خبر
آهن و فولاد  

نتیجه جلسه وزارت صمت درباره شیوه‌نامه جنجالی فولاد

می متالز - شنیده‌ها از منابع موثق حاکی از آن است که در جلسه امروز وزیر صمت با معاونین این وزارتخانه در خصوص نحوه اجرای شیوه‌نامه جنجالی دولت، رزم حسینی با لحنی تحکمی بر اجرای آن با تمام قوا و برخورد با مخالفین تاکید کرده است.

به گزارش می متالز، بر اساس شنیده‌ها در این جلسه مقرر شده کمیته تخصصی فولاد زیر نظر داریوش اسماعیلی، معاون معدنی وزارت صمت تشکیل شود و این شیوه نامه دستوری “به سرعت” اجرایی شود.

فولادسازان معتقدند معاون معدنی وزیر با آنها زاویه دارد و از جامع‌نگری و انصاف در پیوند زنجیره فولاد از بالادست تا پایین دست برخوردار نیست و البته وی را مقصر اصلی آشفتگی فعلی در زنجیره فولاد می دانند چنانکه یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در مصاحبه اخیر خود گفته است:

”آقای اسماعیلی با دید محدودی که داشت، دو جبهه شامل بخشی از معدنی ها و نوردی ها را در مقابل فولادسازان قرار داد و نتیجه وضعیت امروز شده است”

شنیده‌ها حاکی از آن است که در این جلسه مسئولیت ساماندهی تقاضای ورق های فولادی و اصلاح سهمیه های بهین یاب همچنان بر عهده صادقی نیارکی معاون صنایع وزارت صمت گذاشته شده است.

شایان ذکر است شیوه‌نامه ابلاغی آقای نهاوندیان برای بازار فولاد که در رقابت منفی دولت و مجلس تحت عنوان «شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای فولاد» با شتاب ابلاغ گردید، با مخالفت شدید انجمن فولاد ایران و فعالان بازار سرمایه روبرو شده است و شرکت های بزرگ فولادی همانند فولاد خوزستان (فخوز)، فولاد خراسان (فخاس)، ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فولاد ارفع (ارفع) و … نیز با شفاف سازی در کدال، تبعات اجرای این شیوه نامه را به دولت گوشزد کرده اند.

کد خبر: 145297
تاریخ: 1399/09/03 - 22:55
منبع: گسترش نیوز

وزارت صمت  شیوه‌نامه جنجالی فولاد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تزریق نقدینگی به صنعت در دستور کار وزارت صمت

می متالز - وزیر صمت با تایید خبر تزریق ۵۲ هزار میلیارد تومان نقدینگی به واحدهای اقتصادی اعلام کرد روان‌سازی و تسهیل فرآیند‌ها و کاهش بوروکراسی اداری از اولویت‌ها و سیاست‌های وزارتخانه برای حمایت از اقشار اقتصادی است.
 

تعیین سرپرست معاونت معدنی وزارت صمت

می متالز - با استعفای داریوش اسماعیلی از معاونت معدنی وزارت صمت،علیرضا رزم حسینی در حکمی اردشیر سعدمحمدی را به سرپرستی معاونت امور معدنی و صنایع معدنی وزارت صمت برگزید.
 داده‌های وزارت صمت نشان داد

سهم ایران از بازار بیت‌کوین

می متالز - فرضیه خاموشی‌های زمستانه با مصرف برق دستگاه‌های ماینینگ بیت‌کوین بار دیگر رد شد. بعد از واکنش‌های وزارت نیرو نسبت به سهم ناچیز صنعت ارزهای دیجیتال در مصرف برق، حالا داده‌های وزارت صمت نشان می‌دهد از آغاز ثبت‌نام متقاضیان استخراج رمزارز (آبان ۱۳۹۸) تاکنون، ۱۶ متقاضی برای صدور پروانه بهره‌برداری اقدام کرده‌اند که تنها برای ۲ مورد از آنها مجوز فعالیت صادر شده که مصرف برق ۱/ ۰ مگاوات دارند. البته برای مصرف برق استخراج بیت‌کوین در ایران دو فرضیه مطرح است.
 معاون طرح و برنامه وزارت صمت در مراسم معارفه سرپرست معاونت معدنی:

جهت‌گیری کلی وزارت صمت حمایت از بازار سرمایه است/ رشد بخش معدن و صنایع معدنی برای جایگزینی درآمدهای نفتی

می متالز - معاون طرح و برنامه و سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و امور استانها گفت: جهت‌گیری کلی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت حمایت از بازار سرمایه و تقویت عرضه در این بازار است.
 مدیرکل سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

فرصت ۴ روزه استخراج‌کنندگان رمز ارز برای ثبت قانونی دستگاه‌های ماینینگ

می متالز - به گفته مدیرکل سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت استخراج‌کنندگان رمز ارز برای ثبت قانونی دستگاه‌های ماینینگ تا 5 بهمن ماه فرصت دارند.
 

رایزنی با وزارت صمت برای افزایش قیمت سیمان/ ۶۰ کارخانه همچنان مازوت می‌سوزانند/ خریداران خارجی به دنبال گرفتن جریمه هستند

می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: قطعا برای سیمان افزایش قیمت خواهیم داشت و در این مورد در حالی رایزنی با وزارت صمت هستیم تا زمان آن مشخص شود. با این شرایط قطع گاز و برق که هزینه‌ها را به مراتب بالا برده و باعث تخریب بعضی از ماشین‌آلات ما شده است و نیاز به سرمایه‌گذاری مجدد دارد، شکی نیست که باید قیمت سیمان اصلاح شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما