خبر
آهن و فولاد  

فولاد خراسان عنوان برترین شرکت فولادی کشور را کسب کرد

می متالز - مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت: این شرکت با کسب حدود ۱۵ هزار ریال میلیارد ریال سود خالص عنوان شرکت فولادی برتر کشور را کسب کرد.

به گزارش می متالز، کسری غفوری روز شنبه در حاشیه نشست شرکتهای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: امسال سال عجیبی برای صنایع فولاد کشور است با این توضیح که فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان به ترتیب منفی ۱۵ و ۲۵ درصد سودآوری داشته‌اند و پس از آنها فولاد خوزستان ۹ درصد، کاوه جنوب ۲۵ درصد، فولاد ارفع ۵۱ درصد و فولاد هرمز ۵۴ درصد افزایش سود در ۶ ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال کسب کرده‌اند.

وی ادامه داد: این درحالی است که فولاد خراسان با دارا بودن هزینه حمل و تامین مواد اولیه بالا امسال با  کسب ۹۲ درصد سود در صدر تولیدکنندگان فولاد کشور قرار گرفت و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال ۹۹ با کسب سود ۶ ماهه دوم به ۳۰ هزار میلیارد ریال سود برسیم.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت: در حال حاضر با تولید میزان قابل توجهی  اکسیژن در کشور به صورت رایگان اکسیژن بیمارستانهای نیشابور را در دوره شیوع کرونا تامین می‌کنیم. البته به صورت موردی اکسیژن بیمارستانی برخی دیگر از شهرهای استان و همچنین یک مورد در استان گلستان را تامین کردیم.

غفوری افزود: با توجه به افزایش ۳۰ درصدی کرایه حمل توسط کامیونداران و اعتصاب این قشر، برای تامین مواد اولیه خود دچار مشکل هستیم و امیدواریم بتوانیم از ناوگان ریلی برای انتقال مواد اولیه این مجتمع فولادی استفاده کنیم.

مجتمع فولاد خراسان در منطقه ای به مساحت ۱۴۰۰ هکتار، واقع در ۱۵ کیلومتری شمال غرب شهرستان نیشابور به عنوان بزرگترین تولید کننده فولاد در شرق کشور، از سال ۱۳۸۰ به بهره برداری رسید. 
این مجتمع در سال ۱۳۶۹ با سرمایه اولیه ۱.۵ میلیارد ریال با مشارکت شرکت ملی فولاد ایران و بانک سپه تاسیس شد و با نام نورد فولاد خراسان به ثبت رسید و در سال ۷۴ نام آن به شرکت مجتمع فولاد خراسان تغییر یافت.
از کل سهام مجتمع فولاد خراسان ۵۱.۴۴ درصد به صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، ۳۲.۱۶ درصد به شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، ۱۳.۳۳ درصد به موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان و ۳.۰۷ درصد به سایر سهامداران تعلق دارد.
این مجتمع دارای ۶ کارخانه گندله سازی با ظرفیت تولید ۲.۵ میلیون تن در سال، ۲ واحد احیای مستقیم با ظرفیت ۱.۶ میلیون تن، ۲ واحد فولادسازی با ظرفیت ۱.۴ میلیون تن و کارخانه نورد با ظرفیت تولید سالانه ۶۴۰ هزار تن است.
مرکز شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قدردانی امام جمعه شهرستان نیشابور از مدیرعامل فولاد خراسان

می متالز - امام جمعه نیشابور در نامه‌ای از تلاش بی وقفه مدیرعامل فولاد خراسان در یک سال گذشته، برای راه‌اندازی مجدد پروژه «کنسانتره سنگ‌آهن سنگان خواف» پس از چندین سال توقف، تقدیر و تشکر کرد.
 تشریح تبعات شیوه‌نامه دستوری دولت توسط فولاد خراسان

فخاس: شیوه‌نامه ابلاغ‌شده از سوی معاون اقتصادی رئیس جمهور، باعث کاهش قیمت سهام فولادی در دو روز گذشته شد/با تعلل وزارت صمت، بارهای صادراتی مدت‌ها در مرز معطل می‌ماند

می متالز - شرکت فولاد خراسان (نماد بورسی فخاس) در نامه‌ای به مدیرعامل ایمیدرو اثرات مخرب شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد که توسط معاون اقتصادی رئیس جمهور ابلاغ شده است را تشریح کرده است. در این نامه صراحتاً عنوان شده است که اعلام مفاد این شیوه‌نامه باعث کاهش قیمت سهام شرکت‌های فولادی در دو روز اخیر شده است. در این نامه به صراحت به تبعات سیاست‌گذاری دستوری قیمت فولاد و خسارت‌های فراوان واردشده به صادرکنندگان به دلیل معطل ماندن بارهای صادراتی در مرزها و تعلل وزارت صمت اشاره شده است.
 

تولید بیش از ۲.۵ میلیون تنی فولاد خراسان تا پایان آبان ماه

می متالز - بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید دو میلیون و ۵۴۸ هزار و ۸۱۵ تن محصول از سوی شرکت فولاد خراسان از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه است.
 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

سوداگران فولاد عرضه شده در بورس را می‌خرند

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است هم اکنون درصد کمی از فولاد تولید شده در کشور در بورس عرضه می‌شود و همین میزان را نیز سوداگران می‌خرند تا با قیمت بالاتر به دست مصرف‌کنندگان برسانند.
 نرخ میلگرد شرکت به کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال در هر تن رسید:

تقاضای ضعیف محصولات فولاد خراسان در بورس کالا

می متالز - شرکت فولاد خراسان در هفته کاری منتهی به ۲۸ آبان ماه همانند هفته قبل از آن با کاهش سنگین ارزش معاملات همراه بود، به گونه‌ای که کل ارزش معاملات هفتگی شرکت به ۴۵۰ میلیارد ریال رسید.
 

قیمت‌ها در بازار آهن همچنان کاهشی

می متالز - هفته پیش رو با کاهش قیمت‌ها در بازار آهن آغاز شد؛ به‌گونه‌ای‌که شمش فولاد از سوی برخی خصوصی‌ها از جمله کیمیا با افت ۲۰۰ تومانی در هر کیلو مواجه شد. درمبادلات روز شنبه اول آذر ماه جاری، مقاطع از سوی فولاد خراسان بدون تغییر قیمت عرضه شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما