خبر
زغال سنگ  
براساس عملکرد ۶ ماهه ۹۹؛

تولید کنسانتره زغال سنگ به بیش از ۷۶۲ هزار تن رسید

می متالز - میزان تولید کنسانتره در نیمه نخست امسال به رقم ۷۶۲.۹ هزار تن رسید که از این میزان ۱۶.۶ درصد مربوط به عملکرد شهریور ماه است.

به گزارش می متالز، برپایه جداول آماری وزارت صنعت، میزان تولید کنسانتره زغال سنگ در نیمه نخست پارسال به میزان ۷۸۶.۹ هزار تن ثبت شده بود.

 

سهم ۳۶ درصدی مرداد و شهریور

بررسی عملکرد ۶ ماهه امسال در زمینه تولید کنسانتره زغال سنگ نشان می دهد که در ماه‌های مرداد و شهریور در مجموع با ۲۷۴.۷ هزار تن تولید سهم ۳۶ درصدی را به خود اختصاص دادند که در مرداد ماه ۱۴۷.۶ هزار تن تولید شده بود.

 

آمار ۹۱۱.۶ هزار تنی استخراج

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در جداول آماری خود در زمینه میزان استخراج زغال سنگ از واحدهای البرز مرکزی و طبس در مدت ۶ ماهه ابتدایی امسال رقم ۹۱۱ هزار و ۶۸۴ تن را ثبت کرده است.

همچنین میزان تولید کنسانتره زغال سنگ در واحد های یاد شده در ۶ ماهه نخست امسال را رقم ۳۴۹ هزار و ۶۹۸ تن اعلام کرد که از این رقم ۳۳۷ هزار و ۱۰۳ تن به مبادی مصرف ارسال شده است.

 

تولید سالیانه کنسانتره ۱.۵ میلیون تن

 آمارهای انجمن زغال سنگ ایران گویای آن است که تولید کنسانتره زغال سنگ کشور سالیانه ۱.۵ میلیون تن است، در  حالی که مصرف داخلی به حدود دو میلیون تن می رسد و پیش‌بینی شده با بهره برداری از واحدهای جدید در سال ۱۴۰۰ مصرف این ماده معدنی به ۳.۵ میلیون تن خواهد رسید.

برآورد شده که کشور برای تامین نیاز واحد های فولادسازی آتی، سالیانه هفت میلیون تن زغال سنگ خام باید استخراج کند که کمبود باید با نوسازی معادن فعلی و تجهیز معادن جدید انجام شود.  

قیمت پایه کنسانتره زغال سنگ برمبنای ۲۶.۵ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس کالا تعیین می شود، اما در شرایط کنونی تولید کنندگان زغال سنگ خواستار افزایش این نرخ شده اند. 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد تولید ٧ محصول منتخب معدنی

می متالز - طبق آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، از بین ۱۰ محصول منتخب معدنی، هفت محصول رشد تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است.
 

عملیات دسترسی به چهار معدن در استان بوشهر آغاز شد

می متالز - عملیات دسترسی به چهار معدن در شهرستان‌های دشتی، تنگستان و دشتستان به همت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران آغاز شد.
 در ۷ ماهه امسال

تولید فولاد و محصولات فولادی افزایش یافت

می متالز - براساس آمار عملکرد هفت ماهه شرکت‌های بزرگ فولادی که توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و همچنین وزارت صمت منتشر شده است، میزان تولید شمش و محصولات فولادی شرکت‌های بزرگ طی هفت ماهه امسال به ترتیب هشت و چهار درصد افزایش تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند.
 

پهنه معدنی در خراسان جنوبی برای سرمایه‌گذاران آزادسازی می‌شود

می متالز - سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی گفت: بلوک ۳ پهنه لوت شمالی مربوط به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در این استان برای سرمایه‌گذاران حوزه معدن آزادسازی می‌شود.
 انجمن زغال سنگ به وزارت صنعت اعلام کرد:

درخواست بودجه ۲۸۴ میلیاردی برای مهمترین و بزرگترین ذخایر زغال‌سنگ

می متالز - انجمن زغال سنگ با ارسال نامه ای به وزارت صنعت خواستار تخصیص بودجه ۲۸۴ میلیارد تومانی ایمیدرو در تامین امکانات زیربنائی مهمترین و بزرگترین ذخایر زغال‌سنگ طبس شد.
 انجمن زغال سنگ ایران طی ارائه گزارش به وزیر صمت خواستار شد:

توجه جدی برای تامین بودجه امکانات زیربنایی ذخایر زغال سنگ طبس

می متالز - انجمن زغال‌سنگ ایران گزارشی کامل به علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت از میزان نیاز کشور به زغال سنگ و وضعیت فعلی ناحیه طبس ارائه کرده و خواستار توجه جدی و تامین بودجه برای امکانات زیربنایی ذخایر زغال سنگ طبس از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما