خبر
بورس و سهام  

شاخص بورس تا کجا افزایش می‌یابد؟

می متالز - یک تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه رشد بازار شارپی نخواهد بود، گفت: احتمالا شاخص در محدوده یک میلیون و ۳۸۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۴۴۰ هزار واحد رشد کرده و بعد اصلاح جزئی داشته باشد اما به طور کلی شاخص در ماه‌های آینده وارد کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد خواهد شد که عرضه و تقاضا مشخص می‌کند این اتفاق چه زمانی خواهد افتاد.

به گزارش می متالز، روند حرکت بازار سرمایه پس از حدود چهار ماه دوباره صعودی شده است، اتفاقی که یک تحلیلگر بازار سرمایه دلیل آن را عوامل مختلفی از جمله بازگشت اعتماد به بازار سرمایه می‌داند و بر این باور است شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد باز میگردد.

بهزاد صمدی تحلیلگر بازار سرمایه، با اشاره به وضعیت بازار سرمایه در ماه‌های گذشته اظهار کرد: اندیکاتور RSI تا محدوده ۲۲ ریزش داشت و زمانی که اندیکاتور به این محدوده می‌رسد باید منتظر یک واکنش به این ریزش و پس از آن شاهد برگشت آن باشیم. در همین راستا در هفته گذشته شاهد رشد در بازار بودیم.

وی با بیان این که ارزش معاملات خرد بازار در هفته گذشته به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید گفت: این اتفاق در آبان ماه بی سابقه بود.

این تحلیلگر بازار سرمایه در ادامه با اشاره به قیمت‌های جهانی توضیح داد: زمانی که بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد انتظار می‌رفت قیمت‌های جهانی ریزش داشته باشد اما این قیمت‌ها صعودی ماند. برای مثال قیمت پی وی سی به ۱۱۰ دلار و قیمت متانول به ۲۴۰ دلار رسید. همه این عوامل می‌تواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

صمدی با تاکید بر این که جو روانی مثبت به بازار سرمایه برگشته است گفت: رئیس کل بانک مرکزی دلیل اصلی این بازگشت بود. زیرا نرخ صعود بین بانکی را کاهش دادند. همچنین وزیر اقتصاد صحبت‌هایی در راستای حمایت از بازار سرمایه مطرح کرد. بنابراین اعتماد از دست رفته مردم برگشته و اتفاقات بنیادی هم به نفع بازار است.

وی با اشاره به بازگشایی برخی نمادها گفت: برخی نمادهای منفی باز شدند اما منفی بودن آنها فقط ۵ دقیقه طول کشید. برای مثال یکی از نگرانی بازار منفی باز شدن شستا بود. شستا هم با منفی ۱۸ درصد باز شد اما فقط ۵ دقیقه طول کشید تا مثبت شود

این تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه رشد بازار شارپی نخواهد بود گفت: احتمال شاخص در محدوده یک میلیون و ۳۸۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۴۴۰ هزار واحد رشد کرده و بعد اصلاح جزئی داشته باشد اما به طور کلی شاخص در ماه‌های آینده وارد کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد خواهد شد که عرضه و تقاضا مشخص می‌کند این اتفاق چه زمانی خواهد افتاد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر هفته آینده گزارش تولید و فروش شرکت‌ها منتشر می‌شود که تحرک خوبی در بازار ایجاد خواهد کرد. سودهای محقق شده ۹ ماه شرکت‌ها خوب است و همین موضوع عامل دیگری است که شاخص به حرکت صعودی خود ادامه دهد.

کد خبر: 143920
تاریخ: 1399/08/30 - 17:30
منبع: تجارت نیوز

بازار سرمایه  بهزاد صمدی  بانک مرکزی  نرخ صعود 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیش‌بینی قیمت سهام کروی در روزهای آینده بورس

می متالز - بررسی‌ها نشان می‌دهد که حجم معاملات کروی در روز ۱۲ آذرماه ۹۹ دو برابر حجم معاملات میانگین ماهانه بوده و از سوی دیگر پول حقیقی نیز از این سهم خارج شده است. قیمت سهم کروی در روزهای آینده چه روندی را طی خواهد کرد؟
 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

متخلفین بازارگردانی و سقوط بورس به قوه قضاییه معرفی شدند

می متالز - نایب رئیس اول مجلس از معرفی فهرست متهمین در بازارگردانی سهام به رئیس قوه قضائیه خبر داد و خواستار رسیدگی و برخورد شد.
 

صباگستر فعال‌ترین بازارگردان بازار سرمایه شد

می متالز - صندوق بازارگردانی صباگستر که عهده‌دار بازار بازارگردانی سهام شستا و شرکت‌های متعلق به شستا می باشد، توانست عنوان فعالترین صندوق بازارگردانی در بازار سرمایه کشور را به خود اختصاص دهد.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

پایانی برای فراز و فرود دسته جمعی نمادها/تکنیکال را جدی بگیرید

می متالز - صنایع بصورت چرخشی نقدینگی جذب می کنند و نمی توان صنعت خاصی را صنعت پیشرو بازار معرفی کرد؛ اما به نظر می رسد تحلیل تکنیکال این روزها بیش از تحلیل بنیادی در تصمیم گیری سرمایه گذاران کاربرد دارد.
 کارشناس بازار سرمایه:

عوامل بازگشت بازار به مدار مثبت/ بازدهی مناسب سرمایه‌گذاران تا پایان سال

می متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار به رشد خود ادامه خواهد داد هر چند این رشد همانند ماه‌های گذشته پر شتاب نخواهد بود، اما با توجه به رکود سایر بازار‌ها افرادی که در این بازار باقی بمانند بازدهی خوبی کسب خواهند کرد.
 

گزارش بازار بورس امروز چهارشنبه ۱۲ آذر ۹۹/ کاهش ۲ هزار واحدی شاخص کل بورس/ بازار سرمایه نتوانست هفته را سبز به پایان برساند

می متالز - شاخص کل بازار سرمایه امروز (چهارشنبه 12 آذرماه) روز پر نوسانی را پشت سر گذاشت و درحالی‌که تا یک میلیون و ۴۸۰ هزار واحد صعود کرده بود، در نهایت با ۲۶۷۹ واحد کاهش به کار خود خاتمه دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما