خبر
آلومینیوم  
آلومینیوم همچنان در مسیر رشد تولید

افزایش 69 درصدی تولید شمش آلومینیوم تا پایان مهر 99

می متالز - میزان تولید شمش آلومینیوم کشور طی 7 ماهه امسال، 69 درصد افزایش یافت. این میزان رشد همچنان بیش از تولیدات سایر صنایع معدنی است.

به گزارش می متالز، 4 شرکت تولیدکننده شمش آلومینیوم کشور از ابتدای فروردین تا پایان مهر امسال، حدود 247 هزار و 335 تن شمش آلومینیوم تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 146 هزار و 296 تن بود.

از این میزان، شرکت های «ایرالکو» 109 هزار و 302 تن، «هرمزال» 53 هزار و 375 تن، «المهدی» 39 هزار و 79 تن، «سالکو» 32 هزار و 142 تن و «آلومینای ایران» 13 هزار و 438 تن تولید کردند.

همچنین، شرکت آلومینای ایران 139 هزار و 307 تن «پودر آلومینا»، 465 هزار و 581 تن «بوکسیت»، 235 هزار و 358 تن «هیدرات آلومینیوم» و 65 هزار و 41 تن «آهک» تولید کرد.

از سال گذشته در راستای سیاست های کلان دولت و وزارت صنعت معدن و تجارت،‌ ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی اقدام به راه اندازی دو کارخانه تولید شمش آلومینیوم (آلومینیوم جاجرم و فاز نخست آلومینیوم جنوب) کرده که نقش اصلی را در افزایش تولید داشته است.

کد خبر: 141891
تاریخ: 1399/08/21 - 13:48
منبع: ایمیدرو

شمش آلومینیوم  ایرالکو  سالکو  آلومینای ایران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در آبان ماه؛

افزایش تولید شمش خالص آلومینیومی «فایرا»

می متالز - بررسی عملکرد شرکت ایرالکو در آبان ماه سال جاری حاکی از آن است که این شرکت در تولید شمش خالص آلومینیومی 25.3 درصد رشد را نسبت به ماه قبل از آن تجربه کرده است.
 در گفتگو با مدیرعامل مجتمع آلومینای ایران مطرح شد:

شرکت آلومینیومی پیشگام بهره‌وری شد

می متالز - مدیرعامل مجتمع آلومینای ایران گفت: برپایی همایش و اعطای جایزه و نشان بهره‌‌وری معدن و صنایع معدنی هفت سال است که در ایمیدرو برگزار می‌شود. به همین منظور شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو از تمامی جهات سیستم‌ مدیریتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.
 

تولید فولاد خام به مرز ۱۷ میلیون تن رسید

می متالز - آمارهای رسمی از رشد تولید محصولات معدنی در هفت ماهه ابتدای سال جاری حکایت دارد که بر مبنای آن، تولید فولاد خام ایران به مرز ۱۷ میلیون تن رسیده است.
 ارزش معاملات هفتگی به کمتر از ۴۵ میلیارد ریال رسید:

تقاضای نزدیک به صفر محصولات ایرالکو در بورس کالا

می متالز - نرخ هر تن از شمش آلومینیوم شرکت به ۵۴۸ میلیون و ۶۷۰ هزار ریال رسید که نسبت به هفته گذشته بیش از ۳ درصد افزایش داشت.
 

تولید شمش آلومینیوم ۶۹ درصد افزایش یافت

می متالز - تولید شمش آلومینیوم در پنج مجتمع بزرگ کشور در هفت ماهه امسال به ۲۴۷ هزار و۳۳۵ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۶۹ درصدی را ثبت کرد.
 

رشد ۶۹ درصدی تولید شمش آلومینیوم در 7 ماهه 99

می متالز - آمارها نشان می‌دهد تولید شمش آلومینیوم ایران در هفت‌ماهه امسال با رشد 69 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۴۷ هزار و ۳۳۵ تن رسیده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما