خبر
مواد معدنی   مس   دانش فنی  
نماینده مجلس:

آموزشکده فنی ورزقان دانشکده مس می‌شود

می متالز - نماینده مردم ورزقان و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت معدنی این شهرستان و وجود مجتمع مس سونگون در این منطقه، گفت: آموزشکده فنی ورزقان دانشکده فنی مس می‌شود.

به گزارش می متالز، الله وردی دهقانی روز چهارشنبه اظهار کرد: این دانشکده پس از ارتقا به آموزش تخصصی مربوط به مس می پردازد. 

وی خاطرنشان کرد: در آذربایجان شرقی طوری برنامه ریزی شده است تا مسایل پژوهشی، تحقیقاتی، معدنی و صنعتی بر محور مس و اکتشاف آن باشد تا فرآوری این محصول در استان انجام شود.  

وی همچنین گفت: راه اندازی فاز ۳ کارخانه تغلیظ، راه اندازی کارخانه ذوب مس و جانمایی شهرک صنعتی مس در شهر ورزقان از دیگر اقدامات در دست پی گیری است.  

دهقانی با اشاره به اینکه الحاق شهرستان به منطقه آزاد ارس که به صورت جدی در حال پی گیری است، گفت: ساخت شهرک گلخانه ای در خاروانا نیز عملیاتی می شود همچنین ساخت بزرگراه ورزقان به سمت خاروانا و خواجه  - ورزقان نیز اجرایی شده است.  

به گزارش ایرنا، معدن مس سرنگون در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی تبریز در شهرستان ورزقان و در دل جنگل های ارسباران واقع شده است.

شهرستان ورزقان با جمعیت ۵۰ هزار نفر در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال تبریز واقع است و این شهرستان دارای دو بخش به نام‌های مرکزی شامل دهستان‌های ازومدل جنوبی، ازومدل شمالی، بکرآباد و سینا) و خاروانا شامل دهستان‌های دیزمار مرکزی، جوشین و ارزیل بوده و دو مرکز شهری به نام‌های ورزقان و خاروانا دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مس سونگون ۳۰۰میلیارد تومان در طرح‌های آب و کشاورزی ورزقان هزینه می‌کند

می متالز - نماینده ورزقان و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مجتمع معدن سونگون ۳۰۰ میلیارد تومان در اجرای طرح توسعه آب و کشاورزی شهرستان ورزقان هزینه می‌کند.
 

شیوه نامه ای ابلاغی فولاد ۹۰ درصد با طرح کمیسیون صنایع و معادن مجلس مشابهت دارد

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شیوه نامه ابلاغی فولاد تا حدود ۹۰ درصد با طرح کمیسیون صنایع مجلس مشابهت دارد و ما با آن موافق هستیم. منتها اگر طرح کمیسیون صنایع و معادن مجلس به تصویب برسد و به قانون تبدیل شود؛ در واقع شیوه نامه به قانون تبدیل می شود و حالت دائمی پیدا می کند.
 سرپرست صمت لرستان:

ظرفیت‌های معدنی لرستان مناسب سرمایه‌گذاری کلان است

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: این استان یکی از مناطق غنی در حوزه مواد معدنی است و قابلیت پذیرش سرمایه‌گذاری های کلان را در این حوزه دارد.
 

اشتغال ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم درماه های جاری در مجتمع مس سونگون ورزقان

می متالز - مدیرعامل مجتمع مس سونگون ورزقان از اشتغال۶۰۰ نفر به صورت مستقیم در مجتمع مس سونگون ورزقان درماه های جاری خبرداد.
 

دستگاه قضایی از اشتغال زایی مس سونگون حمایت می‌کند

می متالز - احمد موسوی روز یکشنبه در دیدار با مدیرعامل مجتمع مس سونگون با تاکید بر اینکه مسائل زیست محیطی و منابع طبیعی در حوزه کاری معادن دارای اهمیت است، افزود: انتظار داریم تمامی موارد و قوانین قانونی در حوزه محیط زیست توسط معادن مورد توجه جدی قرار بگیرد.
 مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:

مجتمع امداد جاده‌ای و سایت اطفای حریق در ورزقان احداث می‌شود

می متالز - مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از استقرار سایت اطفای حریق و امداد کوهستان در شهرستان ورزقان خبر داد و گفت: این سایت که در محدوده روستای خوینه‌رود از توابع بخش مرکزی این شهرستان با مشارکت شرکت مس سونگون احداث می‌شود، برای منطقه ارسباران خدمات امدادی ارائه خواهد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما