خبر
آهن و فولاد   بورس کالا  
شفاف‌سازی بورس کالا در مورد شیوه‌نامه جنجالی ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

بورس کالا: شیوه‌نامه جدید تنظیم بازار فولاد، تغییری در نحوه عرضه و تعیـین قیمـت پایه محصولات فولادی ایجاد نمی‌کند

می متالز - بورس کالا با ارسال اطلاعیه‌ای به سامانه کدال بورس در خصوص «شـيوه‌نامـه ساماندهي عرضه و تقاضاي زنجيـره فـولاد» که در هفته گذشته توسط معاون اقتصادی رئیس جمهور ابلاغ شد، شفاف‌سازی کرد.

به گزارش می متالز، بورس کالا با ارسال اطلاعیه‌ای به سامانه کدال بورس در خصوص «شـیوه‌نامـه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیـره فـولاد» که در هفته گذشته توسط معاون اقتصادی رئیس جمهور ابلاغ شد، شفاف‌سازی کرد.

در اطلاعیه‌ شفاف‌سازی بورس کالا آمده است: «در رابطه با محصولات فولادی که هم اکنون در بورس کالای ایران عرضه و معامله می‎شود، بر اساس اطلاعات در دسترس، شیوه‌نامه مزبور در مقایسـه بـا سـایر مصوبات مراجع دیگر در خصوص بازار فولاد، تفاوت با اهمیتی در نحوه عرضه و تعیـین قیمـت پایه این محصولات ایجاد نمی‎نماید».

بورس کالا همچنین اعلام کرده است: تا زمان اعلام برنامه وزارت صنعت، معدن و تجـارت در خصـوص میـزان و نحوه عرضه محصولات سایر بخش‎های زنجیره فولاد، امکان برآورد تـاثیر این شیوه‌نامه بـر ارزش معـاملات بـورس کالا امکان پذیر نیست.

گفتنی است «شـیوه‌نامـه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیـره فـولاد» که نمایندگان مجلس، فعالان بازار سرمایه و تولیدکنندگان فولاد قبلا مخالفت خود با آن را اعلام کرده بودند، سرشار از ابهامات و تناقضات اساسی و اجرایی و البته امضاهای طلایی فراوان است. ارزان فروشی دستوری فولاد در بورس کالا که از مفاد این شیوه نامه استنباط می‌شود، قبلا در سال ۹۷ هم تجربه شده و بیش از ۵۰ روز دوام نداشته و پرونده‌های موسوم به “مابه‌التفاوت” هنوز در شرکت‌ها باز است. با وجود ابهامات پیرامون شیوه‌نامه ابلاغ‌شده توسط معاون اقتصادی رئیس جمهور، بورس کالا علام کرده است که این شیوه‌نامه «تفاوت با اهمیتی» در عرضه و تعیین قیمت پایه محصولات فولادی ایجاد نمی‌کند.

تصویر اطلاعیه شفاف‌سازی بورس کالا در این خصوص را ببینید:

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

در کنفرانس اطلاع رسانی «کیمیا» چه گذشت؟

می متالز - شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی را منتشر کرد.
 

سرنوشت نامعلوم پروژه‌ "زنجیره فولاد" به کجا انجامید؟/ اذعان استاندار به ضعف دولتمردان برای بالفعل کردن ظرفیت‌های توسعه کردستان

می متالز - سرنوشت پروژه احداث "زنجیره فولاد" استان کردستان پس از گذشت ۵ سال همچنان نامعلوم است.
 گلایه استاندار کردستان از ایمیدرو:

زنجیره فولاد کردستان باید از بلاتکلیفی خارج شود

می متالز - استاندار کردستان در جلسه ویدئو کنفرانس با مقامات ایمیدرو و سازمان های سرمایه گذار در پروژه زنجیره فولاد کردستان، ضمن گله مندی از تاخیر ۳ ساله در اجرای این پروژه، اظهار داشت: زنحیره فولاد کردستان باید از بلاتکلیفی خارج شود.
 

قیمت فولاد گرانتر از نرخ ارز آزاد/ دخالت دولت، صنعت فولاد را مختل کرده است

می متالز - در حال حاضر، صنعت فولاد با مشکلات عدیده ای روبرو است و فعالان این صنعت، مخالف دخالت های دولت در این حوزه هستند و معتقدند دخالت های دولت در این صنعت، نه تنها مشکلات آن ها را برطرف نمی کند بلکه بر مشکلات آن ها نیز می افزاید.
 امروز رخ داد:

معامله نخستین ملک وزارت دفاع در بورس کالا

می متالز - نخستین ملک وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح واقع در شهرستان دماوند-دشت مشاء به مساحت ٣٦٢٣ مترمربع و با قیمت پیشنهادی عرضه کننده یعنی ۱۳۰میلیارد ریال در بورس کالای ایران به فروش رفت.
 

ارزش معاملات بورس کالا فراتر از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان

می متالز - ارزش معاملات بورس کالای ایران از ابتدای سال تا پایان هفته اول آذرماه ۹۹ از مرز ۲۰۰ هزار میلیارد تومان گذشت تا رکورد ارزش سالانه معاملات بورس کالا تنها در ۹ ماهه امسال شکسته شود. پیش از این رکورد بالاترین ارزش معاملات به سال ۹۷ با ۱۷۷ هزار میلیارد تومان اختصاص داشت و سال گذشته نیز ارزش کل معاملات ۱۷۰ هزار میلیارد تومان بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما