خبر
مواد معدنی   ماشین آلات و تجهیزات معدنی  

توقیف پنج بیل مکانیکی سارقان سیلیس در همدان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از توقیف پنج بیل مکانیکی در همدان خبر داد و گفت: این ابزار و تجهیزات متعلق به سارقان سنگ معدنی سیلیس است که با دستور دادستان توقیف شد.

به گزارش می متالز، حمیدرضا متین روز چهارشنبه  اظهار داشت: عده‌ای به صورت غیرمجاز از اراضی ملی روستاهای ارزانفود و تکمه داش سنگ سیلیس برداشت می‌کردند که با هوشیاری بازرسان این سازمان و کمک یگان امداد نیروی انتظامی این تخلف متوقف شد.

او با بیان اینکه تخریب اراضی و برداشت غیرمجاز مواد معدنی در حوزه سد اکباتان همدان از معضلات و مشکلات استان محسوب می شود گفت: در سالهای گذشته برخوردهای قانونی با این متخلفان صورت گرفت و برداشت غیرمجاز سیلیس ریشه کن شده بود اما به تازگی شاهد وقوع اینگونه تخلف ها هستیم. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: پرونده این متخلفان به مراجع قضایی ارسال می‌شود تا به آنها رسیدگی شود. 

متین خاطرنشان کرد: سارقان سنگ سیلیس از اهالی منطقه هستند و به راحتی به معادن فوق دسترسی دارند.

او با اشاره به اینکه استخراج سیلیس نیاز به تجهیزات و ماشین آلات سنگین ندارد و فروش به کارخانه های سیلیس کوبی به سهولت انجام می شود افزود: همین عوامل موجب شیوع این پدیده مخرب شده است. 

این مسوول، توقیف محموله و ادوات، جریمه نقدی و حبس را از جمله مجازات تعیین شده برای سارقان سنگ های معدنی عنوان کرد و گفت: با گشت های بازرسی مستمر فعالیت افراد سودجو برای برداشت غیرقانونی محدود شده است. 

به گفته متین همدان حدود ۲ میلیارد تن از ذخیره ۶۰ میلیارد تنی اکتشاف شده کشور را داراست.

استان همدان دارای ۲۸۰ معدن است که سیلیس، فلدسپات، سنگ آهن، گرانیت و دولومیت سنگ های معدنی شاخص استان هستند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اجرای طرح جامع دریاچه نمک

می متالز - رئیس اداره معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از اجرای طرح جامع دریاچه نمک در قالب موضوعات گردشگری، شیلات و آبزی‌پروری و جاده دسترسی قم به دریاچه نمک خبر داد.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان خبر داد:

ساخت نخستین واحد فروسیلیس ۲۰ هزار تنی کشور در همدان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از احداث نخستین واحد صنعتی فروسیلیس کشور با ظرفیت ۲۰ هزار تن تولید در این استان خبر داد و گفت: این واحد با سرمایه ۲۴۰ میلیارد تومانی ارزش افزوده فراوانی به سنگ معدنی سیلیس این منطقه می‌دهد.
 رییس سازمان صمت همدان:

8 طرح تولیدی در هفته دولت به صنایع همدان اضافه شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از اضافه شدن هشت واحد تولیدی به صنایع استان خبر داد و گفت: این واحدها با ۳۳ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در هفته دولت وارد چرخه تولید و اشتغال شد.
 

احداث نخستین واحد فروسیلیس ۲۰ هزار تنی کشور در همدان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از احداث نخستین واحد صنعتی فروسیلیس کشور با ظرفیت ۲۰ هزار تن تولید در این استان خبر داد و گفت: این واحد با سرمایه ۲۴۰ میلیارد تومانی ارزش افزوده فراوانی به سنگ معدنی سیلیس این منطقه می‌دهد.
 

جهش صنعتی همدان با سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در این استان خبر داد و گفت: این میزان سرمایه‌گذاری هزینه احداث چند طرح بزرگ شده که در سال جهش ‌تولید بهره‌برداری می‌شود.
 

رشد ۱۵ درصدی صادرات همدان در اوج تحریم‌ها

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از رشد ۱۵ درصدی صادرات استان در اوج تحریم‌ها خبر داد و گفت: ارزش صادرات گمرک همدان در چهار ماه نخست سال‌جاری به ۴۵ میلیون دلار رسیده‌است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما