خبر
سیمان و بتن  
وزارت صنعت آمار داد:

کاهش قیمت سیمان فله و پاکتی در شهریور ۹۹

می متالز - بررسی قیمت سیمان فله و پاکتی در شهریور امسال نسبت به مرداد ماه گویای کاهش قیمت در کمتر از پنج درصد را نشان می دهد، ضمن اینکه نسب به شهریور ماه پارسال افزایشی است.

به گزارش می متالز، برپایه جداول آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت گویای آن است که سیمان خاکستری تیپ ۳۲۵- ۱ فله هرتن در شهر یور امسال دو میلیون و ۷۹۷ هزار و ۱۲۶ ریال بود و نسبت به مرداد ماه ۹۹ که دو میلیون و ۹۰۷ هزار و ۵۴۳ ریال بود، افت ۳.۸ درصدی را ثبت کرد.

ضمن اینکه نسبت به شهریور ماه ۹۸ که هرتن دو میلیون و ۲۳۹ هزار و ۶۹۶ ریال بود، افزایش ۲۴.۹ درصدی دارد.

همچنین سیمان خاکستری تیپ ۳۲۵- ۱ پاکتی در شهریور امسال هر پاکت ۱۷۷ هزار و هفت ریال نرخ داشت که در مقایسه با مرداد ماه با قیمت ۱۸۱ هزار و ۵۷۷ ریال کاهش ۲.۵ درصدی را نشان می دهد.

شهریور ماه ۹۸ این نوع سیمان پاکتی به ازای هر پاکت ۱۴۱ هزار و ۴۹۰ ریال بود که اکنون افزایش ۲۵.۱ درصدی را ثبت کرد.

 

کاهش ۳.۷ درصدی سیمان فله  تیپ ۲

علاوه براین سیمان خاکستری تیپ ۲ فله تیپ ۲ در شهریور۹۹ به ازای هرتن دو میلیون و ۸۰۳ هزار و ۲۱۲ ریال نرخ داشت که نسبت به مرداد امسال با قیمت هرتن دو میلیون و ۹۰۹ هزار و ۵۱۳ ریال افت ۳.۷ درصدی یافت، اما در مقایسه با شهریور ماه پارسال که هر تن دو میلیون و ۲۵۲ هزار و ۱۸۷ ریال بود، افزایش ۲۴.۵ درصد را نشان می دهد.

 

افت قیمت ۴.۱ درصد سیمان پاکتی تیپ ۲

بررسی آمار وزارت صنعت، نشانه آن است که در شهر یورماه امسال قیمت هر پاکت سیمان خاکستری تیپ ۲ برابر با ۱۷۹ هزار و ۹۳۶ ریال بود که نسبت به مرداد ۹۹ با رقم ۱۸۷ هزار و ۶۲۱ ریال ، افت ۴.۱ درصدی داشت. ضمن اینکه در مقایسه با شهریورماه ۹۸ که هرپاکت ۱۴۲ هزار و ۴۸۰ ریال بود، افزایش ۲۶.۳ درصدی یافت.

 

کاهش اندک قیمت سیمان سفید

باستناد داده های وزارتخانه یاد شده، هر پاکت ۵۰ کیلو گرمی سیمان سفید در شهریورماه امسال به ارزش ۳۲۸ هزار و ۱۵۶ ریال عرضه شد که نسبت به مرداد ۹۹ با رقم ۳۳۰ هزار و ۴۸۰ ریال کاهش ۰.۷ درصدی را ثبت کرد، اما در برابر نرخ شهریورماه پارسال که هر پاکت ۲۴۱ هزار و ۵۲۶ ریال بود، ۳۵.۹ درصد رشد دارد.

 

قیمت هرپاکت گچ سفید

هرپاکت گچ سفید ۴۰ کیلو گرمی برابر جداول آماری ثبت شده وزارت صنعت در شهریورماه ۹۹ به قیمت یکصد هزار و ۹۶۷ ریال بود و نسبت به مرداد ماه امسال که یکصد هزار و ۲۴۲ ریال نرخ داشت، افزایش ۰.۷ درصدی را ثبت کرد، ضمن اینکه در مقایسه با شهریور ماه سال گذشته که هر پاکت ۸۲ هزار و ۳۷۸ ریال بود، رشد ۲۲.۶ درصدی را نشان می دهد.

تولید سیمان در ۶ ماهه نخست امسال به رقم ۳۵ میلیون و ۶۳۹.۶ هزار تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افزایش ۱۴.۴ درصدی را ثبت کرد.

نیمه نخست سال ۹۸ میزان تولید سیمان کشور ۳۱ میلیون و ۱۵۳.۵ هزار تن بود ، ضمن اینکه واحد های سیمانی کشور در شهر یور ۹۹ میزان تولید خود را به رقم ۶ میلیون و ۵۸ هزار تن رساندند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مقام مسوول وزارت صنعت اعلام کرد:

تشکیل ۳ میز داخلی‌سازی بخش صنعت به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو

می متالز - رییس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری سه میز داخلی‌سازی به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو در روزهای گذشته به صورت مجازی خبر داد.
 

مجوز شماره‌گذاری ۳۰ دستگاه خودروی برقی صادر شد

می متالز - معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به‌تازگی سازمان ملی استاندارد ایران مجوز شماره‌گذاری ۳۰ دستگاه خودروی برقی تولید داخل را به پلیس راهور ارسال کرد.
 [گزارش تصویری]

نشست مشترک دکتر زاکانی با وزیر صنعت، معدن و تجارت

می متالز - علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز (شنبه یکم آذر ماه 1399) در نشستی مشترک با دکتر علیرضا زاکانی رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
 

مقابله نوردکاران و فولادی‌ها مصافی نابرابر

می متالز - نوردکاران، اتاق ایران، وزارت صمت موافقان شیوه نامه جدید وزارت صمت هستند.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

در خودرو و فولاد فساد وجود دارد

می متالز - علیرضا رزم‌حسینی گفت: رقابتی کردن صنعت خودرو جزو برنامه‌های وزارت صمت است و فقط هم واردات مطرح نیست، بلکه شرکت‌های تولیدی دیگر در کنار دو خودروساز بزرگمان مطرح است.
 

معادن راکد فارس در چند قدمی احیا یا ابطال پروانه بهره‌برداری

می متالز - شورای معادن استان فارس فعال سازی معادن تعطیل شده و احیای معادن نیمه تعطیل را به عنوان یکی از اولویت‌های سال جهش تولید در دستور کار قرار داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما