خبر
اقتصاد   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

امسال بالغ بر ۷۰ میلیون تن کالا در بنادر تخلیه و بارگیری شد

می متالز - معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به رغم تحریم ها امسال حدود٧٠ میلیون تن کالا در بنادر کشور تاکنون تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش می متالز، محمد راستاد روز سه شنبه در حاشیه همایش بین‌المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه‌ای در بندر انزلی افزود: با توانمندی ها و ظرفیت های موجود توانسته ایم تامین مایحتاج کشور در قالب واردات و نیز صادرات و ترانزیت از طریق بنادر کشور تداوم بخشیم.  
وی با اشاره تحریم های این دوره از سال ٩٧ و غیرقانونی و غیرعادلانه بودن آنها اظهار داشت: بخشی از این تحریم ها تمرکز بر صنعت کشتیرانی و حمل و نقل دریایی جمهوری اسلامی و مغایر با کنوانسیون های سازمان بین المللی دریانوردی بود و در این راستا جمهوری اسلامی موکد اعتراض خود را به مجامع بین المللی اعلام کرد.
وی با بیان اینکه ظرفیت ناوگان تجاری جمهوری اسلامی ایران جزو ظرفیت های بزرگ دنیا محسوب واز سویی شامل ٢٠ ناوگان بزرگ دنیا است،  اظهار داشت: در این میان با توجه به توانمندی بنادر تجاری کشور ار نظر قابلیت پذیرش انواع کشتی و کالا ما توانستیم شرایطی که برپایه محدودکردن حمل و نقل دریایی کشور بود را تعدیل کنیم.  

وی مجموع ظرفیت سالانه بنادر تجاری کشور را ٢٤٦ میلیون تن عنوان کرد و افزود: در مجموع از نظر کیفیت و بهره وری عملیات در حلقه بندر و زنجیره لجستیک کشور شرایط خوب و ایده الی را از نظر زیرساخت ها و بناهای تجهیزات بندری فراهم کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت بنادر کشور ٣٠ میلیون تن است، اضافه کرد: سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه بنادر مهمی چون بندر انزلی به عنوان یکی از مهمترین بنادر شمالی کشور برنامه ویژه ای در دستور کار دارد.
وی اضافه کرد: در جریان سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به استان ١١ پروژه توسعه ای بندرانزلی به انجام می رسد و یا عملیات اجرایی آن کلید می خورد.
راستاد گفت : از این میان چهار پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندرانزلی با اعتباری بالغ بر ٨٠ میلیارد تومان و بقیه پروژه ها توسط سازمان بنادر و دریانوردی با حدود ٩٠ میلیارد سرمایه گذاری به انجام رسیده است. 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد ۴۶۰ درصدی ظرفیت تولید نفت ایران از میادین مشترک غرب کارون

می متالز - ظرفیت تولید نفت ایران در غرب کارون طی هفت سال گذشته از ۷۱ هزار بشکه در روز به بیش از ۴۰۰ هزار بشکه رسیده که نشان‌دهنده رشد بیش از ۴۶۰ درصدی در این مدت است.
 بانک تسویه بین‌الملل پیش‌بینی کرد:

اقتصاد ایران در سال آینده رشد ۴.۴ درصدی خواهد داشت

می متالز - بانک تسویه بین‌الملل رشد 4.4 درصدی اقتصاد ایران در سال آینده پیش‌بینی کرد و در گزارشی نوشت: با توجه به بازگشت احتمالی آمریکا به برجام در دوره ریاست جمهوری جو بایدن، با وجود بحران ناشی از کرونا و محدودیت سرمایه‌گذاری‌های خارجی، اقتصاد ایران سال آینده رشد ۴.۴ درصدی را تجربه کند و سه سال رشد منفی این کشور به پایان می‌رسد.
 مدیرعامل «ایرکاپارت صنعت» اعلام کرد

«ایرکاپارت صنعت» در آستانه بهره‌برداری از طرح‌های توسعه

می متالز - شرکت ایرکا پارت صنعت (کاربراتور ایران پیشین) واقع در شهر صنعتی البرز قزوین یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال در قطعه‌سازی کشور است که فعالیت خود را نزدیک به چهار دهه قبل باهدف تولید کاربراتور مصرفی انواع خودرو در کشور بانام پارت استیل آغاز کرد.
 

بومی‌سازی ۸ فناوری مهم در صنعت فولاد/ جلوگیری از خروج ۶۰۰میلیون دلار در ۱سال/ وابستگی ارزی نصف شد

می متالز - بومی‌سازی حداقل ۸ فناوری مهم در صنعت فولاد و معادل ۶۰۰میلیون دلار قطعه و تجهیز در یک سال، کاهش ۵۰درصدی وابستگی ارزی و افت ۱۰میلیون‌تنی نیازهای وارداتی صنعت فولاد نشان داده است که مهندسان ایرانی ید طولایی در شکست تحریم دارند.
 

بر سر دوراهی آدرس دولت و مجلس

می متالز - در زمانیکه که کشور را رنگ غم گرفته و شادی بخاطر رفتار ظالمانه و کشتار بی رحمانه رخت بربسته و همه چشم ها به امداد و کمکهای دولت و دست اندرکاران کشور دوخته اند شده، تا از شر این بلای خانمانسوز رهائی یابند و هرروز و هر ۳ دقیقه شاهد از دست دادن عزیزشان نباشند.
 

رشد ۸۱ درصدی سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس

می متالز - عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس گفت: میزان سرمایه‌گذاری تحقق یافته در ۶ ماهه اول سال ۹۹ نسبت به ۶ ماهه اول سال گذشته ۸۱ درصد رشد داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما