خبر
مالیات  
معاون اقتصادی رئیس‌جمهور:

تا پایان بهمن ماه، اجرای وصول مالیات مستقیم متوقف می‎‌شود

نهاوندیان اعلام کرد تا پایان بهمن ماه، اجرای وصول مالیات مستقیم متوقف خواهد شد. همچنین اظهارنامه مالیات ارزش افزوده هر سه ماه به مدت یک ماه تمدید می‌شود.

نهاوندیان اعلام کرد تا پایان بهمن ماه، اجرای وصول مالیات مستقیم متوقف خواهد شد. همچنین اظهارنامه مالیات ارزش افزوده هر سه ماه به مدت یک ماه تمدید می‌شود.

به گزارش می متالز، معاون اقتصاد رییس جمهور اظهار داشت: 14 دسته از کسب و کارها شناسایی شده‌اند که شدیداً آسیب‌دیده بابت شیوع کرونا هستند که از جمله آنها واحدهای گردشگری است. برای این مشاغل یک ماه تنفس بابت اقساط تسهیلات دریافتی در نظر گرفته شده و اقساط آنها مشمول تاخیر و جریمه نمی‌شود.

محمد نهاوندیان با اعلام اینکه امسال ماهانه برای هریک از اعضای خانوار 100 هزار تومان به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود، اظهار داشت: این روند بابت جبران کاهش درآمدهاست تا بتوانیم از این شرایط پرآسیب ابتلای کرونا خارج شویم.

وی با اشاره به اینکه برای همه کسب و کارها در زمینه وصول مالیات مستقیم تصمیم‌گیری شده است، گفت: تا پایان بهمن ماه، اجرای وصول مالیات مستقیم متوقف خواهد شد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین افزود: کسب و کارهای حقیقی برای صدور و تشکیل پروانه نیازی به گواهی پرداخت مالیات نخواهند داشت. همچنین اظهارنامه مالیات ارزش افزوده هر سه ماه به مدت یک ماه تمدید می‌شود.

وی با بیان اینکه جرایم و بخشودگی مالیات تا پایان سال 99 تمدید خواهد شد، بیان داشت: مالیات‌های ابلاغی و همچنین اعتراض به آنها قابل تمدید خواهد بود.

نهاوندیان یادآور شد: مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی حقوقی‌ها نیز تا پایان بهمن ماه تمدید می‌شود.

وی بیان کرد: صدور مجوزهایی که هر دستگاهی نیاز به آن دارد، چنانچه مهلت آن تا پایان بهمن ماه باشد، قابل تمدید خواهد بود. همچنین پرداخت کسب و پیشه شهرداری نیز تا پایان بهمن تمدید می‌شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: 14 دسته از کسب و کارها شناسایی شده‌اند که شدیداً آسیب‌دیده بابت شیوع کرونا هستند که از جمله آنها واحدهای گردشگری است. برای این مشاغل یک ماه تنفس بابت اقساط تسهیلات دریافتی در نظر گرفته شده و اقساط آنها مشمول تاخیر و جریمه نمی‌شود.

نهاوندیان گفت: در فاصله آذر ماه که کسب و کارها تعطیل بودند، چنانچه با چک برگشتی مواجه شوند می‌توانند با مراجعه به بانک‌ها، آثار مترتب بر چک برگشتی را ملغی کنند.

وی خاطرنشان کرد: قبض گاز واحدها نیز به مدت دو ماه امهال می‌شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد که با اتخاذ این تدابیر، فشار بر کسب و کارها کم شده و با عزم ملی و رعایت جدی توصیه‌های بهداشتی بتوانیم از اوج‌گیری ابتلا فاصله گرفته و دوره سلامت را شاهد باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

یک نفر گیج است

می متالز - از زمان شناسایی ویروس مهلک کرونا در ایران و خودنمائی در شهر زیارتی قم و لاپوشانی رئیس اداره بهداشت استان قم و قربانی گرفتن درآن شهر و متعاقب آن توسعه این بیماری کشنده در کنار اطلاعیه ها و دستورالعملها و پروتکل‌های پی در پی ستاد ملی مبارزه با کرونا نظیر ماندن در خانه و تعطیلی مشاغل و شکسته شدن تعطیلی ها خیلی زود و قبل از رسیدن به نتیجه و اعلام طرح نا مطلوب غربال گری که باعث شد مردم نتوانند پاور درستی از کرونا بدست آورند تا در چنگال این خون آشام گرفتار نشوند.
 پیش گشایش:

"شناسایی سود" گزینه روی میز سرمایه‌گذاران

می متالز - همچون معاملات روز دوشنبه، برای بازار امروز نیز افزایش نوسانات بازار و همچنین رشد بیشتر عرضه‌ها در گروه‌هایی که در دو هفته اخیر بیشترین رشد قیمتی را تجربه کرده‌اند، تصور می‌شود.
 

آینده بازارهای بین المللی و قیمت کامودیتی‌ها؛ همه چیز به واکسن ربط دارد

می متالز - بهمنش تحلیل‌گر بازارهای بین المللی می‌گوید که ساخت واکسن کرونا، سیاست‌های چین و آمریکا تا حدود زیادی روند بازارهای بین المللی را تعیین می‌کند.
 

اعلام نحوه فعالیت واحدهای بانک ملی ایران در این هفته

می متالز - بانک ملی ایران اعلام کرد که شعب و واحدهای ستادی این بانک در تهران و سایر استان های دارای وضعیت قرمز از روز شنبه 8 / 9 / 99 به مدت یک هفته با شیوه جدید فعالیت خواهند کرد.
 

کاهش قیمت فلز زرد به دنبال امید به مهار اپیدمی کرونا

می متالز - قیمت جهانی هر اونس طلا، امروز (جمعه هفتم آذرماه) به دنبال افزایش امید ب تولید واکسن کرونا با کاهش قیمت همراه شد و به ۱۸۰۷ دلار و ۴۳ سنت رسید.
 رئیس سازمان امور اداری و استخدامی دولت:

بانک‌ها هفته آینده تعطیل نمی‌شوند

می متالز - رئیس سازمان امور اداری و استخدامی از تعطیلی همه اداره‌ها به جز مراکزی که حضور در آنها ضروری است خبر داد و گفت: بانک‌ها به دلیل نوع خدمت‌رسانی‌شان در هفته آینده همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما