خبر
زغال سنگ  

۲۲ معدن زغال سنگ مازندران واگذار می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اعلام کرد که به دلیل عدم رعایت مسایل زیست‌محیطی، تعرض به منابع‌طبیعی، عدم انجام تعهدات و وجود حکم سلب صلاحیت، ۲۲ معدن زغال‌سنگ استان در مرحله مزایده و واگذاری قرار گرفته است.

به گزارش می متالز، حسینعلی قوانلو روز پنجشنبه در شورای معادن مازندران گفت: فرصت سه ماه ای که وزارت صمت برای حل تمامی مشکلات معادن استان و تعیین و تکلیف آنها داده بود فقط یک ماه باقی مانده است و هر معدنی که نتواند از این فرصت باری حل مشکلات استفاده کند، سلب صلاحیت می شود.

وی افزود: ۱۵ معدن شن و ماسه مازندران هم تا دو هفته دیگر فرصت دارند مسایل مربوط به حقوق عقب افتاده دولت را پرداخت تمدید پروانه انجام دهند و پس از این فرصت در صورت عدم همکاری، سلب صلاحیت خواهند شد.

قوانلو با تشریح مسایل و مشکلات معادن غیر فعال استان، توضیح داد: از ۷۷ معدن شن و ماسه استان ۳۶ معدن، از ۷۴ معدن واریزه کوهی و سنگ لاشه هم ۳۸ معدن و از ۵۰ معادن زغال سنگ نیز ۳۱معدن غیر فعال است.

وی گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته ۱۸ معدن استان مشکلات زیست محیطی و تعارض با منابع طبیعی دارند، دو معدن با مشکلات اوقافی مواجه هستند و ۳۶ معدن نیز مشکل اتمام پروانه فعالیت دارند.

او افزود: ۲۶ معدن استان هم با مشکل عدم انجام تعهدات مواجه هستند و فعالیت ۱۶ معدن نیز به خاطر تنش های ناشی از تعارضات محلی متوقف است.

قوانلو گفت: اگر چه کمیته تعامل از سر گیری فعالیت معادن استان فعال است و شخص استاندار مازندران نیز بشدت پیگیری می کند، اما باید برای حفظ اشتغال سه هزار و ۷۰۰ نفری در این معادن ضمن همکاری، بر اساس قوانین و مقررات عمل کنیم.

رئیس سازمان صنعت مازندران به تعطیلی هر چهار معدن گچ و تعداد زیاد معدن پوکه و فلورین و بویژه زغال سنگ اشاره کرد و افزود: محصولات این معادن در داخل استان تقاضای مصرف قابل توجهی دارد که باید با حل مشکلات دوباره به خط تولید برگشت کنند.

وی از دریافت هفت میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن استان خبر داد و گفت: یکی از دلایل تعطیلی معادن ، پرداخت نشدن حق و حقوق دولتی است.

استاندار مازندران نیز در این نشست بر لزوم بررسی وضعیت معادن غیر فعال با رویکرد بازگشت به فعالیت و حفظ اشتغال تاکید کرد و گفت: البته مسایل زیست محیطی و حفظ عرصه های منابع طبیعی استان هم در این بررسی خط قرمز محسوب می شود.

احمد حسین زادگان دستگاه های حاکمیتی منابع طبیعی و محیط زیست را ملزم کرد با ارائه دلایل و مستندات منطقی و قانونی، در تعیین تکلیف معادن غیر فعال همکاری جدی داشته باشند.

طبق آمار رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از ۲۵۷ معدن دارای پروانه بهره برداری در استان ، ۱۵۳ معدن برابر با ۶۰ درصد غیر فعال است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

امیدواری روسیه برای بهبود وضعیت بازار نفت و گاز در سال ۲۰۲۱

می متالز - معاون نخست وزیر روسیه با این پیش‌بینی که میزان استخراج نفت این کشور در سال جاری (میلادی) افزایش یافته و تقاضا برای گاز طبیعی در جهان رو به رشد خواهد بود، گفت: درخواست برای زغال سنگ روسیه نیز بیشتر شده است.
 اکبری تالارپشتی در نشست مشترک با اتاق بازرگانی:

وزارت صمت با استفاده از نیروها و بازرگانان متبحر اتاق بازرگانی خلأ رایزنان اقتصادی را جبران کند

می متالز - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هرچند وزارت صمت معتقد است که از نظر مالی توانایی پرداخت حقوق رایزنان بازرگانی را ندارد، اما این وزارتخانه باید با استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی و نیروها و بازرگانان متبحر این اتاق، خلأ رایزنان بازرگانی را جبران کند.
 

نگاهی شتاب‌زده به یک کارنامه درخشان

می متالز - او در همان سال‌های پس انقلاب اسلامی و با شکل گیری سپاه، با وجود پایین بودن سن، به‌صورت داوطلبانه به عضویت سپاه پاسداران درآمد و سپس با شکل‌گیری لشکر ۴۱ ثارالله در کرمان با فرماندهی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با تمام وجود و با بذل همه‌چیز خود در راه دفاع از وطن درکنار ایشان بود. رزم حسینی از کارنامه زرین و درخشانی برخوردار است.
 معاون وزیر صنعت تاکیدکرد:

برنامه‌ریزی برای تحقق نهضت ساخت داخل در صنعت لوازم‌خانگی

می متالز - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر بسترسازی برای تحقق نهضت ساخت داخل در صنعت لوازم‌خانگی، گفت: محدودیت‌های بین‌المللی فرصتی در اختیار قرار داد که باید با استفاده از آن توان تولید در صنایع راهبردی را بیش از پیش افزایش دهیم.
 طی ۹ ماهه امسال محقق شد؛

رشد تولید ۶ محصول منتخب معدن و صنایع معدنی

می متالز - از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، از بین ۱۰ محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و چهار محصول افت را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند که طی آن شمش آلومینیوم خالص همچنان در صدر افزایش تولیدها قرار گرفته و در مقابل تولید ظروف چینی بیشترین کاهش تولید طی این مدت را به خود اختصاص داده است.
 

چرا وزارت صمت در اعلام برنامه فروش محصولات زنجیره فولاد در بورس کالا تعلل می‌کند؟

می متالز - در حالی طبق شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد، وزارت صمت فقط ۲ ماه برای اعلام برنامه منظم فروش تمامی محصولات زنجیره فولاد در بورس کالا فرصت داشت که این مهلت تمام شده و این وزارتخانه همچنان تعلل می کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما