزار یورو به ۵۰ هزار یورو رسیده که این عدد نیز تا پایان سال با افزایش ساخت داخل، به ۴۴ هزار یورو کاهش خواهد یافت و در صورت استمرار قراردادهای نوسازی، در سال آینده نیز این میزان به ۳۳ هزار یورو خواهد رسید.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو ایجاد وحدت و همدلی میان خودروسازان را نتیجه هدف‌گذاری در داخلی سازی تولید دانست و گفت: امیدواریم با اعتماد به تولید داخل، قراردادهای نوسازی استمرار یابد.
 وی از تحقق جهش تولید در گروه صنعتی ایران‌خودرو‌ خبر داد و ضمن جهادی خواندن این اقدام گفت: از ابتدای امسال تا امروز در بخش سواری ۵۶ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته و در بخش خودروهای سنگین در همین بازه زمانی ۴۲ درصد افزایش را به ثبت رسانده‌ایم.
 مقیمی اظهار امیدواری کرد، شیرینی اقدام امروز و بهره‌برداری از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس، به کام مردم و شهروندان بنشیند.
 گفتنی است، امروز ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس از قرارداد ایران‌خودرو دیزل و شهرداری تهران برای نوسازی ۲۵۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی از محل تفاهم‌نامه ۸۰۰ دستگاهی به مرحله بهره‌برداری رسید. فاز نخست این قرارداد در مدت کوتاه دو ماه به اجرا گذاشته شده و ۱۵۰ دستگاه نیز تا پایان سال تحویل شهرداری تهران خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عرضه پنج محصول در طرح فروش مشارکت در تولید ایران خودرو

می متالز - گروه صنعتی ایران خودرو، طرح فروش مشارکت در تولید پنج محصول خود را از فردا دوشنبه سوم آذر به مدت چهار روز به اجرا می‌گذارد.
 

قرعه کشی طرح فروش مشارکت در تولید محصولات ایران خودرو

می متالز - مراسم قرعه کشی طرح فروش مشارکت در تولید محصولات ایران خودرو فردا شنبه هشتم آذرماه با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی در محل سالن کنفرانس معاونت بازاربی و فروش برگزار می شود.
 بابایی کارنامی در بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت‌های نیروهای مسلح برای ارتقای کمی و کیفی محصولات ایران خودرو

می متالز - رییس فراکسیون کارگری مجلس در بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو، گفت: باید از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در نیروهای مسلح برای ارتقای کمی و کیفی محصولات ایران خودرو استفاده شود.
 معاون منابع انسانی ایران خودرو عنوان کرد:

استمرار تولید خودرو با اجرای دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی

می متالز - معاون مدیرعامل در توسعه منابع انسانی ایران خودرو با بیان این که در شرایط کرونا توانسته ایم دستاوردهای ارزشمندی را کسب کنیم، گفت: درحال حاضر از ایران خودرو به عنوان الگویی برای بنگاه های تولیدی سطح کشور نام برده می شود که توانسته با اجرای برنامه های مختلف، بیماری کرونا را به بهترین شکل در خطوط تولید مدیریت کند.
 

۳ مزیت گازسوزشدن خودروهای عمومی

می متالز - مدیر طرح‌های سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به تبدیل رایگان ۴۹ هزار خودروی عمومی، گفت: دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی علاوه بر کاهش ۷۰ درصدی هزینه سوخت، تاثیر مثبتی بر اقتصاد کشور دارد و در حفظ محیط زیست نیز موثر است.
 رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی:

اقدامات ایران خودرو در حفظ سلامت کارکنان مطلوب و قابل تقدیر است

می متالز - رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیر از اقدامات ایران خودرو و مطلوب خواندن آن در حفظ سلامت کارکنان در شرایط کرونا، تصریح کرد: این شرکت بودجه قابل توجهی را برای تامین سلامت کارکنان صرف کرده و دولت هم باید در این میان نقش حمایتی خود را از این خودروساز به خوبی ایفا کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما