خبر
بورس و سهام   بانک ها  

عرضه دارا سوم به شرایط بازار بستگی دارد

می متالز - معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: ارائه دارا سوم منوط به ثبت نزد شرکت‌ها و نیز اوضاع مناسب بازار بورس است.

عرضه دارا سوم به شرایط بازار بستگی دارد

به گزارش می متالز، عباس معمار نژاد در پاسخ به این پرسش که چه زمانی صندوق دارا سوم در بورس عرضه می‌شود، گفت: صندوق دارا سوم که مرکب از باقیمانده سهام دولت در سه بانک صادرات، ملت و تجارت است، آماده شده و هر وقت که کارهای ثبتی آن انجام شود و شرایط بازار بورس برای عرضه واحدهای سرمایه‌گذاری مناسب باشد، تا سقف ۵ میلیون تومان برای هر کد ملی ارائه می‌شود.

وی افزود: واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری دارا سوم برای هر کد ملی تا سقف ۵ میلیون تومان و با تخفیف جدید ۲۰ درصد ارائه می‌شود، یعنی اگر فردی قبلا از تخفیف استفاده کرده باشد، در صندوق دارا سوم هم تا سقف ۵ میلیون تومان با تخفیف ۲۰ درصدی می‌تواند واحدهای سرمایه‌گذاری را خریداری کند.

ارزش دارا سوم حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان است

معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی در مورد ارزش صندوق دارا سوم گفت: ارزش این صندوق به قیمت‌های امروز بورس، حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان است که قرار است این سهام به مردم عرضه شود.

معمار نژاد در مورد اینکه چگونه می‌توان واحدهای صندوق دارا سوم را خریداری کرد، گفت:‌ مانند دارایکم و دارا دوم از طریق بانک و یا کسانی که کد بورسی دارند از طریق پنل معاملاتی کارگزاران بورس تا سقف ۵میلیون تومان قابل خریداری است.

وی افزود: در حال حاضر مجوزهای بورس برای تشکیل دارا سوم گرفته شده است و الان دنبال ثبت این صندوق نزد شرکت ثبت هستیم و برای صندوق مدیر شرکت تأمین سرمایه ملت تعیین شده است.

معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی در مورد اینکه چه زمانی دارا سوم ارائه می‌شود، گفت: بستگی به شرایط بازار دارد و همچنین قبل از آن باید این شرکت در نزد ثبت شرکت‌ها به ثبت برسد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه؛

شرایط بورس، نتیجه دخالت دولت در بازار است

می متالز - محسن حاجی‌بابا، رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران معتقد است: ریزش‌های بازار بورس ادامه‌دار خواهد بود و راه اقتصادی درستی برای حل این مشکل وجود ندارد، مگر اینکه دولت از منابع مالی خود، منابعی را برای جبران این خسارت‌ها اختصاص دهد.
 عضو هیات رئیسه مجلس:

اولتیماتوم یک هفته‌ای برای تعیین تکلیف وضعیت بورس به وزیر اقتصاد

می متالز - عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد: اگر وزیر اقتصاد ظرف هفته آینده نسبت به تعیین تکلیف بازار بورس اقدام نکند از ابزارهای نظارتی موضوع را پیگیری می کنیم.
 

این سهام امروز بیشترین سود را داشت

می متالز - امروز سهامداران شرکت‌های صنایع جوشکاب یزد، همکاران سیستم و سپنتا در بورس و معامله‌گران شرکت‌های توسعه سرمایه‌گذاری صنایع چوب خزر، سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و توزیع داروپخش در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
 

بازدید مدیرعامل بانک صادرات ایران از ششمین نمایشگاه «تراکنش ایران»

می متالز - ​ششمین نمایشگاه تراکنش ایران (ITE٢٠٢٠) با حضور عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، حجت‌الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران، مدیران عامل بانک‌ها، مدیران، کارشناسان و فعالان حوزه بانکداری الکترونیک در هتل اسپیناس پالاس تهران آغاز به کار کرد.
 

بیشترین ارزش معاملات در دستان شستا

می متالز - نماد شستا با جابجایی بیش از ۲۵۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۵۳۰ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات بازار را به خود اختصاص داد.
 

دولت باید با تقویت بورس ضرر مردم را جبران کند

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰مجلس بر لزوم رفع مشکلات سهامداران بازار بورس، از سوی دولت تاکید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما