خبر
مواد معدنی   تحقیق و توسعه   فن آوری های نوین  
توسط محققان روسی؛

ماده معدنی جدید برای تولید باتری‌های قدرتمند کشف شد

می متالز - پژوهشگران ماده معدنی جدیدی به نام پتروویت را کشف کرده‌اند که حاوی ترکیبات سولفور سدیم، مس و اتم‌های اکسیژن است و از آن می‌توان برای تولید باتری استفاده کرد.

به گزارش می متالز، باتری‌های سدیمی مانند باتری‌های لیتیومی از طریق ارسال یون‌ها بین دو جفت الکترود در محیط متشکل از الکترولیت‌های مایع فعالیت می‌کنند ولی این نوع طراحی محدودیت‌های خاص خود را به خصوص در زمینه ذخیره سازی انرژی دارد. از همین رو محققان روسی با کشف ماده معدنی پتروویت تلاش کرده‌اند روشی مؤثر و کم هزینه برای ذخیره سازی انرژی بیشتر در باتری‌ها ابداع کنند.

با استفاده از این فناوری می‌توان باتری‌های سدیمی ارزان قیمت تری با ظرفیت بیشتر ذخیره سازی انرژی تولید کرد که در لپ تاپ ها، خودروهای برقی و گوشی‌های هوشمند قابل استفاده خواهند بود.

البته یک چالش مهم در زمینه تولید این باتری‌های جدید طراحی کاتد آنهاست که عمر مفید پایینی دارند.

برای غلبه بر این مشکل می‌توان از پتروویت برای تولید کاتد استفاده کرد. یک روکش پتروویتی می‌تواند بازده کاتد باتری‌های سدیمی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. محققان در تلاش هستند تا طراحی این نوع باتری‌ها را طی چند ماه آینده نهایی کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 توسط محققان روسی؛

ماده معدنی جدید برای تولید باتری‌های قدرتمند کشف شد

می متالز - پژوهشگران ماده معدنی جدیدی به نام پتروویت را کشف کرده‌اند که حاوی ترکیبات سولفور سدیم، مس و اتم‌های اکسیژن است و از آن می‌توان برای تولید باتری استفاده کرد.
 

همکاری توتال و پژو در ساخت باتری

می متالز - گروه خودروسازی پژو - سیتروئن و شرکت توتال از توسعه پروژه همکاری مشترک برای ساخت دو کارخانه تولید باتری‌های لیتیومی خودروهای برقی خبر دادند.
 

ابتکار شرکت تولید باتری‌های لیتیومی

می متالز - شرکت‌های هیدرو و نورث ولت برای بازیافت باتری و آلومینیوم از باتری‌های لیتیومی، سرمایه‌گذاری مشترکی را در قالب شرکت «هیدرو ولت» انجام داده‌اند. این شرکت نوپا قرار است از سال ۲۰۲۱ به قطب بازیافت باتری‌های لیتیومی در نروژ تبدیل شود.
 مرگ کودکان کار معادن کبالت کنگو؛

شکایت از 5 شرکت بزرگ به اتهام هم سدستی در مرگ کودکان کار

می متالز - پنج شرکت فناوری بزرگ دنیا به همدستی در مرگ کودکانی متهم شدند که به اجبار در معادن کبالت کنگو به کار گرفته شده بودند؛ فلز کبالت در تولید باتری‌های دستگاه‌های الکترونیکی همچون تلفن و رایانه کاربرد دارد.
 

مرسدس بنز هیبریدی در راه است

می متالز - شرکت خودروسازی بنز در نظر دارد از نسخه هیبریدی کلاس A و B خود رونمایی کند.
 

لیتیوم عنصر استراتژیک عصر جدید

می متالز - لیتیوم یک فلز به نسبت کمیاب با وزن مخصوص بسیار پایین است که در آب و حتی روغن به صورت معلق باقی می‌ماند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما