خبر
مواد معدنی   زیرساخت ها  

۶ طرح مطالعاتی معدنی در استان بوشهر در دست اقدام و اجرا است

می متالز - مجری طرح ایجاد زیربنا‌های لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی سازمان ایمیدرو گفت: این سازمان ۶ طرح مطالعاتی در استان بوشهر در دست اقدام دارد که کارشناسان از این هفته برای اجرای آن‌ها در این استان مستقر می‎شوند.

به گزارش می متالز، داریوش دیودیده در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی چهار طرح‎ زیرساختی معادن در استان بوشهر افزود: این طرح‌ها که در زمینه برق رسانی، جاده دسترسی و استخراج معادن است که طبق برنامه تا پایان امسال و سال آینده اجرایی می‌شوند.

وی بیان کرد: برای توسعه معادن و صادرات پیشنهاد‌هایی ارائه شده که در این زمینه در آینده نزدیک نشست‎‌هایی در سازمان ایمیدور با حضور مسئولان استان بوشهر برگزار می‌شود که یک برنامه زمانی میان و بلند مدت منسجم و مشخص برای حوزه معادن بوشهر تعریف خواهد شد.

مجری طرح ایجاد زیربنا‌های لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی سازمان ایمیدرو اظهار کرد: معادن استان بوشهر در برخی از حوزه‌ها نقشی مهم در کشور دارد که برنامه مدنظر آن تدوین می‌شود تا علاوه بر توسعه، نقش این معادن در بخش تامین نیاز داخلی و حتی صادرات پررنگ‌تر شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر نیز گفت: پارسال با فعالیت ۱۴۰ واحد معدنی به طور تقریبی ۱۲ میلیون تن موادمعدنی در این استان استخراج شد.

سید حسین حسینی افزود: موادمعدنی استخراج شده شامل سنگ‌های گچ، لاشه، آهک، مخلوط کوهی و مارن بود.

وی ادامه داد: همچنین پارسال حدود پنج میلیون تن موادمعدنی شامل گچ، سیمان و کلینکر به ارزش ۱۲۸ میلیون دلار از استان بوشهر صادر شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

زیرساخت‌های ۳۰ معدن ایران تا پایان امسال‌ تکمیل می‌شود

می متالز - مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور با اشاره به طرح های توسعه معدنی گفت: تا پایان سال‌جاری زیرساخت‌های ۳۰ معدن ایران تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.
 

کارخانه سیمان دشتستان تولید را از سرگرفت

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با پایان یافتن تعمیرات سالانه کارخانه سیمان دشتستان این واحد وارد مدار تولید شد.
 

روزانه ۳هزار تن به ظرفیت تولید سیمان استان بوشهر افزوده شد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با اشاره به وارد مدار شدن کارخانه سیمان دشتستان گفت: با وارد مدار شدن این کارخانه روزانه ۳ هزار تن به ظرفیت تولید سیمان استان بوشهر افزوده شد.
 

۷ هزار میلیارد ریال برای زیرساخت‌های معادن ایران هزینه می‌شود

می متالز - مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور با اشاره به حمایت‌های دولت از توسعه معادن گفت: تا پایان سال آینده هفت هزار میلیارد ریال برای زیرساخت‌های معادن ایران هزینه خواهد شد.
 

زیرساخت‌های ۳۰ معدن ایران تا پایان امسال‌ تکمیل می‌شود

می متالز - مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی کشور با اشاره به طرحهای توسعه معدنی گفت: تا پایان سال‌جاری زیرساخت‌های ۳۰ معدن ایران تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.
 

کارخانه سیمان دشتستان تولید را از سرگرفت

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: با پایان یافتن تعمیرات سالانه کارخانه سیمان دشتستان این واحد وارد مدار تولید شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما