خبر
انرژی   انرژی های تجدیدپذیر   خودرو  

ممنوعیت خرید وفروش خودروهایی با سوخت فسیلی از سال ۲۰۳۰ در انگلیس

می متالز - روز شنبه فایننشال تایمز طبق گزارشی اعلام کرد: بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس قصد دارد هفته آینده ممنوعیت خرید و فروش اتومبیل های بنزینی و دیزلی را از سال ۲۰۳۰، پنج سال زودتر از برنامه قبلی اعلام کند.

به گزارش می متالز، انگلیس در ابتدا قصد داشت به منظور تلاشی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، خرید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را از سال ۲۰۴۰ ممنوع کند، که بوریس جانسون طی تصمیمی در ماه فوریه تاریخ این ممنوعیت را به سال ۲۰۳۵ کاهش داد.

خبرگزاری فایننشال تایمز با استناد به آمار و ارقام ناشناخته صنعت و دولت اعلام کرد که اکنون بوریس جانسون قصد دارد در سخنرانی خود درباره سیاست های زیست محیطی که قرار است هفته آینده ارائه دهد، تاریخ این ممنوعیت را به سال ۲۰۳۰ کاهش دهد.

خبرگزاری فایننشال تایمز همچنین گفت که انتظار نمی رود این جدول زمانی جدید برای برخی از خودروهای هیبریدی که به صورت دوگانه سوز هم از نیروی الکتریکی و هم سوخت فسیلی استفاده می کنند، اعمال شود و این اتومبیل‌ها همچنان تا سال ۲۰۳۵ قابل فروش بوده و ممنوعیتی ندارند.

پایان فروش اتومبیل های بنزینی و دیزلی تحولی عظیم را بر بازار خودرو در کشور انگلیس رقم خواهد زد.

آمارو ارقام صنعت نشان می دهد که خودروهای بنزینی و دیزلی تاکنون میزان ۷۳.۶ درصد از فروش اتومبیل‌های تازه خرید را در سال جاری به خود اختصاص داده اند، این در حالی است که تنها ۵.۵ درصد این معاملات از فروش خودروهای الکتریکی خالص بوده که معمولاً گران ترند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شرایط جدید واردات خودرو/چه افراد و شرکت‌های خودروساز مجاز به واردات هستند؟

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شرایط چهارگانه واردات خودرو در طرح ساماندهی صنعت خودرو را تشریح کرد.
 

طرح ساماندهی خودرو امروز نهایی می‌شود/ وزارت صمت مخالف عرضه خودرو در بورس است

می متالز - نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: امروز طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون صنایع مجلس بررسی و نهایی می‌شود. این طرح ۱۹ ماده دارد و در مراحل نهایی است.
 در نشست کمیسیون انرژی اتاق ایران مطرح شد:

افزایش بهره‌وری و توسعه پایدار از مسیر «اقتصاد آبی»

می متالز - در نشست اخیر کمیسیون انرژی اتاق ایران گزارشی درباره اقتصاد آبی ارائه شد؛ در این گزارش عنوان شد که باید در تعریف پروژه‌ها به شاخص‌های توسعه پایدار، محیط‌زیست، جامعه و سودآوری اقتصادی همزمان توجه شود.
 

شبهه در ممنوعیت خودروهای بنزینی در چین

می متالز - آنچه در چین تا سال ۲۰۳۵ واقعا اتفاق می‌افتد این است که ظرف ۱۵ سال آینده فقط نیمی از خودروها با انرژی یا سوخت غیر از بنزین حرکت خواهند کرد.
 پروژه‌ای جدید از شرکت نفت هند:

تولید باتری‌های آلومینیوم - هوا برای خودروهای الکتریکی

می متالز - شرکت نفت هند اعلام نموده که به‌زودی باتری‌های آلومینیومی-هوا برای خودروهای الکتریکی تولید خواهد کرد. به‌گفته این سازمان، هدف اصلی این پروژه کاهش آلاینده‌های واردشده به محیط زیست است.
 مدیرعامل شرکت مس نگین اصفهان:

افزایش قیمت مس در پی تولید انبوه خودروهای هیبریدی

می متالز - مدیرعامل شرکت مس نگین اصفهان گفت: تکنولوژی در حال رشد و ترقی است و دو صنعت الکترونیک و خودروسازی، جزو بسترهای اصلی برای بروز جهش‌‌های تکنولوژیکی محسوب می‌شوند. تا پنج سال آینده با تولید انبوه خودروهای برقی و هیبریدی میزان مصرف مس افزایش خواهد یافت که این موضوع موجب رشد جهانی قیمت مس می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما