خبر
شهرسازی   عمران و معماری  
حسینی در تشریح نشست امروز کمیسیون عمران مجلس:

تصویب کلیات طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها /خروجی کمیسیون ماده ۱۰۰، تخلف‌فروشی شده است

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون، کلیات طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

نشست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی

به گزارش می متالز، البرز حسینی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در تشریح نشست امروز (دوشنبه 26 آبان ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: در نشست امروز این کمیسیون، طرح اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید.

سید البرز حسینی

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی بسیاری از مراجعه کنندگان به کمیسیون ماده 100 به دلیل اعتراض به آرای این کمیسیون، به دیوان عدالت اداری شکایت می کنند، این مسئله موجب شده که دستگاه قضا به عملکرد این کمیسیون ورود کند، از این رو در شرایط کنونی اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها در اولویت بررسی کمیسیون عمران قرار گرفته است.

 

خروجی کمیسیون ماده 100 شهرداری ها، تخلف فروشی شده است

حسینی ادامه داد: عملکرد کمیسیون ماده 100 شهرداری ها موجب شده که در بسیاری از پرونده ها که بنا، به دلیل ساخت و ساز غیرمجاز باید تخریب شوند، این امر صورت نگرفته و عملا خروجی این کمیسیون، تخلف فروشی شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: در نشست امروز همچنین لایحه تصویب اصلاحات کنوانسیون بین المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه و نگهبانی برای دریانوردان مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: این کنوانسیون یکی از مقررات های مهم سازمان بین المللی دریانوردی محسوب شده و ایران نیز عضوی از این کنوانسیون است، در این کنوانسیون، الگوی واحدی برای آموزش دریانوردان ارائه شده، حال این سازمان بین المللی هر 5 سال یکبار کنوانسیون مذکور را مورد اصلاح قرار می دهد، از این رو در لایحه مذکور، اصلاحات صورت گرفته ارائه شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حسینی نشست امروز کمیسیون عمران را تشریح کرد:

بررسی لایحه مشارکت عمومی-خصوصی/ نقش تأثیرگذار این لایحه در شکوفایی حوزه عمران کشور

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون کلیات لایحه مشارکت عمومی-خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 حسینی در تشریح نشست امروز کمیسیون عمران مجلس:

بررسی طرح اصلاح قانون کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها/این طرح جلوی ساخت‌وساز غیرمجاز را خواهد گرفت

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز طرح اصلاح قانون کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها بررسی شد و در نهایت این طرح برای بررسی بیشتر به کمیته ویژه این کمیسیون ارجاع شد.
 فیروزی‌پور:

دولت برای بازار مصالح ساختمانی قیمت‌گذاری کند/تأثیر مستقیم مصالح ساختمانی در افزایش گرانی مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی مرجع نرخ گذاری در بازار مصالح ساختمانی مشخص نیست، این مسئله موجب می شود که قیمت مصالح روزانه بدون دلیل منطقی و اقتصادی افزایش یابد، بنابراین دولت باید به موضوع قیمت گذاری مصالح ورود کند.
 حسینی نشست امروز کمیسیون عمران را تشریح کرد:

بررسی لایحه مشارکت عمومی-خصوصی/ نقش تأثیرگذار این لایحه در شکوفایی حوزه عمران کشور

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون کلیات لایحه مشارکت عمومی-خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 سرگزی:

تولید تایر ۱۵ درصد ارزبری دارد؛ لاستیک‌سازان مگر دلاری هزینه می‌کنند که به دنبال درآمد دلاری هستند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مگر کارخانه‌های تولید لاستیک، هزینه های حوزه تولید از جمله پرداخت حقوق و دستمزد را به صورت دلاری پرداخت می کنند که امروز به دنبال فروش محصولات خود به صورت دلاری هستند و قیمت ها را بر همین مبنا ۵۰ درصد گران می کنند.
 معاون سازمان مالیاتی

قانون مالیات بر ارزش افزوده همچنان لازم‌الاجراست

می متالز - در حالیکه گفته‌‌ها شد مبنی بر این بود که اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده متوقف شده است، معاون سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد که قانون مالیات بر ارزش افزوده متوقف نشده و همچنان لازم الاجراست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما