خبر
نفت  

بررسی تکنیکال نفت برنت

می متالز - روند کلی حرکت نفت برنت خنثی (بدون روند) برآورد می‌شود. در هفته گذشته قیمت نفت برنت با اندکی افزایش، در محدوده ۴۳ تا ۴۴ دلار و ۲۰ سنت معامله شد. نفت برنت دریای شمال حدود ۱۱۰ روز کاری در کانالی بین ۳۹ دلار و ۵۰ سنت و ۴۶ دلار و ۵۰ سنت قرار گرفته بود که در سه هفته گذشته طی یکسری نوسانات نزولی کف این کانال را به سمت پایین شکست و حتی به سطح قیمتی ۳۶ دلار نیز رسید، اما پس از آن با افزایش قیمت از دو هفته گذشته، دوباره در محدوده این کانال قرار گرفت.

به گزارش می متالز، در صورت عبور قیمت از محدوده ۴۶ دلار و ۵۰ سنت به سمت بالا، احتمال لمس محدوده ۶۰ دلار به‌صورت هیجانی نیز وجود دارد، که دو محدوده ۵۰ دلار و ۵۴ دلار می‌توانند مانع رسیدن قیمت نفت برنت به هدف قیمتی مذکور شوند. در حال حاضر قیمت نفت در ناحیه بسیار مهمی قرار دارد. در صورتی که نفت نتواند از سطوح فعلی بالاتر برود، ممکن است تا ۳۳ دلار و ۵۰ سنت نیز کاهش یابد که البته محدوده‌های ۳۹ دلار و ۵۰ سنت، ۳۷ دلار و ۵۰ سنت می‌توانند مانع رسیدن دوباره قیمت نفت به سطح قیمتی ۳۶ دلار شوند، اگر این ناحیه به سمت پایین شکسته شود، ناحیه ۳۳ دلار و ۵۰ سنت می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند.

در صورت افزایش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۶ دلار و ۵۰ سنت است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا نشانه صعودی است و امیدها را برای ادامه رشد قیمت‌ها افزایش می‌دهد. در صورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از ادامه حرکت صعودی شود، محدوده ۵۰ دلار است.

در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۳ دلار و ۶۰ سنت است. شکسته شدن این محدوده حمایتی به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس از احتمال تشکیل روند نزولی را برای سرمایه‌گذاران افزایش می‌دهد. قیمت، برای عبور از این محدوده حمایتی به سمت پایین با مشکلاتی فراوانی مواجه خواهد شد. در صورت کاهش بیشتر قیمت‌ها مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از نزول بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۳۹ دلار و ۵۰ سنت است.

سمانه عاملی/ تحلیلگر بازار

Untitled-1

کد خبر: 144146
تاریخ: 1399/09/01 - 23:00
منبع: دنیای اقتصاد

نفت برنت  سمانه عاملی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عقب‌گرد قیمت جهانی نفت در سایه مذاکرات اوپک پلاس

می متالز - امروز تولیدکنندگان نفت عضو اوپک پلاس برای تعیین سیاست تولید نفت در سال 2021 مذاکره می‌کنند و قیمت جهانی نفت تحت تأثیر این نشست با کاهش مواجه شده است.
 روند کاهشی قیمت نفت تداوم یافت؛

بازار نفت در بلاتکلیفی

می متالز - در حالی که اوپک و متحدانش با به تعویق انداختن نشست رسمی تصمیم گیری در خصوص سیاست تولید خود، بازار را بلاتکلیف نگه داشته اند، قیمت نفت روز چهارشنبه روند کاهشی خود را تداوم بخشید. افزایش غیرمنتظره حجم ذخایر نفت خام آمریکا نیز در افت قیمت نفت بی تاثیر نبود.
 

ریزش قیمت نفت در واکنش به تعویق جلسه اوپک پلاس

می متالز - قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر نگرانیها نسبت به افزایش عرضه در پی به تعویق افتادن مذاکرات تولیدکنندگان اوپک پلاس در خصوص سیاست تولید سال ۲۰۲۱ کاهش پیدا کرد.
 

قیمت نفت به دنبال تعویق نشست اوپک کاهش یافت

می متالز - قیمت شاخص نفت برنت، امروز (سه‌شنبه 11 آذرماه) به دنبال تعویق افتادن نشست اوپک با کاهش قیمت همراه بود.
 

ریزش قیمت نفت در واکنش به تعویق جلسه اوپک پلاس

می متالز - قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر نگرانیها نسبت به افزایش عرضه در پی به تعویق افتادن مذاکرات تولیدکنندگان اوپک پلاس در خصوص سیاست تولید سال ۲۰۲۱ کاهش پیدا کرد.
 

بررسی تکنیکال قیمت زغال سنگ

می متالز - روند کلی قیمت هر تن زغال سنگ در بازار لندن، صعودی برآورد می‌شود. این کالا در چهار هفته گذشته از محدوده ۲۳ دلار و ۶۶ سنت به محدوده ۲۸ دلار و ۱۳ سنت رسید و کاهش حدود ۱۸ درصدی را تجربه کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما