خبر
زمین شناسی   نفت   گاز  

کرونا، اکتشاف نفت و گاز را متوقف نکرد

می متالز - حجم ذخایر نفت و گاز کشف‌شده جهان در سال‌ جاری ۱۰ میلیارد بشکه معادل نفت خواهد بود که نشان‌دهنده رونق در این بخش پس از رکود سال ۲۰۱۶ است که ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون بشکه نفت بود.

به گزارش می متالز، در ۱۰ ماه سال جاری میلادی، در مجموع ۷۳ ذخیره نفت و گاز در جهان کشف شده که ۸ میلیارد بشکه معادل نفتی است. ۳۷ مورد از ذخایر اکتشافی در دریا و ۳۶ مورد در خشکی بوده که ۴۶ درصد این اکتشافات مربوط به ذخایر گازی است.

عمده اکتشافات در روسیه و اکثر آنها مربوط به ذخایر گازی است. «سورینام» در آمریکای جنوبی نیز در رتبه بعدی قرار دارد، همه فعالیت‌های اکتشافی در امارات متحده عربی مربوط به ذخایر گازی بوده است.

در میان شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی، گازپروم بیشترین فعالیت اکتشافی گاز را داشته است و پس از آن شرکت‌های «توتال» و «آپاچی» در رتبه‌های بعدی قرار دارند که حجم اکتشافی آنها به ترتیب ۹۶۰ و ۷۰۰ میلیون بشکه معادل نفت، عمدتاً در کشور سورینام است.

اکتشاف‌های سال ۲۰۱۹ حجمی برابر با ۱۲.۱ میلیارد بشکه معادل نفتی بوده که بالاترین رقم اکتشافی از سال ۲۰۱۵ است.

گفتنی است شرکت ملی نفت ایران از نظر مجموع حجم اکتشافات نفت و گاز در سال ۲۰۱۹، با کشف ۴.۹۷۳ میلیارد بشکه معادل هیدروکربن مایع ذخیره قابل برداشت، جایگاه نخست را در میان شرکت‌های بزرگ نفتی دنیا اعم از شرکت‌های نفت ملی و بین‌المللی به خود اختصاص داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اعلام زمان فعالیت بانک‌های خصوصی از ۱۵ آذرماه

می متالز - کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی از نحوه خدمات‌رسانی و ساعت کار بانک‌های خصوصی را در هفته آتی خبر داد.
 «اکونومیست» رشد قیمت‌ خانه در رکود کرونایی کشورها را بررسی کرد

پرش جهانی ملک از سکوی بهره/ دود سیاست‌های پولی و مالی نامناسب کشورها در چشم خانه‌اولی‌ها

می متالز - بازار مسکن در جهان به «سیاست‌ پولی انبساطی برای مدیریت پیامدهای اقتصادی کرونا» واکنش نشان داد. کاهش نرخ بهره در کشورهایی که عمده خریدهای ملکی به پشتوانه وام صورت می‌گیرد، تقاضای سرمایه‌ای خرید خانه را تحریک کرده است.
 

کاهش قیمت جهانی طلا به دنبال امید به مهار کرونا

می متالز - قیمت جهانی هر اونس طلا، امروز (چهارشنبه 12 آذرماه) به دنبال افزایش امید به تولید واکسن کرونا، با کاهش قیمت همراه بود و به 1813 دلار و 10 سنت رسید.
 رئیس کارگروه لکوموتیو انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی اعلام کرد

کمبود نقدینگی؛ مشکل لکوموتیوداران بخش خصوصی

می متالز - شرایط برای شرکت‌های خصوصی مالک لکوموتیو در سال‌جاری دشوار شده و این شرکت‌ها با چند مشکل به طور همزمان مواجه هستند.
 معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

امکان جواب مستاجر تنها برای اسکان فرزندان ذکور

می متالز - معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از افزودن یک بند جدید به روند تمدید اجباری اجاره‌نامه‌ها و گفت: اجرای مصوبه تمدید اجباری قرارداد اجاره همچنان تا سه ماه بعد از پایان کرونا ادامه دارد و فقط یک بند جدید به آن اضافه شده است.
 

بررسی یک شرکت سربی

می متالز - شرکت کالسیمین با نماد فاسمین در سال ۱۳۴۳ در تهران و با سرمایه ثبتی ۵۰ میلیون ریال به ثبت رسید. این شرکت در سال ۷۶ وارد بازار سرمایه شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما