خبر
فلزات غیرآهنی  

روند تغییرا قیمتی فلزات اساسی در سال جاری

می متالز - روند تغییرات قیمتی فلزات پایه به نسبت سالانه برای سرب تنها منفی بوده در حالی که دیگر فلزات به نسبت ابتدای سال رشد قیمت داشته اند. حال در این گزارش به بررسی این روند به هر سه نسبت هفتگی, ماهانه و سالانه می پردازیم.

به گزارش می متالز، نرخ جهانی هر تن مس به نسبت هفته ی قبل ۳.۷۵ درصد به نسبت ماه قبل ۵.۵۴ درصد و به نسبت ابتدای سال ۱۵.۳۸ درصد رشد قیمتی مثبت داشته است.

بهای هر تن نیکل به نسبت هفتگی ۳.۴۴ درصد به نسبت ماهانه ۳.۶۱ درصد و به نسبت ابتدای سال ۱۳.۶۱ درصد افزایش قیمت داشته است.

هر تن آلومینیوم ۲.۱۷ درصد به نسبت هفتگی ۵.۶۶ درصد به نسبت ماهانه و البته ۷.۵۸ درصد به نسبت شروع سال ۲۰۲۰ تغییرات مثبت قیمتی را تجربه کرده است.

فلز روی هم ۱.۲۳ درصد به نسبت هفتگی ۱۰.۳۳ درصد به نسبت ماهانه و البته ۱۵.۶۱ درصد به نسبت ابتدای سال رشد قیمت مثبت داشته است.

ولی در میان فلزات اساسی سرب اگرچه با تغییرات مثبت هفتگی و ماهانه رشد مثبت داشته اما به نسبت اوایل سال کاهش داشته است. نرخ جهانی هر تن سرب ۲.۷۲ درصد به نسبت هفته ی پیش ۵.۴۲ درصد به نسبت ماه پیش و منفی ۲ درصد به نسبت ابتدای سال رشد داشته است.

با این تفاسیر بیشترین تغییر مثبت به نسبت ابتدای سال ۲۰۲۰ از آن روی با مثبت ۱۵.۶۱ درصد و کم ترین مربوط به سرب با منفی ۲ درصد می باشد.

کد خبر: 143865
تاریخ: 1399/08/27 - 17:58
منبع: معدن 24

فلزات اساسی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت فلزات اساسی افزایش یافت

می متالز - جدیدترین قیمت انواع فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد.
 بررسی تکنیکال شاخص صنعت فلزات اساسی

صعود در فلزات اساسی ادامه دارد

می متالز - روند کلی شاخص صنعت فلزات اساسی صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته شاخص فلزات اساسی با حدود ۵/ ۲ درصد کاهش از محدوده ۹۸۰ هزار واحد به محدوده ۹۵۵ هزار واحد رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز کاری گذشته واکنش به محدوده خط روند صعودی بلندمدت در سطح قیمتی ۷۷۷ هزار واحد بود که باعث شد در حدود ۷ روز کاری، این شاخص حدود ۲۲ درصد افزایش یابد و محدوده خط روند نزولی کوتاه‌مدت به سمت بالا شکسته شد.
 

افزایش 10 درصدی تولید فلزات اساسی در ترکیه

می متالز - تولید فلزات اساس در ترکیه در اکتبر سال جاری 10.1 درصد نسبت سال گذشته رشد داشته است.
 

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس امروز/ هموار شدن راه بایدن به کاخ سفید، صفوف فروش را سنگین کرد

می متالز - خالص سفارشات فروش سهام از رقم چهار هزار و ۷۶۰میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت فلزات اساسی بیش از سایرین بود و همچنین سهام فولاد مبارکه اصفهان ۳۴۰میلیارد تومان سفارش فروش داشت.
 مدیر پذیرش فرابورس ایران:

بررسی پذیرش ۳۰۰ شرکت به فرابورس/ ۲۷ شرکت در ۳ ماه اخیر در فرابورس پذیرش شدند

می متالز - مدیر پذیرش فرابورس ایران از بررسی 300 پرونده پذیرش در فرابورس خبر داد و گفت: 27 شرکت از صنایع مختلف شامل فلزات اساسی، دارویی، غذایی، سرمایه‌گذاری، حمل‌ونقل، فناوری اطلاعات در 3 ماه اخیر در فرابورس ایران پذیرش شدند.
 

جدیدترین قیمت فلزات اساسی+ جدول

می متالز - جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد که حاکی از افزایش قیمت در یک ماه گذشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما