خبر
صنعت   مالیات  

پیگیری مشکلات گروه صنعتی بوذرجمهر در ستاد تسهیل و رفع مونع تولید/ اصلاح رویه اخذ مالیات از تولیدکنندگان پیش از قطعی شدن رسیدگی به شکایات مؤدی

می متالز - هشتادمین جلسه دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با موضوع بررسی ایرادات برخی قوانین مالیاتی در حوزه تولید و همچنین مشکلات گروه صنعتی بوذرجمهر برگزار شد.

http://www.shatanews.ir//parameters/mimt/modules/cdk/upload/content/news/183708/1605678206218a43koki73rkevd7457qtv3ll55[1].jpeg

به گزارش می متالز، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در این خصوص، گفت: با توجه به حساسیتی که نسبت به این موضوع در افکار عمومی ایجاد شد، تصمیم دبیرخانه بر برگزاری جلسه ویژه و خارج از نوبت برای بررسی مشکلات این تولید کننده بود.

میثم‌ زالی افزود: برخی دستگاه های پول ستان همواره بر صیانت از خط تولید تاکید دارند، اما باید توجه داشت آبروی تولیدکننده به مراتب مهم تر از خط تولید است و باید از اقداماتی‌که باعث خدشه دار شدن شأن تولیدکننده است اجتناب کرد.

 

اصلاح رویه دریافت مالیات از تولیدکنندگان پیش از قطعی شدن رسیدگی به شکایات

وی خاطر نشان کرد: مسیر دریافت وجوه دستگاه های پول ستان از تولیدکنندگان باید تغییر کند. به طور مثال رویه اخذ مالیات از تولیدکنندگان پیش از قطعی شدن رسیدگی به شکایات مؤدی باید اصلاح شود که این موضوع در جلسه امروز به تصویب رسید و این مصوبه در جلسه ستاد نهایی خواهد شد.

زالی با اشاره به مشکلات عدیده واحد‌های تولیدی با موضوع شرکت های صوری گفت: یکی از مشکلاتی که بسیاری از واحد‌های تولیدی با آن مواجه هستند، تلاش سازمان امور مالیاتی برای وصول بدهی شرکت های صوری که برای دور زدن مالیات ایجاد شده، از تولیدکنندگان است‌. البته ضرورت برخورد با این شرکت های صوری که هدفشان فرار از مالیات است، امری بدیهی است. اما باید ساز و کاری اندیشیده شود تا در این میان تولیدکنندگان قربانی نشوند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور افزود: متاسفانه اخیرا با اقدام اداره مالیات استان، گروه صنعتی بوذرجمهر نیز درگیر این موضوع شده و البته دبیرخانه، پیشنهاد توقف کلیه امور اجرایی علیه این واحد تولیدی را تا روشن شدن همه ابعاد اقدامات صورت گرفته مصوب کرده و این پیشنهاد در جلسه ستاد تسهیل مطرح خواهد شد.

زالی اضافه کرد: با نظر اعضای دبیرخانه ستاد تسهیل، پرونده تخلف صورت گرفته در موضوع این واحد تولیدی به دادستانی ارجاع خواهد شد تا با رسیدگی به این موضوع، از وقوع مجدد این مشکل برای تولیدکنندگان جلوگیری شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 محمود تولایی:

دولت از محل درآمدهای مالیاتی به بنگاه‌های آسیب‌دیده ناشی از کرونا کمک کند

می متالز - محمود تولایی، رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق ایران می‌گوید: طبق آمارها درآمدهای مالیاتی دولت رشد کرده و بهتر از دوره‌های گذشته است. بنابراین دولت می‌تواند در قالب وام‌های قرض‌الحسنه و از محل همین درآمدها به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده ناشی از کرونا کمک کند.
 

مصوبات حمایتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای کسب‌وکارهای آسیب‌دیده

می متالز - ستاد ملی مقابله با کرونا به دنبال تشدید محدودیت‌های مقابله با شیوع بیماری کووید 19 که ممنوعیت فعالیت بسیاری از کسب‌وکارها و مشاغل منجر شد، تمهیداتی برای کمک به آسیب‌دیدگان این محدودیت‌ها اندیشید که در بخش اقتصادی می‌توان به حمایت‌های مالیاتی، بانکی و معیشتی اشاره کرد.
 معاون سازمان مالیاتی:

قانون مالیات بر ارزش افزوده همچنان لازم‌الاجراست

می متالز - در حالیکه گفته‌هایی مطرح شده بود مبنی براینکه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده متوقف شده است، معاون سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد که قانون مالیات بر ارزش افزوده متوقف نشده و همچنان لازم الاجراست.
 

طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی اصلاح شد

می متالز - نمایندگان مجلس به منظور تامین نظر شورای نگهبان طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی را اصلاح و تصویب کردند.
 برای تامین نظر شورای نگهبان:

مجلس طرح دریافت مالیات بر خانه‌های خالی را اصلاح کرد/ مفاد ۱۱ تبصره

می متالز - نمایندگان مجلس به منظور تامین نظر شورای نگهبان، طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی را با ۱۱ تبصره اصلاح و تصویب کردند.
 

کلیه صاحبان کارتخوان باید مالیات پرداخت کنند

می متالز - معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از تشکیل پرونده مالیاتی برای تمامی صاحبان کارتخوان خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما