خبر
اقتصاد   برق  

معافیت ۴۵ روزه عراق برای واردات برق ایران تمدید شد

می متالز - روز گذشته وزارت خارجه آمریکا معافیت ۴۵ روزه برای عراق صادر کرد؛ این معافیت‌نامه به عراق اجازه می‌دهد به مدت 45 روز از ایران انرژی برق و گاز وارد کند.

به گزارش می متالز، روز گذشته وزارت خارجه آمریکا معافیت ۴۵ روزه برای عراق صادر کرد که به این کشور اجازه می‌دهد به واردات انرژی از ایران ادامه دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد وزیر خارجه معافیت از تحریم‌های ایران را برای عراق تمدید کرده تا مبادلات مالی مربوط به واردات برق و گاز از ایران را انجام دهد. این معافیت تضمین می‌کند که عراق نیازهای انرژی کوتاه‌مدت خود را تأمین کرده و همزمان اقداماتی برای کاهش واردات انرژی از ایران انجام دهد.

معافیت ۶۰ روزه قبلی قرار است ۲۲ نوامبر (فردا دوم آذرماه) به پایان برسد. عراق به دلیل قطعی‌های مکرر برق و مشعل سوزی در میادین نفتی، به واردات برق و گاز نیاز دارد.

وزارت خارجه آمریکا تمدید معافیت‌ها را نشانه موفقیت دیپلماتیک میان واشنگتن و بغداد توصیف کرد. این دو کشور در جریان سفر مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق به واشنگتن در ماه اوت، توافق‌های انرژی متعددی را امضا کردند.

نوزدهم اردیبهشت‌ماه امسال وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که واشنگتن قصد دارد برای حمایت از دولت جدید عراق، معافیت ۱۲۰ روزه‌ای را به این کشور برای ادامه واردات برق از ایران اعطا کند.

قبل از آن در تاریخ هشتم اردیبهشت‌ماه، شبکه الجزیره گزارش کرده بود که آمریکا معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران را به مدت ۳۰ روز دیگر تمدید کرده است.

در سفر الکاظمی به واشنگتن، وزارت برق عراق قراردادهایی با چندین شرکت آمریکایی به ارزش حداکثر هشت میلیارد دلار امضا کرد.

دن برویت، وزیر انرژی آمریکا در آن زمان گفته بود این توافق‌ها برای خودکفایی انرژی عراق کلیدی خواهند بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در ایران خودرو کرمانشاه صورت گرفت

شکست رکورد تولید،‌ این بار در غرب کشور

می متالز - کارخانه ایران خودرو در کرمانشاه،‌ توانست در ابتدای آذرماه امسال از رکورد تولید سال گذشته عبور کند.
 بلومبرگ: ایران به تولید و فروش نفت ونزوئلا کمک می‌کند

افزایش ۳ برابری صادرات نفت دولت مادورو

می متالز - با وجود تشدید تحریم‌های ایالات متحده، ونزوئلا توانسته تاکنون صادرات نفت خود را ۳ برابر افزایش دهد، البته این امر در شرایطی رخ می‌دهد که تولید نفت این کشور ۴۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است
 در حاشیه تالار

زورآزمایی نیروها در بازار سهام

می متالز - شاخص‌های سهامی در معاملات دیروز بازار سهام تحت‌تاثیر زورآزمایی معامله‌گران قرار گرفتند؛ سهامدارانی که بعضا با تشکیل صف‌های فروش قصد خروج از گردونه معاملات و در نقطه مقابل دیگر سرمایه‌گذاران با جمع‌آوری سهام ارزنده اقدام به تنوع‌بخشی در سبد سرمایه‌گذاری خود کردند.
 

سه ایراد شورای نگهبان به مصوبه مجلس در اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها

می متالز - شورای نگهبان طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها که توسط مجلس به تصویب رسید را با سه ایراد به مجلس برمی‌گرداند.
 وزیر صمت در تیتر امشب شبکه خبر:

ایجاد تجارت مدرن و وزارت صمت شیشه ای و شفاف با سامانه جامع تجارت/ سیاست وزارت صمت فراوانی کالا است

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن معرفی فراوانی کالا به عنوان سیاست اخیر وزارتخانه متبوعش، از ایجاد تجارت مدرن و وزارت صمت شیشه ای و شفاف با عملیاتی شدن سامانه جامع تجارت، خبر داد.
 رئیس‌جمهوری:

متکی نبودن به نفت مبنای اصلی بودجه سال آینده است

می متالز - رئیس‌جمهوری متکی نبودن به نفت در بودجه جاری سال آینده را از متغیرهای مثبت برشمرد و گفت: دولت با محاسبات دقیق و با توجه به تجربه‌های به‌دست آمده در فرآیند مقابله با تحریم‌های اقتصادی، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما