خبر
گاز  

خط لوله دامغان – کیاسر – نکا به خطوط لوله شمال کشور متصل شد

می متالز - مدیر منطقه ۹ عملیات انتقال گاز از اتصال نهایی خط لوله ۴۲ اینچ دامغان – کیاسر – نکا به خطوط لوله ۳۰ اینچ شمال کشور خبر داد.

به گزارش می متالز، مقدم بیگلریان با بیان اینکه خط ۴۲ اینچ دامغان – کیاسر – ساری – نکا در سال ۹۶ برای پایداری گاز در استان‌های شمالی بهره‌برداری شد، اظهارداشت: عملیات تکمیلی و اتصال نهایی این خط لوله به تأسیسات تقویت فشار نکا و خطوط لوله نور – رامسر و کردکوی – نکا با هدف پایداری گاز استان‌های شمالی به‌ویژه استان مازندران با موفقیت انجام شد.

وی با بیان اینکه این عملیات با همکاری و پشتیبانی منطقه ۹ عملیات انتقال گاز و توسط شرکت مهندسی و توسعه انجام شده است، افزود: در این عملیات، خط ۴۲ اینچ مذکور در سه نقطه به خطوط لوله کردکوی – نکا و نکا – رامسر و همچنین به تأسیسات تقویت فشار گاز نکا متصل شد و در سرویس قرار گرفت که این موضوع سبب پایداری گاز مصرف‌کننده‌های خانگی، صنعتی، نیروگاهی و افزایش توان پایداری جریان گاز در محدوده منطقه ۹ عملیات در شرایط بحرانی می‌شود.

مدیر منطقه ۹ عملیات انتقال گاز تصریح کرد: از ویژگی‌های انجام این عملیات، امکان ارتباط و انتقال گاز از خط لوله ۴۲ اینچ دامغان – کیاسر – ساری – نکا به خط لوله سرخس – نکا و خط لوله نکا – رامسر و به عکس است که در شرایط اضطراری و کاهش فشار شبکه، امکان استفاده از توان تأسیسات تقویت فشار نکا برای تقویت فشار گاز خط لوله ۳۰ اینچ شمال کشور به‌ویژه در مرکز و شرق استان مازندران وجود دارد که فشار ورودی گاز نیروگاه را تأمین می‌کند.

به گفته این مقام مسوول در صورت کاهش فشار یا لزوم انجام تعمیرات اضطراری روی هر یک از خطوط، با ارتباطات ایجادشده می‌توان از دیگر خطوط به عنوان جایگزین برای استمرار تأمین گاز مصرفی شهرها و نیروگاه نکا استفاده کرد.

کد خبر: 143616
تاریخ: 1399/08/28 - 20:30
منبع: ایران پترونت

مقدم بیگلریان  خط لوله  پایداری گاز  انتقال گاز 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چین به دنبال تقویت اکتشاف نفت و توسعه ذخایر نفت و گاز خود است

می متالز - چین طی سال های اخیر به دنبال افزایش امنیت انرژی خود بوده و این کار را از طریق افزایش تولید داخلی نفت و گاز و توسعه تاسیسات ذخیره سازی انجام داده است.
 

تعمیرات کامل خطوط لوله منطقه ۶ عملیات انتقال گاز

می متالز - سرپرست منطقه ۶ عملیات انتقال گاز با اشاره به ۱۴ مرحله عملیات و توقف گاز گفت: تمام برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در ۶ ماه نخست سال ۱۳۹۹با وجود شرایط خاص کرونایی به همت کارکنان تلاشگر مجموعه معاونت عملیات خطوط لوله انجام شده است.
 

صادرات نفت عراق به ترکیه متوقف شد

می متالز - اقلیم کردستان عراق از حمله‌ای تروریستی به خط لوله نفت شمال عراق به ترکیه و توقف صادرات نفت خبر داد.
 

جزیره کیش به خط هفتم سراسری گاز متصل شد

می متالز - سرپرست طرح توسعه میدان گازی کیش ضمن اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده کلیه فعالیت‌های اجرایی انشعاب‌گیری از کیلومتر ١٨۴ خط هفتم سراسری گاز در کمتر از ٧٢ ساعت با موفقیت پایان یافت.
 

ایران به سهم میلیارد دلاری خود از خط لوله ECPA دست می‌یابد؟

می متالز - رئیس دفتر مرکز مطالعات انرژی وین گفت: اسراییل و امارات متحده عربی سعی دارند تا قبل از انتخابات امریکا و تا زمانی که ترامپ در کاخ سفید، باقی است، قرارداد خط لوله الیات اشکتون را نهایی کنند و در مجامع بین‌المللی تثبیت کنند. از همین روی با جدیت مراحل آن را طی می‌کنند.
 

آمادگی ایران برای اتصال خط لوله گاز و فرآورده‌های نفتی به افغانستان

می متالز - رئیس‌جمهوری گفت: ایران آمادگی دارد که با اتصال خط لوله گاز و فرآورده‌های نفتی به افغانستان امکان استفاده مردم این کشور از این انرژی‌ها را فراهم کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما