خبر
بورس انرژی  
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه «سمات» گزارش داد:

وضعیت تسویه معاملات بازار فیزیکی طی دوره ۶ ماهه در بورس انرژی

می متالز - شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه «سمات» از ارزش کل ۴۲۵.۷۰۰.۵۹۹ میلیون ریالی تسویه معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش می متالز، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه «سمات» با انتشار گزارشی اعلام کرد: در نیمه نخست امسال در بازار فیزیکی بورس انرژی ۵۷۶۸ قرارداد به ثبت رسیده که از این میان ۵۶۰۰ قرارداد تسویه شده و در عین حال تعداد کالاهای معامله شده نیز به ۶۴ کالا رسیده که در نهایت ارزش کل معاملات را به ۴۲۵.۷۰۰.۵۹۹ میلیون ریال رسانده است.

ارزش معاملات به تفکیک گروه‌ها

این گزارش می‌افزاید: بر اساس آمارهای منتشر شده ارزش معاملات به تفکیک گروه‌ها در دوره ۶ ماهه گذشته در «فرآورده‌های اصلی نفتی به ۱۴۰.۰۰۸.۶۱۴ میلیون ریال، سبد کالایی به ۱۳۷.۵۵۸.۴۴۲ میلیون ریال، فرآورده‌های ویژه نفتی به ۸۵.۴۳۹.۹۵۳ میلیون ریال، فرآورده‌های گازی به ۳۲.۲۱۳.۸۲ میلیون ریال، محصولات شیمایی به ۱۳.۲۲۷.۸۳۸ میلیون ریال، سایر فرآورده‌های نفتی به ۱۰.۴۸۱.۹۳۵ میلیون ریال، نفت خام و گاز طبیعی به ۵.۱۱۶.۲۰۹ میلیون ریال، برق و انرژی‌های پاک به ۱.۵۷۵.۵۴۶ میلیون ریال و ذغال سنگ و مشتقات آن با ۷۸.۹۷۹ میلیون ریال رسیده است.

سهم انواع معاملات

افزون بر این سهم انواع معاملات در بازار فیزیکی بورس انرژی نشان می‌دهد که کشف پریمیوم با ۳۱۲.۹۵۲.۶۹۱ میلیون ریال، نقد با ۹۸.۷۸۱.۵۲۲ میلیون ریال، سلف با ۷.۱۹۰.۱۷۸ میلیون ریال و نسیه با ۶.۷۷۶۲۰۷ میلیون ریال بیشترین سهم را برخوردار بوده‌اند.

سهم بازار کارگزاران خریدار و فروشنده برتر

این گزارش می‌افزاید: اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص گزارش ۶ ماهه سال ۹۹ تسویه معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی حاکی از آن است که: ۸ کارگزاری «مفید با ۲۱ درصد، پارس ایده بنیان با ۱۶ درصد، فارابی با ۱۵ درصد، رضوی با ۱۱ درصد، پیشگامان بهپرور با ۹ درصد، پگاه یاوران و اقتصاد بیدار با ۴ درصد» در صدر کارگزاری‌های خریدار برتر و ۱۰ کارگزاری « خبرگان سهام با ۱۲ درصد، مبین سرمایه با ۱۰ درصد، پارس ایده بنیان و آفتاب درخشان با ۸ درصدی، رضوی، افتصاد بیدار و مفید با ۶ درصد، بانک رفاه و پگاه یاوران با ۵ درصد و فارابی با ۴ درصد در صدر کارگزاری‌های فروشنده برتر قرار گرفته‌اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دادوستد بیش از ۱۰۰۰ قرارداد سلف موازی استاندارد

می متالز - در جلسه معاملاتی دیروز اول آذر ماه، در تابلو سلف موازی استاندارد در نماد "سنفت۲۹۹۷" تعداد ۱۳۹،۹۰۲ قرارداد با ارزش بیش از یک هزار و ۲۶۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.
 

دادوستد بیش از ۱۰۰۰ قرارداد سلف موازی استاندارد در بورس انرژی

می متالز - در جلسه معاملاتی دیروز اول آذر ماه، در تابلو سلف موازی استاندارد در نماد "سنفت۲۹۹۷" تعداد ۱۳۹،۹۰۲ قرارداد با ارزش بیش از یک هزار و ۲۶۲ میلیارد ریال و همچنین در نماد "سنفت۰۰۱" تعداد ۱۸،۸۰۰ قرارداد با ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد و ۳۵۸ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.
 

بورس انرژی میزبان دادوستد انواع فرآورده هیدروکربوری

می متالز - امروز یکشنبه دوم آذر ماه، کالاهای اکستراکت سبک DAE۱۰ و اکستراکت سنگین DAE۴۰ شرکت نفت ایرانول، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۲ و نفتای سنگین پالایش نفت تهران، آیزوریسایکل، حلال ۴۰۴، بلندینگ نفتا حلال ۴۱۰ و نفتای سنگین تصفیه نشده پالایش نفت شیراز و آیزوفید، حلال ۴۰۲، حلال ۴۰۴ و ریفورمیت پالایش نفت تبریز در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.
 

عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

می متالز - امروز شنبه اول آذر ماه، کالاهای اکستراکت نفت سپاهان، ته مانده برج تقطیر (اتمسفریک) پالایش نفت کرمانشاه و گاز پروپان صنعتی و گاز مایع صنعتی پتروشیمی بندر امام در رینگ داخلی و گاز مایع پتروشیمی بوشهر در رینگ بین الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه خواهد شد.
 

عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی در بورس انرژی

می متالز - رینگ داخلی و بین‌الملل بورس انرژی ایران امروز (شنبه یکم آذرماه) شاهد عرضه انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی خواهد بود.
 

تجمیع نمادهای «بورس»، «انرژی» و «بورس کالای ایران»

می متالز - مدیرنظارت بر بورس‌ها از روند تجمیع نماد‌های معاملاتی شرکت بورس اوراق بهادار تهران، شرکت بورس انرژی ایران و شرکت بورس کالا خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما