خبر
هوایی و فرودگاه ها  

استفاده «کوریا ایر» از فرصت کرونا

می متالز - شرکت هواپیمایی «کوریاایر» ناوگان هوایی کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت هواپیمایی «آسیانا» رقیب خود را که به‌شدت به دلیل شیوع کرونا متضرر شده است، خریداری می‌کند. به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری آسیا تایمز، کوریا ایر خاطرنشان کرد که ارزش این معامله یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است.

به گزارش می متالز، این اقدام برای تثبیت وضعیت ناوگان هوایی کره جنوبی صورت می‌گیرد.  محدودیت‌های سفر در سراسر جهان که برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا وضع شده، صنعت هواپیمایی را به‌شدت در معرض آسیب اقتصادی قرار داده و آسیانا را نیز که از قبل با مشکلاتی روبه‌رو بود، به ورشکستگی کشانده است.  بنابراین گزارش، این معامله که در اوایل سال آینده میلادی نهایی می‌شود، می‌تواند خط هوایی کوریا ایر را به یکی از ۱۰ شرکت هواپیمایی برتر جهان تبدیل کند.  این معامله همچنین شامل خرید شرکت‌های وابسته به آسیانا از جمله شرکت‌های حمل و نقل ارزان قیمت و سیول ایر Air Seoul و بوسان ایر Air Busan می‌شود. این بیانیه می‌افزاید: با توجه به اینکه وضعیت مالی کوریا ایر نیز ممکن است به دلیل شدت گرفتن و استمرار همه‌گیری کرونا به خطر بیفتد، تقویت رقابت‌پذیری و انجام چنین معامله‌ای و تجدید ساختار در بازار هواپیمایی داخلی اجتناب‌ناپذیر است. مدت‌هاست که آسیانا با مشکلات مالی روبه‌رو است و این باعث شد شرکت مادر به نام «کومهو اینداستری» Kumho Industrial به دلیل فشار طلبکاران‌، سال گذشته میلادی ۳۱ درصد سهام خود را برای فروش به بازار عرضه کند.

کد خبر: 144118
تاریخ: 1399/09/01 - 22:36
منبع: دنیای اقتصاد

کوریا ایر  کرونا  هواپیمایی آسیانا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اعلام زمان فعالیت بانک‌های خصوصی از ۱۵ آذرماه

می متالز - کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی از نحوه خدمات‌رسانی و ساعت کار بانک‌های خصوصی را در هفته آتی خبر داد.
 «اکونومیست» رشد قیمت‌ خانه در رکود کرونایی کشورها را بررسی کرد

پرش جهانی ملک از سکوی بهره/ دود سیاست‌های پولی و مالی نامناسب کشورها در چشم خانه‌اولی‌ها

می متالز - بازار مسکن در جهان به «سیاست‌ پولی انبساطی برای مدیریت پیامدهای اقتصادی کرونا» واکنش نشان داد. کاهش نرخ بهره در کشورهایی که عمده خریدهای ملکی به پشتوانه وام صورت می‌گیرد، تقاضای سرمایه‌ای خرید خانه را تحریک کرده است.
 

کاهش قیمت جهانی طلا به دنبال امید به مهار کرونا

می متالز - قیمت جهانی هر اونس طلا، امروز (چهارشنبه 12 آذرماه) به دنبال افزایش امید به تولید واکسن کرونا، با کاهش قیمت همراه بود و به 1813 دلار و 10 سنت رسید.
 رئیس کارگروه لکوموتیو انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی اعلام کرد

کمبود نقدینگی؛ مشکل لکوموتیوداران بخش خصوصی

می متالز - شرایط برای شرکت‌های خصوصی مالک لکوموتیو در سال‌جاری دشوار شده و این شرکت‌ها با چند مشکل به طور همزمان مواجه هستند.
 معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

امکان جواب مستاجر تنها برای اسکان فرزندان ذکور

می متالز - معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از افزودن یک بند جدید به روند تمدید اجباری اجاره‌نامه‌ها و گفت: اجرای مصوبه تمدید اجباری قرارداد اجاره همچنان تا سه ماه بعد از پایان کرونا ادامه دارد و فقط یک بند جدید به آن اضافه شده است.
 

بررسی یک شرکت سربی

می متالز - شرکت کالسیمین با نماد فاسمین در سال ۱۳۴۳ در تهران و با سرمایه ثبتی ۵۰ میلیون ریال به ثبت رسید. این شرکت در سال ۷۶ وارد بازار سرمایه شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما