خبر
سیمان و بتن   کاشی و سرامیک  

تامین رایگان سیمان، کاشی و سرامیک مسکن محرومان توسط بنیاد مستضعفان

می متالز - رئیس بنیاد مستضعفان از تامین رایگان سیمان، کاشی و سرامیک مسکن محرومان توسط بنیاد مستضعفان خبر داد و گفت: ایران هشتمین تولیدکننده کاشی و سرامیک جهان است.

به گزارش می متالز، سید پرویز فتاح در بازدید از 2 کارخانه تولید کاشی و سرامیک زیرمجموعه بنیاد مستضعفان اظهار کرد: ایران هشتمین تولیدکننده کاشی و سرامیک جهان است و با توجه به فراوانی انواع خاک به عنوان مواد اولیه مورد نیاز تولید کاشی و سرامیک، تمرکز بر روی این صنعت توانسته، مانع خام فروشی مواد اولیه در کشور شود.

وی با بیان اینکه اکنون 2 کارخانه زیرمجموعه بنیاد مستضعفان، در این صنعت حضور دارند، افزود: این دو شرکت که از جمله شرکت های فعال در بازار سرمایه نیز هستند و مردم، بخشی از سهام این شرکت ها را در اختیار دارند، سالانه بالغ بر 13 میلیون متر مربع انواع کاشی و سرامیک و همچنین 3 هزار تن چینی بهداشتی تولید می کنند و تولیدات این 2 کارخانه توانسته 5 درصد نیاز کشور را در این حوزه تامین کند.

وی با تاکید بر ارزآوری این صنعت برای کشور گفت: این صنعت علاوه بر جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه، ارزآوری خوبی برای کشور دارد و کارخانجات کاشی بنیاد مستضعفان سالانه نزدیک به 60 درصد تولیدات خود را به بازارهای کشورهای دیگر صادر می کنند که ارزش این صادرات معادل 20 میلیون دلار است.

فتاح اضافه کرد: علاوه بر این موارد، فعالیت 2 شرکت کاشی و سرامیک سازی وابسته بنیاد مستضعفان، اشتغالزایی برای بیش از 1050 نیروی متخصص و کارگر را به صورت مستقیم فراهم کرده و این شرکت ها با طرح های توسعه ای خود، این قابلیت را دارند که اشتغالزایی بیشتری را برای متخصصان و کارگران ایجاد کنند.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به طرح های توسعه ای این 2 کارخانه گفت: با بهر برداری از پروژه های توسعه ای این 2 کارخانه که در سال جاری و سال آینده به اتمام می رسد، 5 میلیون متر مربع به ظرفیت تولید کشور در این صنعت اضافه خواهد شد و اشتغال زایی بیشتری برای متخصصان و کارگران فراهم می شود.

فتاح با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های بنیاد مستضعفان برای محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مردم گفت: بنیاد مستضعفان با استفاده از ظرفیت های تولیدی خود، به‌دنبال خدمت رسانی به محرومان و مردم است . در این راستا در نظر داریم برای ساخت مسکن محرومان در اقصی نقاط کشور، همانطور که از ظرفیت های کارخانجات تولید سیمان این بنیاد برای تامین سیمان رایگان در ساخت مسکن محرومان استفاده می کنیم، از ظرفیت تولیداتمان در صنعت کاشی و سرامیک نیز استفاده کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اهدای ۱۰۰ هزار تن سیمان برای تکمیل ساخت خانه مددجویان کمیته امداد

می متالز - رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد در راستای تکمیل مسکن مددجویان کمیته امداد در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و بوشهر ۱۰۰ هزار تن سیمان را به صورت رایگان در اختیار کمیته امداد قرار می‌دهد.
 [ویدئو]

بازگشت بزرگ‌ترین خط سیمان تهران به مدار تولید

می متالز - بزرگ‌ترین خط سیمان تهران به مدار تولید بازگشت.
 

مدیرعامل هلدینگ معدنی معاون اقتصادی بنیاد مستضعفان شد

می متالز - مدیرعامل هلدینگ صنایع معدنی کاوه پارس و مالک 23 شرکت بورسی و غیر بورسی به عنوان معاون جدید اقتصادی منصوب و معرفی شد.
 

آقای فتاح، جان شهروندان جنوب تهران برایتان مهم است؟

می متالز - یک عضو شورای شهر تهران به شکایت کارخانه سیمان تهران از عضو دیگر این شورا به اتهام نشر اکاذیب واکنش نشان داد.
 

پارک ۴۰ هکتاری نامرئی در اندیشه شهریار/ وعده تبدیل معدن شن فاما بتن به بوستان عمومی به کجا رسید ؟

فروردین سال ۹۵ در پایگاه خبری راه مبین گزارشی منتشر شد تا مسوولین وقت مربوطه به قربانی دادن دره معدن شن فاما بتن پایان داده و این زمین ۴۰ هکتاری به مجموعه‌ای عمومی برای همگان تبدیل گردد.
 حسینی مطرح کرد:

حضور رئیس بنیاد مستضعفان در نشست کمیسیون عمران/استفاده از ظرفیت بنیاد برای تکمیل پروژه‌های با پیشرفت ۹۰ درصد

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز مقرر شد که این کمیسیون، پروژه های بالاتر از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و در مجموع ۲۰ هزار میلیارد تومان را شناسایی کند تا از ظرفیت بنیاد مستضعفان برای تکمیل این پروژه ها استفاده کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما