خبر
پتروشیمی  
در اکتبر ۲۰۲۰ رقم خورد؛

کاهش بیش از ۱۵ درصدی صادرات پتروشیمی سنگاپور

می متالز - صادرات محصولات پتروشیمی سنگاپور در ماه اکتبر ۲۰۲۰ نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۵ درصد کاهش یافت.

به گزارش می متالز، آمارهای موسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور حکایت از این دارد که ارزش صادرات محصولات پتروشیمی سنگاپور در ماه اکتبر امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با ۱۵.۳ درصد کاهش به ۷۹۱ میلیون دلار رسید، به‌طوری که این شرایط مجموع صادرات غیرنفتی سنگاپور را در دوره مورد بررسی نیز کاهش داد و مانع ادامه روند چهارماهه رشد آن شد.

کاهش صادرات محصولات پتروشیمی سنگاپور در ماه اکتبر برای بیست و ششمین ماه پیاپی رخ می‌دهد.

آمارهای موسسه دولتی اینترپرایز سنگاپور نشان داد که صادرات غیرنفتی سنگاپور در اکتبر امسال نسبت به دوره مشابه پارسال ۳.۱ درصد کاهش یافته است، در حالی که در ماه سپتامبر ۵.۸ درصد رشد داشت.

صادرات غیرنفتی غیرالکترونیکی سنگاپور به اروپا، ژاپن، چین و ایالات متحده آمریکا در ماه اکتبر امسال با افزایش روبه‌رو بوده است در حالی که به مقاصد هنگ‌کنگ، مالزی، تایلند، اندونزی، کره جنوبی و تایوان سقوط کرد. صادرات محصولات دارویی نیز در ماه ژوئیه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال با ۱۵.۵ درصد افزایش همراه بوده است، در حالی که این مقدار در مقایسه با ماه ژوئن ۲۰۲۰، ۳۰.۸ درصد افت نشان می‌دهد.

مجموع صادرات کالاهای غیرنفتی غیر الکترونیکی که شامل پتروشیمی و محصولات دارویی می‌شود، در ماه اکتبر با ۳.۹ درصد کاهش همراه بوده است.

بانک آسیایی یونایتد اورسیز بانک- یواوبی (UOB) در گزارش تحقیقات بازار و اقتصاد جهانی خود آورده بود که با غلبه بر موانع ناشی از شیوع ویروس کووید-۱۹ (کرونا) در سراسر مناطقی که شریکان تجاری سنگاپور در آن واقع شده‌اند، امیدواریم صادرات غیرنفتی سنگاپور امسال با رشدی مثبت همراه شود.

موسسه ژاپنی «نامورا گلوبال مارکتس ریسرچ» در یادداشتی اعلام کرده بود که انتظار داریم که روند رشد صادرات غیرنفتی در نیمه دوم امسال در پی ظهور نشانه‌هایی از احتمال رسیدن صادرات آسیا به پایین‌ترین سطح در سه ماه دوم، بهبود یابد، اگرچه فکر می‌کنیم روند بهبود تدریجی خواهد بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 اتاق ایران بررسی کرد:

نظر فعالان اقتصادی در مورد مصوبه جدید بانک مرکزی برای رفع تعهد ارزی واردکنندگان

می متالز - بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای‌ در 28 آبان، محدودیت‌های جدیدی بر واردات کالا اعمال کرده که به عقیده فعالان اقتصادی منجر به بی اثر شدن مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی بر سرعت‌بخشی صادرات غیرنفتی و ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک می‌انجامد. بروز ناامیدی بین فعالان اقتصادی و بی توجهی به نظرات مشورتی بخش خصوصی، از جمله انتقاداتی است که درباره این مصوبه مطرح می‌شود.
 

کاهش 22 درصدی صادرات در 8ماه

می متالز - سخنگوی گمرک ایران روز شنبه صادرات غیرنفتی هشت ماهه سال جاری خورشیدی را ۲۱ میلیارد و ۴۴۸ میلیون دلار عنوان کرده که ۷۷ درصد آن راهی پنج کشور عراق، چین، امارات، ترکیه و افغانستان شده است.
 

ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی از ۳ میلیارد دلار عبور کرد/بیش از 16 درصد ارزش صادرات غیرنفتی در اختیار معدنی ها

می متالز - بررسی کارنامه تجارت خارجی در دوره هفت ماهه امسال، گویای آن است ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی به ۳ میلیارد و ۴۹.۴ میلیون دلار رسیده که این میزان صادرات، ۱۶.۷ درصد از ارزش صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داد.
 با هدف توسعه مناسبات تجاری؛

نشست بزرگ تجاری ایران- اروپا اواخر آذرماه برگزار می‌شود

می متالز - مشاور امور بین‌الملل و توافق‌نامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت گفت: همایش بزرگ تجاری ایران- اروپا با هدف ایجاد بستر لازم برای همکاری‌های تجاری، علمی و فناوری در جهت افزایش صادرات غیرنفتی ایران، در اواخر آذرماه سال جاری به صورت وبینار برگزار می‌شود.
 رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی:

وزیر جدید صنعت بخش عمده‌ای از کارهای انباشته را سروسامان داده است

می متالز - جمشید نفر رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی می‌گوید: وزارت بزرگی همچون وزارت صنعت، معدن و تجارت تا مدت‌ها با سرپرست اداره می‌شد اما با تصمیم‌های شجاعانه‌ای که در طول همین یک ماه و اندی از سوی آقای رزم‌حسینی گرفته شد، بخش عمده‌ای از کارهای انباشت شده، سروسامان پیدا کرد.
 با ۸/ ۵ میلیارد دلار چه کالاهایی آمد؟

۲۰ قلم عمده واردات نیمسال

می متالز - برررسی‌ها نشان می‌دهد ارزش ۲۰ قلم کالای نخست وارداتی به کشور حدود ۸/ ۵ میلیارد دلار است. در این لیست اگرچه برخی کالاهای اساسی همچون ذرت دامی، لوبیای سویا و کنجاله سویا قرار گرفته است، اما کالاهایی نظیر گوشی تلفن همراه، موز سبز تازه یا خشک‌شده، چای سیاه و روغن پالم نیز در میان این ۲۰ قلم به چشم می‌خورد. این در حالی است که با توجه به محدودیت‌های ارزی انتظار می‌رفت اقلام عمده واردات را کالاهای اساسی تشکیل دهد. بازیگران اصلی تجارت خارجی در این گزارش معرفی شده‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما