خبر
مس  

افزایش 1/1 درصدی تقاضای مس پالایش‌یافته

می متالز - گروه مطالعات بین‌المللی مس پیش‌بینی بازار مس خود را برای سال 2021 منتشر کرده و انتظار دارد سال آینده تقاضای مس پالایش یافته 1/1درصد افزایش پیدا کند.

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، این گروه انتظار دارد مصرف ظاهری مس پالایش یافته جهان، که مجموع تولید به اضافه واردات منهای صادرات است، در سال 2020 بدون تغییر باشد اما در 2021 حدوداً 1.1 درصد رشد داشته باشد.

همیلتون از مؤسسه بی ام او پیش‌بینی رشد 1.1 درصدی گروه یاد شده را با توجه به مبنای پایین 2020 و بهبود قبلاً مشاهده‌شده اندکی محافظه‌کارانه می‌داند و خود او رشدی 4.4 درصدی را پیش‌بینی کرده است.

گروه مطالعات بین المللی مس پیش‌بینی می‌کند که تقاضای مس جهانی (منهای چین) عمدتاً در اثر تعطیلی‌های ناشی از کووید 19 تا 9 درصد در 2020 کاهش یابد.

این گروه گفت که این تنزل به علت کاهش‌های پیش‌بینی شده به‌ترتیب 8 درصدی و 6 درصدی در تقاضای اتحادیه اروپا و ایالات متحده، و کاهش‌های چشمگیر در تقاضای هند، ژاپن و چند کشور در جنوب شرقی آسیا رخ خواهد داد.

این گروه پیش‌بینی می‌کند تقاضای مس جهانی (منهای چین) در 2021 یک درصد افزایش یابد. گروه مطالعات بین المللی کسری عرضه مس سال جاری را حدوداً 50 هزار تن پیش‌بینی می‌کند اما معتقد است سال 2021 با مازاد عرضه حدوداً 70 هزار تنی روبرو خواهد شد.

کد خبر: 143988
تاریخ: 1399/09/01 - 16:02
منبع: مس پرس

عرضه مس  مس پالایش یافته  بازار مس  تقاضای مس جهانی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 «اکونومیست» رشد قیمت‌ خانه در رکود کرونایی کشورها را بررسی کرد

پرش جهانی ملک از سکوی بهره/ دود سیاست‌های پولی و مالی نامناسب کشورها در چشم خانه‌اولی‌ها

می متالز - بازار مسکن در جهان به «سیاست‌ پولی انبساطی برای مدیریت پیامدهای اقتصادی کرونا» واکنش نشان داد. کاهش نرخ بهره در کشورهایی که عمده خریدهای ملکی به پشتوانه وام صورت می‌گیرد، تقاضای سرمایه‌ای خرید خانه را تحریک کرده است.
 [ویدئو]

آینده بازار مس و فولاد

می متالز - خبر کشف واکسن بر تمامی بازارهای جهانی اثر گذاشت، اما می‌توان گفت اثری که بیش از همه به چشم آمد صعودی بود که کامودیتی‌ها بعد از این خبر داشتند.
 

ثبت رکورد پایین‌ترین نرخ رشد بازار مسکن در آبان ماه

می متالز - آمارهای جدید نشان می‌دهد که تورم ماهانه مسکن در آبان ماه، از ابتدای سال تاکنون، پایین‌ترین نرخ رشد قیمت را داشته است.
 

کاهش ۱۰ درصدی قیمت مسکن/ دولت عامل افزایش قیمت در بازار مسکن است

می متالز - رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران از کاهش میزان معاملات و کاهش قیمت 10 الی 15 درصدی قیمت در بازار مسکن خبر داد.
 سکته تورم و معاملات مسکن آبان

سقوط تورم مسکن در پایتخت/ آمار رسمی از نبض مسکن در ۲۲ منطقه/ اقلیت خریدار آپارتمان کیست؟

می متالز - «سقوط تورم ماهانه مسکن و سکته معاملات» که دوشنبه هفته گذشته «دنیای‌اقتصاد» درباره آن گزارش داد، روز پنج‌شنبه در آمار رسمی منعکس شد.
 

سقوط اوراق تسهیلات مسکن به دامنه ۶۰ هزار تومان

می متالز - قیمت اوراق تسهیلات مسکن تحت تأثیر دو عامل «افزایش عرضه اوراق تازه صادر شده در فرابورس» و «کاهش تقاضای خرید مسکن» به کانال ۶۰ هزار تومانی سقوط کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما