خبر
بورس و سهام   کاشی و سرامیک  

کحافظ در انتظار روزهای پررونق

می متالز - شرکت کاشی و سرامیک حافظ که با نماد کحافظ در بورس اوراق بهادار تهران معامله می‌شود، در فروردین ماه ۱۳۵۵ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران ثبت شده است.

به گزارش می متالز، در پایان سال ۱۳۷۳ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و در آذرماه ۱۳۷۸ سهام آن مورد معامله قرار گرفت. در مجموع این شرکت ۹ بار افزایش سرمایه را تجربه کرده که آخرین مورد آن در تاریخ ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۸ و به میزان ۸۱۶ درصد از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها بوده است. میزان فروش داخلی خالص شرکت در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۲/ ۲ میلیون مترمربع و به ارزش تقریبی ۶۲۰ میلیارد ریال شد که از نظر مقداری نسبت به سال قبل از آن ۵۶ درصد و ازنظر ریالی ۳۱۵ درصد افزایش یافته است. همچنین میزان فروش صادراتی شرکت در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۷/ ۱ میلیون مترمربع و به ارزش ۳۷۱ میلیارد ریال بوده است که در مقایسه با سال ۹۷ از نظر مقداری ۴۱۸ درصد و از نظر ارزش ۵۴۲ درصد افزایش داشته است.

نکته حائز اهمیت در این گزارش، افزایش درآمدهای عملیاتی در دو بخش فروش داخلی و صادراتی است؛ به‌طوری‌که در ۶ ماه اول سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل، شاهد افزایش ۱۶۰ درصدی در بخش فروش ریالی داخلی و ۲۳۸ درصدی در بخش صادراتی بودیم که بسیار قابل توجه است که در مجموع منجر به رشد ۱۸۰ درصدی فروش خالص شرکت نسبت به ۶ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ شده است و به‌صورت تقریبی از لحاظ ریالی می‌توان گفت که در نیمه اول امسال، عملکرد کل سال ۱۳۹۸را پوشش داده است. در ادامه توضیح عملکرد بسیار خوب شرکت در نیمه اول سال ۱۳۹۹ اشاره می‌کنیم که با درنظر گرفتن هزینه‌های عملیاتی و غیرعملیاتی، سود عملیاتی شرکت در این مدت از حدود ۶۰۰ درصد فراتر رفته و با درنظرگرفتن درآمدهای غیرعملیاتی، سود خالص با افزایش ۱۶۷۰ درصدی همراه بوده است. درنهایت سود پایه هر سهم با ۱۱۶ درصد افزایش به ۲۶۶ ریال در ۶ ماه اول سال ۱۳۹۹ رسیده است.  از منظر معاملات این نماد باید اشاره کنیم که با توجه به سهم ۱۸ درصدی سهام شناور این نماد که حدودا ۲۶۵ میلیون برگه سهم است، در پایان روز معاملاتی ۲۸ آبان ماه، ۱۴۸ میلیون برگه سهم معادل ۵۵ درصد شناور سهم جابه‌جا شده است که این حجم بیش از ۹ برابر میانگین حجم ماه است. با توجه به بازدهی نه چندان مناسب این نماد از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون، می‌توانیم منتظر روزهای پررونقی تا پایان سال در این نماد باشیم؛ به‌طوری‌که انتظار می‌رود اهداف تقریبی ۲هزار و ۸۰۰ و ۳هزار و ۴۰۰ تومان در کوتاه‌مدت و ۶هزار تومان در میان‌مدت دیده شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نماگرهای اقتصادی سه ماهه اول سال 99 منتشر شد

می متالز - نماگرهای اقتصادی شماره 100 مربوط به سه ماهه اول سال 1399 به منظور استفاده عموم در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی انتشار یافت.
 

سهامداران متخلف جریمه شدند

می متالز - مدیریت نظارت بر بازار، ازمسدود کردن چهار ایستگاه معاملاتی و ۱۸ مورد دسترسی برخط سهامداران خبر داد.
 در بازار سرمایه رقم خورد:

ارزش معاملات از ۱۸ هزار میلیارد تومان عبور کرد

می متالز - آمار نشان می دهد تا این لحظه ارزش معاملات در بازار سرمایه در مدار صعودی قرار دارد.
 تحلیل تکنیکال شاخص کل نشان می‌دهد

اصلاح روند نزولی

می متالز - روند کلی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، نزولی و درحال اصلاح است. این شاخص طی هفته گذشته در قالب اصلاح روند نزولی، حدود ۱۰ درصد افزایش داشت و از محدوده یک میلیون و ۲۲۱ هزار واحد به محدوده یک میلیون و ۳۴۵ هزار واحد رسید. البته نشانه‌هایی از پایان ریزش بازار نیز در نمودار شاخص دیده می‌شود.
 معاون بازار شرکت بورس تهران:

"شستا" در مسیر بازگشایی

می متالز - معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: کار‌های بازارگردانی "شستا" انجام شده و در صورتی که فرایند آن تکمیل شود بازگشایی می‌شود.
 سه شنبه اتقاق می افتد:

فعالیت نماد ۵ شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت

می متالز - نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت سیستان و بلوچستان، همدان، لرستان، گیلان و کردستان از روز سه شنبه ۲۷ آبان ماه در بورس بازگشایی می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما