خبر
آهن و فولاد   فلزات غیرآهنی   مواد معدنی  

تدوین طرح جامع مواد معدنی

می متالز - قائم مقام ایمیدرو از نهایی شدن طرح‌های جامع فولاد، زغال سنگ و سرب و روی خبر داد و گفت: طرح‌های جامع طلا و آلومینیوم در حال تهیه است و مشاور طرح جامع مس نیز انتخاب شده است.

به گزارش می متالز، عباس نعیمی اظهار داشت: طرح جامع فولاد توسط شرکت ملی فولاد ایران تهیه شده است و سند راهبردی صنعت فوق، به زودی رونمایی می‌شود.

وی گفت: همچنین شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان متولی تهیه طرح جامع زغال سنگ، آماده رونمایی از سند راهبردی تهیه شده این حوزه است.

عضو هیات عامل ایمیدرو گفت: چکیده طرح جامع سرب و روی کشور متناسب با ساختار معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه شده و آماده رونمایی است.

نعیمی ادامه داد: مجتمع سرب و روی مهدی آباد تهیه این طرح را بر عهده دارد و نسخه اولیه سامانه اینترنتی آماده است.

وی با بیان اینکه مجتمع طلای موته عهده دار تهیه طرح جامع طلا شده است، عنوان کرد: طرح جامع طلای ایران که شامل جمع آوری اطلاعات جهانی این صنعت و بررسی حوزه های تولید، اکتشاف، تقاضا، مصرف و شرایط تولید پایدار می‌شود، در حال تکمیل است.

نعیمی با بیان اینکه دفتر صنایع معدنی ایمیدرو در حال تهیه طرح جامع آلومینیوم است، گفت: طرح جامع آلومینیوم در 11 فصل تهیه می‌شود و که در آن به مسائلی همچون وضعیت صنعت آلومینیوم ایران و جهان، عارضه یابی و چالش‌های کلان صنعت، طراحی مدل مناسب صنعت پرداخته شده است.

قائم مقام ایمیدرو اظهار داشت: مشاور طرح جامع مس انتخاب و قرارداد همکاری امضاء شده است تا به زودی تدوین نقشه راه این صنعت آغاز شود.

 

کد خبر: 143775
تاریخ: 1399/08/27 - 16:48
منبع: خبرگزاری فارس

ایمیدرو  عباس نعیمی  خام‌فروشی مواد معدنی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 غریب پور در جمع بسیجیان ایمیدرو:

بسیج در همه بخش های کشور موثر، درخشان و پا‌ک عمل کرده است

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: بسیج در همه بخش های کشور مفید، موثر، درخشان، پاک و بی آلایش عمل کرده است.
 سرپرست حوزه مقاومت بسیج ایمیدرو اعلام کرد:

تهیه و توزیع کمک های مومنانه بسیج ایمیدرو در جنوب تهران

می متالز - سرپرست حوزه مقاومت بسیج ایمیدرو اعلام کرد: این حوزه طی ماه های اخیر اقدام به تهیه و توزیع کمک های مومنانه در مناطق محروم جنوب تهران کرد.
 

معدن؛ پهنه‌ای برای گردش چرخ توسعه استان اردبیل

می متالز - سالیان سال است که گنجینه عظیمی از ثروت استان اردبیل زیر خاک مدفون بوده و تاکنون از این ظرفیت خدادادی در ایجاد شغل، کسب ثروت و به حرکت درآوردن چرخ توسعه استان استفاده بهینه نشده، هر چند که در سال‌های اخیر گام های بلندی در این زمینه برداشته شده است.
 [گزارش تصویری]

در نشست ماهانه با معاون وزیر صمت و رئیس هیآت عامل ایمیدرو انجام گرفت

می متالز - از مصوبات نشست معاون وزیر صمت با مسوولان استان کهگیلویه و بویراحمد تخصیص ۳۵ میلیارد ریال از محل منابع استان به سرمایه گذار معدن نیترات، توسعه کارخانه آجر دهدشت، آغاز به کار عملیات اجرایی معدن آهک هیدراته چرام در دهه فجر، فراخوان جذب سرمایه گذار برای معادن بوکسیت، گچ و سلستین، تسریع در انتخاب پیمانکار جاده دسترسی به آهک هیدراته تنگ ماغر است.
 

جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی خراسان جنوبی در دستور کار است

می متالز - استاندار خراسان جنوبی گفت: باید از خام‌فروشی مواد معدنی در استان جلوگیری شود و ممانعت از خام‌فروشی مهمترین دستور کار شورای معادن استان است.
 

واگذاری واحدهای معدنی و صنایع معدنی به بخش خصوصی توانمند، به نفع کشور است

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: واگذاری واحدهای معدنی و صنایع معدنی به بخش خصوصی توانمند، به نفع کشور است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما