خبر
مواد معدنی   زیرساخت ها  

عملیات دسترسی به چهار معدن در استان بوشهر آغاز شد

می متالز - عملیات دسترسی به چهار معدن در شهرستان‌های دشتی، تنگستان و دشتستان به همت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران آغاز شد.

به گزارش می متالز، مجری طرح ایجاد زیربنا‌های لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور در مراسم آغاز عملیات اجرایی دسترسی به چهار طرح معدنی در استان بوشهر گفت: عملیات اجرایی راه دسترسی به چهار معدن در شهرستان‌های دشتی (یک مورد)، تنگستان (دومورد) و دشتستان (یک مورد) به طول هشت کیلومتر و اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال آغاز شد که تلاش می‌کنیم در مدت ۱۵ ماه تکمیل شود.

داریوش دیودیده افزود: به منظور استفاده بهینه از معادن استان بوشهر، شش طرح مطالعاتی در دست اقدام است که سعی می‌کنیم درسال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ اجرایی شود.

او با بیان اینکه معادن استان بوشهر نقش مهمی در توسعه صادرات و تامین منابع داخلی ایفا می‌کند، عنوان کرد: برای توسعه معادن این استان و افزایش صادرات مواد معدنی با پیشنهاد نمایندگان مجلس و مسئولان به زودی جلسات در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برگزار می‌شود تا برنامه ریزی منسجم برای معادن استان تعریف کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر هم از تقویت زیر ساخت‌های معادن استان خبر داد و گفت: یکی از وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت، و سازمان ایمیدرو، ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز واحد‌های معدنی است.

سید حسین حسینی افزود: پارسال چهار مجتمع معدنی که نیازمند طرح زیربنایی بود شناسایی و به سازمان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران پیشنهاد داده شد که بر همین اساس، امروز عملیات اجرایی جاده دسترسی به آن‌ها آغاز شد.

او بیان کرد: همچنین پیشنهاد لازم برای تکمیل زیر ساخت‌های معدنی استان به ایمیدرو داده شده که به زودی کار مطالعات آن‌ها آغاز می‌شود.

فرماندار دشتی هم با اشاره به اینکه، ۲۵ درصد معادن استان بوشهر در این شهرستان قرار دارد، گفت: زیر ساخت‌های صادرات در این شهرستان باید تکمیل شود.

عبدالله نادری عنوان کرد: با تکمیل جاده دولت آباد به زیارت مسیر صادرات به بندر لاور ساحلی و خورشهاب هموار می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سرنوشت نامعلوم پروژه‌ "زنجیره فولاد" به کجا انجامید؟/ اذعان استاندار به ضعف دولتمردان برای بالفعل کردن ظرفیت‌های توسعه کردستان

می متالز - سرنوشت پروژه احداث "زنجیره فولاد" استان کردستان پس از گذشت ۵ سال همچنان نامعلوم است.
 در راستای شکوفایی معدنی؛

تفاهمنامه گسترش فعالیت های معدنی در آذربایجان غربی با سرمایه گذاری ایمیدرو امضا شد

می متالز - با حضور استاندار آذربایجان غربی و رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) تفاهم نامه گسترش و سرمایه گذاری در فعالیتهای معدن و صنایع معدنی استان امروز سه شنبه در محل این سازمان به امضا رسید.
 جوابیه کارخانه ماشین سازی تبریز به تبریزبیدار؛

اعتراضات کارگری مربوط به شرکت ریخته گری بود/ کارگران ماشین سازی مطالبات خود را دریافت کرده اند

می متالز - کارخانه ماشین سازی تبریز پیرو بروز سوءتفاهم در انتشار گزارش خبری در تبریزبیدار، جوابیه ای ارسال کرد.
 سرپرست صمت خراسان شمالی:

ایمیدرو به تعهدات خود در آلبلاغ اسفراین پایبند است

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: ایمیدرو به تعهدات خود در قبال معدن سرب و روی آلبلاغ اسفراین پایبند است و تاکنون اقدامات اولیه در خصوص اکتشاف را انجام داده است.
 

آخرین جزئیات درباره تجمع کارگران ریخته‌گری ماشین سازی تبریز

می متالز - روز گذشته در حاشیه آیین معرفی مدیرعامل جدید شرکت ریخته گری ماشین سازی تبریز، تعدادی از کارگران با ابراز نگرانی از آینده شغلی و وضعیت کارخانه، دست از کار کشیدند تا اعتراض خود را به گوش مسوولان برسانند.
 روابط عمومی ایمیدرو:

با جذب پیمانکار حفاظتی در محدوده معدن آلبلاغ اقدامات لازم توسط ایمیدرو صورت می‌گیرد

می متالز - روابط عمومی ایمیدرو در واکنش به گزارشی در خصوص واگذاری معدن آلبلاغ به قرارگاه خاتم نوشت: با جذب پیمانکار حفاظتی در محدوده معدن آلبلاغ اقدامات لازم توسط ایمیدرو صورت می‌گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما